Archive for the 'Toyota Anahtari' immobilizer Anahtar

toyota auris akıllı anahtar

toyota-auris-akilli-anahtar

Daha araba dükkanın önüne yanaşmadan herhangi görüntü ve video almadan konunun başlığını ve girişini yapmak istedim. İstanbul`un her yerini tek tek gezip birde sizi deniyeyim diye gelen bir Toyota Auris`i bekliyorum bir gözüm hala yolda gelse programlasam şu arabayı yazılımını görsem, kopyalamasını yapsam ve sizleri bilgilendirsem diye sanırım yarım saat sonra çözülecek. Orjinal Toyota auris akıllı anahtar yani ( Smart key ) stoklarımızda bulunsada makinemizi bağlayıp tecrube etmeden yayın yapmayacağımızı müsterilerimiz ve sitemizin okurları bilir.

Çok şükür diyerek devam ediyorum yaklaşık yarım saat sonra tekrar pc başına oturdum ve yazıma devam etmenin heycanını yaşıyorum. Yukarıda resimlerini gördüğünüz 2012 model toyota auris akıllı anahtar paylaşımları Cenk beyin arabasına ait programlamasını sağlıklı hiç pürüz çıkmadan hallettik kendisi kahvesini içtekten sonra yoluna devam etti. Şuan Youtube`ye yüklediğim ” toyota auris smart anahtar ” videosunu aşağıda izleyin arabanın yazılımına, beynine veya herhangi bir elektronik parçasına hiç bir müdahale etmeden tanıştırma gerçekleştirdiğimizi göreceksiniz. Yarın yine bu konumuza ek olarak ” toyota auris smart key battery change ” türkçesi ( toyota auris akıllı anahtar pil değisimi ) başlığında bir film hazırlıyacağım bunun sebebide alacağınız pil veya battery uyarısını yardım almadan çözmenizi sağlamak olacaktır.

Toyota Auris akıllı anahtar içindeki pil 2032 olup değişim videosuyla rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Özellikle kilitleme butonuna basılı tuttum camlar kapanacakmı diye kapanmadı Japon mühendisleri harika bir tasarım yapmışlar ancak camların kapanmaması unutulmuş bir özellik gibi geldi bana ayrıca anahtar üzerinde bagaj açma düğmeside bulunmadığından sadece açma ve kapatmaya yarıyor fakat aynalarda katlanabilir özelliği mevcuz uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde aynalar hemen dönüyor ve nizami bir şekilde katlanıyor.  Şimdi sizlerin aklına takılan bazı soruları cevaplıyarak yazımı sonlandırmak istiyorum.

Toyota auris akıllı anahtar ile Smart key arasında herhangi bir fark varmı tabirler kişiye göre değişiyor ?

Cevap: Hayır aslında bizim ülkemizde yani Türkiye`de akıllı anahtar tabiri kullanılıyor fakat  eğitimlerde ve yurtdışı kaynaklı haber sitelerinde ” smart key ” tabiki kullanıldıgından bizlerinde diline dolanıyor aslında hiç bir fark yok. Akıllı demek çantada, cepte veya arabanın konsolunda dahi olsa tanıyorum starta bas ve beni çalıştır diyor araba özü budur.

Toyota Auris arabamın anahtarı kayboldu fakat akıllı anahtar bunlarda kopyanabiliyor mu ?

Cevap: Evet işte Cenk beyin yaşadığı olay arkadaşıyla sohbet etmek amaçlı gittiği çay bahçesinde vale yani otopark görevlisi Toyota auris smart anahtar yok bulamıyoruz şeklinde dönüş yapmasıyla biz kendisiyle tanışma fırsatı bulduk oda araştırmalar sonucu bize ulaştı ödemesini işletme yetkilisinden aldı.

Belki konuyla alakası yok ama toyota auris arabam otoparkta kilitli kaldı çözümü nedir ?

Cevap: Aslında konuyla alakası var belki araştırma yapanlar bunun için yazımızı okuyorlardır. Yüksek güvenlikli bir araba uzman olmayan herhangi kişilerden kesinlikle destek almayın önceliğiniz bu olsun kelebek camını kırıp arabaya müdahale etmeye kalkmayın çünkü o diğer camlardanda pahalı iyi bir usta profesyonelse kapınızı gelip zararsız açacaktır.

toyota avensis keyless anahtar

toyota-avensis-smart-keytoyota-avensis-smart-anahtar

Daha önce çok defa fiyat teklifi vermemize rağmen bir türlü programlama fırsatı bulamadığımız Toyota`nın Avensis modelinin ” keyless go ” yani ( anahtarsız çalıştırma ) smart key yedekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Şuanda ben yazıyı yazarken Youtube`ye videosunu yükleniyor onu yazımıza dahil edeceğiz ayrıca yukardada yaptıgımız orjinal ürünlerin görsellerini rahatlıkla inceleyebileceksiniz.

Toyota Avensis smart ( Key )  anahtar yani Keyless Go modelinin özelliği bir bayanın çantasında dahi olsa arabanın start düğmesine bastığınız zaman çalışmasıdır. Bununla birlikte yaklaştığın zaman açılma ve uzaklaştığın zaman kilitleme özelliğini aklıma gelmediği için deneyemedim yazımızı okurken siz bunu uygulayın eger aktifse örneğin Renault`lar gibi lütfen yazımızın altına bu durumu değerlendirin ki paylaşımımız sizlerinde desdeğiyle anlam kazansın.

Videomuz yüklendi şimdi onu yazımıza ekliyeyim daha net bazı şeyleri anlayacaksınız. Önümüzdeki günlerde toyota avensis smart key pil değişimi videosu çekeceğim onunda önemli olduğunu düşünüyorum. Linkini vereyim Cr 1632 pil  kullanılan bu uzaktan kumandanın pil değişimide gayet sabit. Yan taraftaki butona basıp mekanik anahtarı içinden çıkartın ve daha sonra çıkartığınız yere bakın orada bir tornavida yuvası göreceksiniz oraya o kalınlıkta bir cisimle bastırın çıkarttığınız avensis anahtarı oraya tam oturacaktır o şekilde ikiye bölün ve pili değiştirin işte bukadar.

  • Peki diğer arabalarda olduğu gibi Avensis`imizin bize verilmeyen smart anahtarı arabadan silinebilir mi ?

Çok önemli bir soru ve endişelendiğinizi biliyoruz. Tabiki bütün yazılarımızda dikkat ederseniz bu sorunun cevabını veriyorum olmazsa olmaz bunu yaptırmalısınız. Dün bir palis memuru ile yaklaşık telefonda 15 dakika sonuştuk. bir opel astra nasıl çalınır diye sordu bana uzun uzun anlattım. Alternatifleri sıralayacak olursak otopark görevlileri, cafelerdeki valeler veya aracı satın aldığınızda yedeğinin önemsenmemesi işte bu dikkatsizlikler bir sabah kalktığınızda arabanın kapının önünde olmadığın en büyük sebeplerindendir.

  • Toyota avensis smart anahtar diğer bir adı sanırım smart key kopyalaması kaç dakika sürüyor servisten farkı var mı?

Yukarıdaki videoda izlediğiniz gibi servisteki üründen hiç bir farkı yok zaten olamaz orjinal olmasa araba onu tanımaz ve tüm özellikleri aktif etmez. Yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor bu işlem herhangi bir otoparkta araba kilitli vaziyette çaresiz kalsa dahi fark etmiyor. Biz kilitli kapısını açar sıfırdan yenisini yapar teslim ederiz.

Toyota Avensis arabamın uzaktan kumandasının pili bitti arabaya giremiyorum ne yapmam gerekiyor ?

İçindeki kücük mekanik anahtarı çıkartın şöför tarafındaki kilidin içerisine sokup sola doğru çevirin kapıyı mekanik olarak açmış olacaksınız sonra start düğrmesine uzaktan kumandayla basın oradaki okuyucu bilgileri alıp motor beynine yollayacak ve arabanızı çalıştıracaksınız bu şekilde süresiz çalıştırma yapabilirsiniz dilediğiniz zamanda pili değiştirip eski haline otomatik şekilde dönüşüm sağlanacaktır.

Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum. Yazımı okuyup yararlı olduğunu düşünüyorsanız teşekkürü esirgemeyin 😉  Keyifli sürüşler.

Murat ÇELİK

 

 

Toyota Auris Arabam Kilitli Kaldı

Toyota Aracım kilitli kaldı

Bu yazımızdada sizlere İstanbul Şişli`de yaşadığımız bir olayı aktaracağız. Müşterimiz Toyota Auris yedek anahtarını İzmir`de unutmuş evinkilerinide aracın içinde aracın orjinalide bulunduğu yerde kayıp öncelikle otomobili açıp bir şekilde evine girmesi gerekiyordu daha önce işini itina ile yaptığığımız yine Taksim – Pangaltı tarafında hikamet eden bizi tanışan dostu bizleri tavsiye ettiğinden dolayı hemen olay yerine gitmek için yola çıktık.

Arabasının camını kırmaktan başka bir düşüncesinin olmadığını dile getiren Mustafa beyin Toyota Auris marka aracını 10 dakikada hiç bir yerine zarar, yara ve iz vermeden açtık. Toyota Auris aracım kilitli kaldı ne yapabilim veya nasıl açıbalirim diye bizlerden yardım talep ediyorsunuz ona istinaden bu olayı yayınlama kararı aldık bu tip araçlar yüksek güvenlikli kesinlikle sizin herhangi müdahalenizle açılmaz ya camı kıracaksınız yada kapı göbeğinden ustalıkla kilit döndürülecek başka çeresi malesef yok fakat şunuda söylemek gerekirse bazı insanların kelebek camını kırdıklarına rastladık unutmayın ki iki katı daha fazla ücret ödeyeceksiniz bu durum karşısında. Çoğu zaman dükkanımızı ziyaret eden insanlara biz cüzdan anahtar yapıyoruz hatta üstüne basa basa diyoruz ki bunu alın cüzdanınızda kalsın bir vale, oto yıkama veya başka bir sebeple öyle bir yerde mağdur olursunuz ki bu imdadınıza yetişir sizlere rahat bir nefes aldırır biz sizlerin menfaatine haberler yayınlamaya her daim devam edeceğiz. Toyota auris uzaktan kumanda pil değişimi çok basittir kapağının arasına kücük bir tornavida aracılığıyla kuvvet uygulayın acılıyor sonra acılan mekanizma ikiye bölünüyor ve pil değişimi gerçekleşiyor bununda bilgini verelim bir kenarınızda dursun. Eğer uzaktan kumandanız arızalandıysa denize düşmüş olabilir, çamaşır makinasında yıkanmış olabilir v.s v.s kapıdan mekanik açtığınızda aracınızın çalışacaktır çünkü çalışma sistemiyle acma kapama tek bir parca üzerinde olsa yarısı cok ayrı işlemektedir.

Şimdilik söyleyeceklerimiz bukadar eksik kaldığınızı ve değinmediğimiz bir konunun olduğnuu düşünüyorsanız lütfen sorularınızı açık bir şekilde sorun sizleri aydınlatmak için devamlı vakit ayırıyoruz. Hoşcalın şimdiden bayramınızı kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

 

Toyota Verso anahtarı

toyota verso anahtarı

Toyota Verso Anahtarı, Kumanda kabı ve kasası :

Artık yeni Toyota modellerinde görmekte olduğumuz Kart şeklindeki Toyot anahtarı önümüzdeki modellerin hemen hemen hepsinde kullanılacaktır. Daha önceden Toyota Verso modellerinde kullanılan Smart dediğimiz kibrit kutusu şeklindeki bu kumanda için bir çok müşterimize olumsuz cevap vermek zorunda kaldık. Her sene yenilenen yazılımlar ve makyajlanan kasalar bizim ayak uydurmamızı zorlaştırsada hızımızı kesmeksizin yatırımlarımıza devam etmekteyiz.

Çanakkale ilimizden yaptığı araştırmalar sonucu tarafımıza ulaşan müşterimiz aracımı çalıştıyor uzaktanda açıp kapatıyor bana sadece toyota verso anahtar dış kabı gerekiyor çünkü aracı yeni aldım içime sinmiyor demesi üzerine Toyota verso kumanda kabı getirttik. İlk defa elimize gelen ürünü detaylı şekilde inceledikten sonra çalışmaya başladık gerçekten kaliteli bir işçilikten sonra mükammeliyeti yakaladık. Dikkatimizi çeken diğer bir olay toyota burada sadece küçük bir değişiklik yapmış yani aslında demirli olan üründen hiç ama hiç bir farkı yok kumandanın elektronik devresini smart kasaya göre tasarlamış immobilizer çipi ise bütün arabalarında olduğu gibi 4D kömür tercih edilmiştir. Şunu bilmelisiniz bu araçlar ile diğer araba anahtarları arasında hiç bir güvenlik farkı yoktur. Stoklarımızda sınırlı sayıda bulunan verso anahtar kabı ve kumanda kas ası icin bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yazılımların değişim gösterdiği marka ve modellere göre fark ettiğini hepimiz biliyoruz bazı araçları davet ediyor bazılarına ise gerek olmadığını bizzat söylüyoruz. Sözünü ettiğimiz terre modeli için otomobile gerek soracağınızı düşündüğüm için bizzat cevaplamak istedim. Detaylı olarak genel yapısı hakkında madde madde sizlerin anlayacağı şekilde bilgiler vererek dahada bilinçlenmiz için bilgiler sunduk kontrol etmeniz rica olunur. Devamini Oku»

Toyota Rav4 Anahtarı

Toyota rav4 kullanıcısı olan Yılmaz beyin kırılıp parçalanan anahtarının görseli yukarıda mevcuttur. Daha önceki bildirimlerimizde eski kasa araçlarındaki ürünlerin sert plastik olduğunu ve herhangi bir darbede veya düşmede çalışmaz hale geldiğinizi dile getirdik, paylamışımını yaptığımız rav4 anahtarı icin alternatif olarak sustalı anahtar uygulaması beğeninize sunuldu. Özellikle kulaktan dolma söylentilerle düşünceleri kalıplaşmış kişilerinde doğru bilgiler edinmesini sağlamak bizim tabiki asli görevimizdir.

Bakınız bu uygulamada yetkili servislik herhangi bir durum söz konusu değildir nedeni ise dışı kırılan bir ürünün kabı değişiyor ve yenileniyorsa burda immobilizer veya uzaktan kumandanın çalışmaması sizce söz konusumudur dahada ileri gidecek olursak mantıklımıdır diye sormak geçiyor içimden ki bunu sizin iradenize bırakıyorum. Toyota rav4 anahtar kabı değişikliği sadece ve sadece kullanıcının menfaatinedir ayrıcada mükemmel bir hizmettir. Ayrıca ben böyle bir problemle bir ömür boyu karşılaşmamak isteyen kullanıcılara  rav4 sustalı anahtar tavsiyesini  Toyota Derindere ve Toyota Gedizler`i refere ederek  ısrarla öneriyorum.

Sonraki sayfa »