Renault megane immobilizer anahtar

1998 Yılında araç hırsızlığının önüne geçmek isteyen otomobil üreticileri elektronik motor kilit sistemi olan immobilizer`i araba anahtarlarının kumandasına bağlamıştırlar. Renault Twingo anahtarı ve renault megane serilerinde bulunan infrared yani kızılötesi kumandalı merkezi kilit sistemi her nekadar immobilizer olarak bilinsede değildir. Kumandanın arıza yapmasıyla kapıları mekanik olarak açıp kontağı çeviren kullanıcılar aracın çalışmadığını görmüş ve yollarda mahsur kalmışlardır.

Bu tip oto anahtarları 2001 yılında son bulmuş ve tam manası ile immobilizer dediğimiz sisteme geçilmiştir. Sonuç olarak kumandanın arızalanması, yanması veya suya düşmesi sonucu mağdur olanların şikayetleri üzerine ve gelişen teknolojininde yardımıyla sistem son bulmuştur. İfrared kızıl ötesi diğer bir deyimle radyo frekansı ile çalışan renault megane immobilizer anahtar kesinlikle yedek yapılamaz aynı şekilde twingo modeli içinde bu geçerlidir. Tek yapacağınız uzun ömürlü, kalıcı ve sağlıklı işlem ne yazıkki bu sistemin iptalidir.

2 yorum

  1. Merhaba 2003 model mesane scenic 2003 model aracımda anahtar tanıma sorunu yaşıyorum kapıları açmada sıkıntı yok fakat marş basarken bazen 12 15 saniye aralığında bazen hemen bazende hiç basmıyor. Aracın bütün filtreleri yağı bujileri ve aküsünü yeni değiştirdim sorun ne olabilir ve çözümü nedir teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*