Archive for the 'Seat Anahtari' immobilizer Anahtar

2011 model Seat İbiza yedek kumandalı anahtar kopyalanmıştır

2011 seat ibiza uzaktan kumandalı anahtar

02.17.2013 tarihinde firmamızla iletişime geçen Kemal beyin 2011 model beyaz renkteki Seat ibiza arabasına yedek kumandalı anahtar yaptık. Doğuş grubunun dahi müdahale edemeyip Almanya üzerinden sipariş ile getirttiği yarım bilgili kodlu kumandanın Türkiye`de diğer yarısını yükeyerek kullanıma açabildiği arabanın kumandanın kopyalama işini 15 dakikada çözdük. Kendi evlerinin balkonundan mahalleye düştüğünü fakat aşağı indiğinde resmen yok olduğunu dile getiren Kemal bey bir ışımla araştırmaya başlayıp akşama bu sıkıntıyı bertaraf etmeliydi tabiki rahat uyumasını sağladık. Aksi halde aracını kullanamayacak köşe bucak saklayacaktı sonra tüm kilit sistemini değiştirerek günlerce otomobilinin koltuğuna dahi binemeyecekti. Biz ne yaptık  hem yerine kopyalama hemde kayıp olanı çalan kişinin elinde etkisiz kıldık. Sıfır arabalarda müşterilerimiz malesef biraz tedirgin oluyorlar aracın orası sökülecekmi, burasına zarar gelecek mi, beyin arızası yaşayacakmıyım bunlar bizim istisnasız kapının önüne yanaşan her insandan duyduğumuz sorulardır ki böyle birşeyin olması mümkün değildir çünkü bizim cihazlarımız lisanslı ve araba anahtarı haricinde hiç bir müdühalede bulunması ihtimali yok.

Bizim amacımız sizleri ikna etmek değil sadece işimizi en iyi şekilde yapmayı duyurmaktır gerisi tamamen sizin taktirinizdedir. Bahsettiğimiz otomobilin kapı ve kontak kilit şifrelerini değiştirmedik niyeti bozuk kişi otomobili çalıştıramayacak kontagı çevirdiğinde ( NO KEY ) ibaresini görecektir. Kilit sistemlerini değiştirmemiz çok anlamlı değil kafasına bu işi koymuş adam zaten kapılar açılmasada camı kırarak şansını  deneyecektir bu kaçınılmaz girişimdir. Cebinizden çıkacak bedel nekadar az olursa mesleki anlamdada bir okadar çok tatmin olmuşuz demektir.

Soru : 2011 model seat ibiza yedek kumandalı anahtar koplama aşamasını bizimle paylaşırmısınız ?

Cevap: Seat ibiza aracınız ile iş yerimize geldiğinizde öncelikle ruhsat bilgilerine bakıyoruz yetkili olduğunuzu gördüğümüz andan itibaren ilk edapta lazer kesim makinalarımızla ağzını açıp mekanik engelimizden kurtuluyoruz akabinde kabı ve kontak kontrol edildikten kilitlenip açıldıktan sonra araca Seat ibiza anahtar kopyalama cihazını bağlıyor otomobille ileşitim kurmayı deniyoruz hemen ardından üzerinde işleme başlıyoruz artık bu ( eskisini silmek – yeni eklemek – kumanda kodlamak ) gibi süreci sonuçlandıktan sonra kontroller yapılarak sizlere hayırlı yolculuklar diliyoruz ve gönderiyoruz. Önümüzdeki günlerde sizlere Seat otomobillerindeki gösterge tablosundaki ( NO KEY ) hatasıyla alakalı bilgiler verip hangi şartlarda belirir sebepleri nelerdir nasıl yok edilir oda sanıyorum ki güzel bir paylaşım olacaktır sizlere.

SAYGILARIMIZLA

 

Seat Toledo uzaktan kumanda

Türkiye`nin bir öbür ucundan Muş Malazgirt bölgesinden bizlere ulaşan bir müşterimizin sorununu burada açıklayacağım bakalım neler başına gelmiş hep birlikte görelim. Biliyormusunuz bilmiyorum Seat Toledo çoğu modellerinde yuvarlak uzaktan kumanda kullanılmış aslında bu sadece seat toledo modelinde değil skoda ve volkswagen modellerindede kullanılmıştır fakat hepsinin yazılımları farklı farklı şase numarasına göre getirtilmesi gerekiyor yani kesinlikle uyum sağlamıyor.

Hiç konuyu saptırmadan dönelim Fatih bey bir gün aracını uzaktan kumanda ile açamıyor ışıklarının yandığı çalışıyor göründüğü halde arabaya hiç bir şekilde müdahale etmiyor kumanda  pilini değiştiriyor v.s hiç bir çözüm yok. Hemen bir elektrikçiye gidiyor biraz sağına soluna baktıktan sonra her zamanki öneri olan uzaktan kumandalı aç kapa sistemi takalım sorun çözülsün bununla uğraşmayın deniliyor kendisine ki buna hiç sıcak bakmamış müşterimiz.

Daha sonra oradan uzaklaşıyor ve en yakın illerden birinde yetkili servise gidiyor ben orjinalliğini bozmayacağım bu şekilde devam edeceğim yoluma diyen Fatih bey servisten 400 t.l civarında bir fatura ile karşılaşmış ve şaşkınlık içerisinde evine dönüp anlaşıldı ben bu işi kendi imkanlarımla çözeceğim demiş. Yaptığı aramalar ve soruşturmalar sonucunda firmamıza yani bize ulaştı Murat bey benim sorunum şu şu şu aynen yukarıda yaşadıklarını bir bir dile getirdi bende tebessüm ederek kendisine hallederiz Fatih abi dedim.

Aracın şase numarasını istedim serverden baktım ve kendisine fiyatını söyledim inanamıyorum bana verilen fiyatın yarısından bile ucuz dedi. Kendisi hemen ödeme geçti ve adresini bizlere mail attı daha sonra telefon irtibatına tekrar geçtik ve ben bunu nasıl yapacağım yinemi servise gitmem gerekiyor dedi. Hayır bu modellerde mekanik olarak siz kumandayı tanıştırıyorsunuz sadece ihtiyac olan seat toledo yedek anahtar eğer elinizde o varsa işimiz gayet basit.

Birkere şase numarasından gönderim yaptığımız için uyumsuzluk sorununun çıkması imkansızdır böyle bir şey muhtemel değildir. Seat toledo uzaktan kumanda elinize ulaştığında yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladım Fatih beyin yanı sıra dünyanın neresinde olursanız olun bu komut kumanda tanıştırmak isteyen herkesin işine yarayacaktır amacımız insanların sorununu çözmek, sizlerin iyi dileklerine nail olmak ve haksız kazancı önlemektir.

Seat toledo uzaktan kumanda tanıştırma ( kodlama ) prosedürü

  • Herhangi bir mekanik, uzaktan kumandalı, aracı çalıştırsın veya çalıştırmasın bir anahtar ile kontak çevirilecek ( ışıklar görünene kadar)
  • Bagaj dahil olmak üzere tüm kapılar kapatılacak tanıştıracağınız uzaktan kumandalı seat toledo anahtarı şöför kapısındaki kilidin içerisine sokulacak elinizle kilitleme yönüne çevirip kilitleme butonuna basacaksınız hemen ardından açma yönüne çevirip açma butonuna basacaksınız.
  • İçeri geçip kontak kapatılacak ve tanıştırdığınız kumanda bozuk değilse kesinlikle çalışacaktır.
  • Kumandanın yeni, uyumsuz ve orjinal olduğunu düşünüyorsanız uygulamayı bir kaç kez deneyin hızlı veya yavaş şekilde çeşitli aralıklarla.
  • Bu vesile ile yine güzel bir konuya değindin hiç bir yerde bulamayacağınız bu makaleyi sizlerin beğenisine sunduk. Umarım mesajlar istediğimiz yerlere gider. Sizlerin karşısına yaklaşık 3,5 senedir çıkıyor yazılarımı eksiksiz giriyorum şunu bilin hiç tanımadığım dostlarımsınız tüm bildirilerimde ilk gün heyecanı var ve hep olacak şimdilik hoşçakalın.

Teknik Servis Murat

2011 seat leon anahtar yedek olarak kopyalandı

İstanbul`da ünlü bir ilaç firmasının bölge sorumlularından biri olan Halil beyle telefonda görüştük kendisi bize 2011 Seat Leon marka ikinci el bir otomobil aldığını fakat kazık gibi Seat leon anahtar ile bilikte aracı teslim ettiklerini söyledi. Kendisini ofisimize davet ettik doğrusunu söylemek gerekirse 15 dakika zaman vermemize sağmen aracı ilk gün programlayamadık ne kumanda nede elektronik yazılımı aşıp sonuca gidemedik. Okadar içten, yürekten ve samimi bir insandıki gerçek anlamda bir dost kazandığımdan bir an olsun şüphe duymadım. Bizlere makina ve teknolojilerini veren mühendistlerle görüştük 2011 yılında otomobilin yazılımının değiştiğini öğrendik, mühendistlerin bize otomobilin gösterge aydınlatması beyaz renkte ise müdahaleyi birlikte yapmalıyız demesi üzerine Halil beye ertesi günü saat 11:00 sıralarına randevu verdik.

05.05.2012 Cumartesi günü saat 10:00 gibi kapımızın önünde biten müşterimiz ile güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra 10:00 gibide mühendistleri ağırladık. Hemen arabanın üzerinde yoğunlaşıp işimizi halletmek için ayaklanıp yerimizdan fırladık ilk önce ben üzerime düşeni yaptım neydi üzerime düşen ; mekanik seat anahtarı makinada işlenecek ve ardından uzaktan kumanda üzerine monte edilecek bunu yaptım kontakta kapıda denedim gayet başarılıydı ve kenara çekip işleyişi bizzat izledim. Devamini Oku»

Seat ibiza Kumandalı Anahtar

Seat ibiza kullananların uzaktan kumanda pilini değiştirdikten sonra kumandalarının iş görmediğinden yakındıkları tarafımızca teslim edilmiştir. 07.04.2011 Perşembe günü gelen bir telefonla daha bunu bizzat ispatlamış olduk. Müşterimiz rutin çalışan hatta hiç bir sorunu olmayan ürünün pilini değiştirdiğini ve kumandayı kapattıktan sonra kırmızı ışık yandığı halde arabayı uzaktan açıp kapatmadığını söyledi. Bizi aramadan önce seat yetkili servisini aramış ve kendilerine kumandanın yeniden kodlanması gerektiği bilgisini vermişler. Fakat biz sitemizin takipçileri ve bu dertten yakınanlar için seat ibiza`nın uzaktan kumanda kodlama prosedürünü sizlerle paylaşacağız. Şunu bilmenizde yarar var kesinlikle bu işlemin immobilizer sistemle herhangi bir alakası ve ilişkisi yoktur.  Yeni kumanda tanıştırma komutunun yapılabilmesi için mutlak iki anahtar şarttır.

  • Herhangi bir anahtar kontak üzerine takılır ve gösterge ışıklarını görecek şekilde açılır.
  • Otomobil`in tüm kapıları kapatılır  diğer anahtar ile dışarı çıkıp mekanik olarak ( elinizle )
  • Kumandalı anahtar ile mekanik olarak kilitleyip kiletleme butonuna yine mekanik olarak açıp açma tuşana basılmalı
  • Kontaktaki ürün çıkartılıp mevcut ürünün çalışılmadığı kontrol edilir.

Yukarıda paylaşımını yaptığımız kodlama komutu seat, skoda, volkswagen ve audi modelleri için geçerlidir. Yaptğınız uygulama yeni nesil araçların bazılarında işlemez ancak 2005 modellerin hemen hemen tamamına rahatlıkla yapılabilir. Yapım aşamasında araç bir defa korna çalabilir normaldir eğer korna çaldıysa işlemi başarıyla yapmışsınızdır. Kornanın çalmadığı durumlarda olmuştur kodlanmamış anlamına gelmez ama kesinlikle kontak kapatıldıktan sonra deneme yapın zaten kontak açık olduğunda kumandayı kodlasanızda araca hükmedemezsiniz. Liderliğini yaptığmız oto anahtarı sektöründe hedefimiz ve amacımız sizlerin kazancında gözü olan kişi veya kurumların gereksiz ücret dalep etmesini önlemektir.

Seat Toledo Yedek Anahtar

Seat toledo immobilizer sistem üzerine inşaa edilen yüksek güvenlikli araçlardandır.  Yazılımsal olarak bakıldığında arac orjinalde uzaktan kumanda sisteme sahiptir. Araçlarında ayrı ayrı değişime gidemeyen mühendistler aynı programlar üzerinden devam etmek zorunda kalmaktadırlar.  Elinde başka bir araçtan kalma seat toledo anahtarı olan kişiler tekrar kullanıma açtıramazlar ancak kumandasından yararlanabilirler. Aksi durumlarda örneğin tamamen kayıp olan seat anahtarı, arıza yaparak yolda kalmış veya tek olduğundan endişeleniyorum diyen seat kullanıcılarına hizmetimiz vardır. Park halinde bulunan araçlar için gezici servisimiz sayesinde oto kurtarıcı derdi olmadan, yetkili servislerde aracı günlerce bekletmeden başında sorunu çözüyoruz. Unutmayın ki yedeksiz bir araç kasko şirketlerinden hiç bir hak talep edemezler. Yaptığımız bu işlemleri yetki belgelerimiz ve uzman personelimiz tarafından gerçekleştirmekteyiz, ruhsat sahibi veya yetki belgesi bulunmayan kişilere işlem yapmamız söz konusu değildir.

Sonraki sayfa »