uzaktan kumanda ve merkezi kilit hakkında

Artık tüm otomobil üreticileri  tasarımlarında yeni araba anahtarları üzerinde çeşitli değişiklikler yaparak uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemini anahtar üzerine yerleştirerek şık görüntünün yanı sıra kolay kullanım sağlamaktadırlar.

Merkezi kilit sistemi nedir ?  Aracın kapılarını uzaktan kumanda veya anahtar yardımı ile kilitleme komutu verildikten sonra aracın dört kıpılarının kilitlenmesidir. Uzaktan Kumanda sistemi ise aracın minimum 1 maximum 20 metre uzağından kilitlenip açılmasıdır. Artık Uzaktan kumanda sistemi otomobil kullanıcılarının olmazsa olmazıdır.

Uzaktan kumandalı merkezi kilit sistemi bulunmayan araçlar icin böyle bir sistemten yararlanmanız olasıdır. İşini iyi yapan bir elektrikcisine oto alarm taktırarak aracınızı uzaktan açıp kapatabilirsiniz ki daha sonra anahtar ile ayrı ayrı bulunan kumandayı tek bir yerde toplayıp çok daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Böyle bir işlemin immobilizer ile bir alakasının bulunmadığını ve araca herhangi bir zararı olmadığını hatırlatırız. Sadece yapmanız gereken işini iyi yapan uzman bir kişi seçmenizdir.