Türkiye`de büyük ve kurumsal firmaların kiraladıkları yüzlerce Fluence`lerden bir kaçına müdahale etmek zorunda kaldık. Şirketlerin personellerine zimmetlediği bu araçların kapi kilit arızası yaşadığına şahit olduk. Bildiğiniz gibi binek tipinde kartlı sistem kiralık yani boş paketlerinde Fluence sustalı kumandalı anahtar kullanılmaktadır. Kartlarda şuan için herhangi bir sorunla karşılaşmasakta bu araçların kumandalarında uzaktan açma kapamada bir kaç defa şikayette bulunan müşterilerimizle tanışma fırsatı bulduk.

Renault Fluence uzaktan kumandalı anahtar arızası yaşayan herhangi bir kullanıcı mekanik olarak yapıyı kilitlediğinde sadece şöför tarafının kilitlendiğini gördükten sonra panikliyor neden çünkü aracın dört kapısı kilitlenmediği için sıkıntı doğuyor. Burada tüketicinin yapması gereken içerdeki merkezi kilit butonuna basıp dört kapıyı kilitledikten sonra eliyle şöför kapısını açar ve sonradan renault  fluence anahtarı ile kapıyı kilit göbeğinden kilitler böylelikle otomobil kilitlenmiş olur.

Önemli ve masraflı bir arıza olmadığını bilmelisiniz firmamıza geldiğinizde bir kaç dakika bekleyip Renault anahtarı anında hazırlanarak size teslim edilir. Bu otomobillerde yedek parça imkanımız var dolayısıylada müdahalemiz % 100 başarılı oluyor gelen bütün müşterilerimiz kiralık olduğu halde çıkan faturayı hep kendi ceplerinden ödedi çünkü prosedüre takılmayalım sonuçta araba bizim biz kullanıyoruz dediler tabiki bununda sebebi fiyatın makul olmasıdır.

Renault Fluence uzaktan kumanda üzerinden aracı kilitleme, aracı açma ve basılı tutulduğunda bagaja hükmetme gibi üç farklı özellik vardır kimi zaman kilitleme arıza yapsada kimi zamanda açma tuşunun çalışmadığını gördük. Herhangi bir fark gözetmeksizin arıza giderilebilmektedir  bu probleme ” merkezi kilit arızası ” denilmesi nekadar doğru olur bilmiyorum çünkü arıza otomobilde değil uzaktan kumanda üzerindedir fakat konuyla alakalı hiç bir bilgiye sahip olmayan internet başında olan kişiler bu şekilde çare aradıklarından dolayı bizlerde böyle bir haber yayınlayıp onlara ulaşabileceğimizi düşündük. Önümüzdeki günlerde sizlere Renault Fluence yedek anahtar hakkındada bir takım bildirimler sunacağız bir kaç gün içerisinde makinalarımıza versiyon sayesinde bu hizmeti verebileceğiz.