Sizlere bu yazımızda 2001 model renault clio hb modelinin anahtar yapısından,yaşattığı problemlerden ve çözüm yollarından bahsedip sanal ortamda sıkıntıya düşmüş bi çare arayan insanlara yol göstermek istedik. Bu araçların gösterge panelinde sizinde bildiğiniz gibi kücük bir kırmızı ışık var ve sürekli yandığında araç çalışmaz yani artık immobilizer devrededir söz konusu arızalı olan kapıları açıp kapattığı halde araca hütmetmez. Siz defalarca kontak aç kapa yapar kumanda butonuna basarak geçici çözümlerle yolunuza devam edersiniz tabiki bu kısa süreli ayrıcada tehlikeli bir bekleyiş sürecidir.

Normalde renault anahtarı 2001 yılından sonra yapısal olarak değişti diğer makyajlı kasalarda dıştan aynı görünen söz konusu bu ürünün yazılımıda değişmiştir. Fakat sonuç olarak her iki modelinde %100 tamirinin mümkün olduğunu ve bununla birlikte tekrar kullanıma açıldığını bilmeniz şarttır ki herhangi bir durumda anında uygun fiyatlara kısa sürede bu fırsattan yararlanabilesiniz.

Konumuzu sonlandırmadan önce şunu  bilmelisiniz renault clio anahtarı arızalandığında  tamir  için açılıp onarılmaya çalışılan bu ürüne ehil olmayan kişilerin müdahale etmesi tamamen aracın çalışmasına neden olur bunu kesinlikle unutmamalı o şekilde çözüm aramalısınız. Bugün firmamıza Çanakkale`den istanbul`daki akrabalarına ziyarete gelen bir müşterimizin iki adet arızalı uzaktan kumandası tamir edilerek yenilenmiştir.