Daha önce renault hakkında onlarca bildirim ile sizlere sunum yaptık. Hatta renault scenic anahtarı icin bir makale yayınladık bunun neticesinde telefonlarımız her daim kart problemleri ile çaldı. Türkiye`nin dört bir yanından arayan onlarca otomobil kullanıcına hiç bir ücret talep etmeden vermiş olduğumuz gerek yardımlar gerekse bilgiler onlarca insanın yollarda kalmamasına vesile oldu.

Şimdi gelelim asıl konumuz olan renault scenic kartlı anahtar problemine aslında konumuza girmeden önce şurada bulunan bilgileri okuyup o şekilde analiz etmenizi rica ediyoruz. Bunun herhangi bir renault megane anahtarı ile zerre kadar farkı yoktur sadece dışarısında scenic – megane yazıları farklıdır arıza aynı mekanik şifre yapısı aynı servis chizları dahi aynı dolayısıyla onarımlarıda gönül rahatlıgıyla yapılabilir bu konudada resmen destek alınabilir.

Verilen bu hizmetten yararlanan hatta örnek ile açıklayacak olursak Antalya, Marmaris, Mugla, izmir, Balıkesir bölgelerinde mahsur kalmış onlarca aracı çalıştırdık. insanlara imkansızı sunuyor uzagı yakın ediyoruz nasıl mı ? örneğin plajda kalan bir renault scanic kart okunamadı arızası veriyor. İnternet üzerinden bizlere ulaşan kişi aracını olduğu yerde kilitleyip bize kargoladığında ertesi gün tekrar arabasını çalıştırarak yoluna devam edebiliyor. Yine benzer bir arıza kart pilini değiştirin uyarısı bununda aynı şekilde onarımı mümkündür. Renault`un scenic modelinin sayıca az olması neticesinde megane`nin sadece yapısal anlamda deşik versiyonu olduğu icin bu haberi daha önce yayınlamamıştık. Fakat görüyoruz ki nekadar az olursa olsun magdur olan insanlar sıkıştığında bir çare arıyor bu nedenle üzerimize düşün görev daha önce tecrube edilmiş olayları sizlere sunup probleminizi anında çözmenizi sağlamaktır.

    1. Kart pilini değiştirin uyarısı,

aracın yolda kalmasına, herhangi bir şekilde arıza yapmasına veya elektronik bir hataya kesinlikle sebebiyet vermez sadece sizleri rahatsız eder bundan başka herhangi bir olumsuz etkisi yoktur.

  1. Kart okunamıyor uyarısı, araç bu uyarıyı verdiğin andan itibaren kesinlikle çalışmaz. Kartı direksiyonun üzerine vurarak çalıştırmak veya kastırarak yuvaya sokmak bu durumu kısa süreliğine çözmüş olsada aslında hiç olmadık bir yerde yolda kalacağınızın açık göstergesidir. Bunları kesinlikle bilmeli durumla karşı karşıya kaldığınızda hemen oto anahtarı konusunda yetkili uzman bir kişiyle iletişime geçmelisiniz.