Daha önceki bir kaç makalemizde megane kartlarının kart okunamadı, kart pilini değiştirin arızalırının sıkça yaşandığını ve bu arızaların tamir olduğunu defalarca dile getirdik. Fakat hale hazırda Renault yetkili servislerinin renault megane kart tamiri kesinlikle yapılamaz bu kartlar press açılmaz şeklindeki cevapları baz alarak gerek forum sitelerinde gerekse sosyal çevrelerinde insanları yanlış yönlendiren kişilerin sayıca çok olduğunu bilmekteyiz.

Biz gerek Türkiye gerekse istanbul içerisine onlarca kart tamiri yaparak zaten adımızı duyurduk fakat ısrarla bu konuda inat eden kullanıcılara hitaben son olarak bu konuyu paylaşıp internet alemine duyurmak istedik. Renault megane kart tamiri için bizlere ulaşan ve bu problemlerini gideren insanlar sadece 1 gün gibi kısa bir süre içesinde bu hizmeti almışlardır. Evet bu kartlar press açılmıyor fakat ne yazıkki bunu söyleyenler orjinal kart kabı ( kasası ) olduğunu unutuyorlar ki zaten olmasa dahi bunlar açıldıktan sonra tekrar kapatılabiliyor yeterki açan kişi ehil ve gerçekten kartın iç yapısını bilsin. Söz konusu bu ürünlerin başka arızası yoktur bunun için sonkez tekrar ediyoruz.

Yol bilgisayarında Kart Pilini Değiştirin der ancak kapıları açıp kapatır bunun sizi yolda bırakması veya bir zaman sonra arıza yapması söz konusu değildir ancak kişileri rahatsız ettiğinde istenilirse ekrandan karta müdahale edilerek kaldırmak mümkündür. Diğer bir arıza Kart okunamadı bu en tehlikeli ve en can alıca arızadır ki kapılar açıp kapansa dahi artık araç kesinlikle çalışmaz fakat %100 tamiri mümkün olup sorun çözülebilir. Son olarak olası ve en az rastlanan arıza ise araç çalışır ancak kapılar açıp kapanmaz bununda kesinlikle tamiri vardır ve garantilidir.

 

Not: Ekranda kart pilini değiştirin dediğinde pil yeni olduğu halde bu yazı silinmiyorsa aracın içerisine binin 7 ila 8 defa kumanda üzerinden aç – kapa yapın yazının silindiğini göreceksiniz. Bu uygulama evet ben pilimi değiştirdim deyip aracı ikna etmektir ki diğer bir bilgi renalut megane kart pili kodu 2025 olup buda bilmeyenler için küçük bir bilgi olsun. Bu vesile ile artık Renault megane kartların tamir edildiğini kesinlikle bildiğinizu umuyor bu şekilde sorunlarınıza çare aramanızı diliyoruz.