Archive for the 'Volkswagen Anahtarı' immobilizer Anahtar

Volkswagen Tiguan Anahtar kopyalandı

Volkswagen Tiguan Anahtarı

Tarih 10.12.2014 yine harika modelin sunumunu yapmak adına bilgisayarın başına geçmiş bulunuyorum. Volkswagen Tiguan gerçek zarif, gösterişli ve bir okadar kaliteli bir araba yedek kopyalama yapmanın sevinci ve mutluluğuyla bilgilirimimi yapacağım. Bahgeçen müşterimiz  Volkswagen tutkunu olup daha öncede Golf arabasının uzaktan kumanda sıkıntı vardı biz onu tamir ettik tam iki sene sonra tekrar görüşme fırsatımız oldu. Kendisini tanımasamda konuyu anlatınca önce arabaya yaptığımız uygulamayı sonrada kendisini hatırladım. Muhabbetin akabinde sorunun ne olduğunu sordum kendisine ” cevaben bu sefer sorunla gelmedim aldığım kişi bana kayıp ettiğini söyledi bu durum içime sinmedi hemen aklıma sen geldin bu sorunu çözelim iki tane anahtarım olsun bana verilmeyenide sil etkisiz hale gelsin dedi.” Makinalarımı kurdum okutmamı yaptım tabi korkuyordum her sene programlarını değiştiren Alman mühendistler acaba Tiguan`ın yazılımını Polo, Golf, Passat veya Jetta`dan farklımı yapmışlardı başarabilecekmiyim diye düşünürken bir yandanda çalışmalara başlamıştım bile derken mekanik ucu açtım önce kapıda sonrada kontakta denedim sonuç mükemmeldi. Hemen arabanın uzaktan kumanda menüsüne girip kumandalarını sildim önce orjinalini ve teslim edilmeyeni sıfırladım yeniden elimdeki yedek yapacağım Volkswagen Tiguan anahtar ile birlikte orjinalini arabaya yükledim ikiside gayet güzel çalışıyordu metrelerce uzaklaşmama rağmen sistem tıkır tıkır çalışınca biraz rahatladım.

Tabiki işlem şimdi immobilizer sistemin silinip tekrardan aktif edilmesiyle son bulacak. Arabanın tüm dosyalarını okudum ve elektronik ortamdaki araba ile bilgisayarımın alış verişi sonucunda evet artık galerideki Tiguan anahtarı artık kontağı çevirecek fakat arabanın moturunu döndürmeyecekti. İşlemler yapılırken arabanın sahibi sağ koltukta hayranlıkla makinalara ve işlemlerin nasıl ilerlediğini seyrediyordu ki kendisine bakın şimdide benim yedekleyeceğim anahtarı dedim ve ekranda başarılı yazısı çıktı. Arabanın göstergesi, beyni veya herhangi bir yerinden parça sökülmedi özellikle belirtiyoruz biz hiç bir işlemimizi sökerek bişeyleri kurcalayarak yapmıyoruz. Her konumuzun sonunda mutlaka değiniyorum bu arabada yukarıda zikrettiğim modeller yani örnekleyecek olursam ” polo, passat, jetta ” yazılımı ile aynı uzaktan kumandasının pili 2032 olup kendiniz değiştirebilirsiniz. Diğer bir arızada bu kumandaların dibinden kırılması dipten kırıldığı zaman kumanda kabı ve kasası değiştirilebilir vidalı değil açılamaz, yapılamaz densede mümkündür bizlerden mutlaka destek alıp fikir edinin sakın yetkili servislere 500 lira gibi paralar ödemeyin. Arka kapağı söktüğünüz zaman zaten orada pili göreceksiniz takın ve kapatın işlem sadece bukadar başka yapacağınız hiç bir şey  yok.

Volkswagen Passat Smart Boş Kumanda Kasası

Volkswagen Passat Smart Boş Kumanda Kasası

En sonunda hatta çok şükür dedirtecek bir ürün ile karşı karşıyayız. Volksagen passat smart anahtar kabının firmamıza geldiğini bizzat duyuruyoruz. Daha önce onlarca müşterimize sırf kasasının olmamasından mütevellit hep yeni yaptık malesef bazılarınlada sadece tanıştık hizmet veremedik. Çünkü zaten iki adet elinde kumandası bulunan insanlara sırıf çizik, çatlak ve solmuş bir volkswagen passat anahtar için yenisini alın diyemedik zaten hemen hemen kimse tercih etmedi. Biraz bekleyin, önümüzdeki ay çıksın, ürettireceğiz gibi cevaplarla sizleri malesef biraz oyaladık fakat bu kesinlikle bizimle alakalı değil çünkü bizim amacımız hiç değişmedi her daim bıkmadan usanmadan yenilerle karşınıza gelip tanıtımını dile getirmektir.

2006 model ve üzeri Volkswagen Passat`lar smart dediğimiz modele geçti. Ondan önce katlanabilir ve sustalı diye tabir ettiğimiz ürün vardı onlar çok zaman önce hizmete sunuldu fakat yukarıdada dediğimiz gibi 2006 – 2007 – 2008 gibi yüksek modelli Passat`lara hep kayıp veya çalıntı durumlarında devreden çıkartma yedek arzu edenlere ise programlama yapıyorduk. Şimdi ise üzerinden araba geçmiş, yüksekten düşmüş, çeşitli mekanların valeleri tarafından tahrip edilmiş Passat Smart anahtar kumanda kasası değiştirilerek pırıl pırıl bir hal alacaktır. Smart kumandayı yuvaya soktuğunuzde hemen itmeyin bir iki saniye mutlaka bekleyin sonra yine bir kaç saniyede kontak açık kalsın tüm hatlarıyla beyinlere bilgiler iletilsin ve sonra çalıştırın bu lehinize olacaktır olası arızaları bertaraf edecektir.  Artık bu ürünle birlikte volkswagen serisini tamamlamış bulunuyoruz her ne olursa olsun aracınız Vag grubu dediğimiz ( Seat, Skoda, Audi ve Volkswagen ) ise bizlere ulaşmanız kafi gelecektir. Belki daha önceki konularda belirtmişizdir tam hatırlamıyorum fakat şununda altını çizmekte yarar var eğer bir volkswagen passat smart kart arıza vermişse uzaktan açıp kapatmıyorsa pilini değşitirin pil kodu 2032`dir. Yan taraftaki yuvaya bastırıp içindeki mekanik dişli anahtar çıkacak daha sonra metal kafayı sola çekip ayırıyorsunuz akabinde logolu arka kapak kastırılarak çıkartılacak ve pili göreceksiniz aynı şekildede toplayacaksınız gayet basit ve rahattır.  Eğer yuvaya  taktığınızda hiç tepki alamıyorsanız işte ozaman teknik desktek alınız iletişimde bize ulaşmanın her yolu mevcuttur.

volkswagen jetta anahtarımı kaybettim ne yapmalıyım

Volkswagen Jetta kontak anahtar

Değerli okurlar ve ihtiyaç sahibi müşterilerimiz bugün sizlere volkswagen jetta anahtarını kayıp eden kişilerin nasıl bir yol izleyeceğini anlatacağız. Bazı volkswagen araçlarda iki adet uzaktan kumandalı oluyor orjinalinde tabi doğal olarak kayıp veya çalıntı durumlarında araç sahibinin ( titiz insanlar ) müstesna umurunda olmuyor çıkartıyorlar sakladıkları yerden yola devam ediyorlar. Eğer aracı satıp değiştirene kadar aynı sorunla karşılazmaz ise sıkıntı yok kendileri gibi vurdum duymaz insanlara aracı satabilirler eğer aracı alan kışı bilinçli bir otomobil kullanıcısıysa kesinlikle satışı durdurur arabayı almaktan vazgeçer çok temiz ve içine sindiyse yine alır fakat hemen yerine yenisini ekletrirerek kendini garantiye alır.

Almanya`dan getirtilecek olan Volkswagen jetta kontak anahtar sanıyorum 450 t.l civarında tabi bu fiyat oldukça yüksek doğal olarak araştırma yoluna gireceksiniz burada devreye bizler giriyoruz arayıp randevu aldığınızda sizlere bu hizmeti yarım saat gibi bir sürede veriyoruz. Yeni bir şifrelemeyle hem uzaktan kumandanın hemde immobilizer sisteminin değiştirilmesiyle rahat bir nefes almanızı sağlıyoruz aksi durumlarda sabah uyandığınızda park ettiğiniz yerde otomobili bulamamanız olası ihtimaller arasındadır.

Kopyalatmaya yetkili tüm kişi ve kuruluşlara bu hizmeti verebiliyoruz ayrıca kaskodan yararlanmak istiyenlerde bizlere ulaşabilirler. Yetkili servise araçlarınızı çektirip 15 gün bekleyemin aracınız yatmasın hizmetimiz mükemmeliyet içermektedir. 2013 Yılı dahil olmak üzere bünyemizde bulundurduğumuz volkswagen lisanslı makinalarımızla aracınızı programlıyor bir civatasını dahi sökmüyoruz. Yapılan işlemler arasında kumanda tamiride bulunmaktadır ayrıca bilmeniz gerekenler arasındada volkswagen jetta uzaktan kumanda pilinin 2032 kodunda olduğudur. Arkadaki kapağı çıkarttığınızda kendiniz dahi rahat bir şekilde değişim yapabilirsiniz. Tabiki bu yukarıda görseli bulunan uzaktan kumandalar içindir eğer model 2005 ise kumanda üzerindeki kırmızı leg sağ üst köşede değil bagaj açma butonunun yanında yanıyorsa jetta anhatar ikiye bölünür ve kumanda kısmı iki kapak olarak ayrılır o şekilde değişim yapılır.

volkswagen scirocco anahtar ve kumanda hakkında bilmedikleriniz

Volkswagen Scirocco Anahtar

Genç hanım ve beylerin tercih ettiği spor otomobillerden birisi olan volkswagen scirocco hakkında yaptığım araştırmada elektronik ortamda anahtar ve uzaktan kumanda olarak konuşuyorum hiç bir bilgiye rastlayamadım bu nedenle kaleme almak istedim.  Yukarıda ismi geçen aracın gerek mekanik kapı ve kontak setleri gerekse elektronik yazılımları VAG grubu dediğimiz ( volkswagen, seat, skoda ve audi ) grubu ile aynıdır. Yeni kasa olarak piyasada satışa sunulan Scirocco`nun uzaktan kumandasındaki herhangi tuşların birine bastığınızda kırmızı ışığın sağ üst köşede yandığını görürsünüz ürün sökülemez içerisine herhangi müdahalede bulunulamaz tabiki biz bu durumda müstesna oluyoruz.

Örnekleyecek olursak galeriden bir Volkswagen Scirocco otomobil aldınız anlaşma ve sözleşmelerden sonra kitapçıklarla birlikte yedek istediğinizde olumsuz cevapla karşılaşmanız söz konusudur verildiyse zaten bir problem yok ozamanda dikkatli ve titiz kullanılmamasından mütevellit logo düşmesi, çizilmeler hatta bazı yerlerinde kırılmalar görünüyor olabilir. Hemen hevesle yenisini şipariş etmek çözüm değildir bilmelisiniz ki Volkswagen Scirocco anahtar ve kumanda kabı değiştirilerek pırıl pırıl bir hale getirilebilir. Detaylara indikce konumuz derinleşiyor burada kendinize çözüm yolu arayınız ihtiyacınız dahilinde bizlerle iletişime geçiniz.

Hale hazırda araştırmaları sonucu bizlerden destek alan müşterilerimizi yakın cevrelerinde bulunan arkadaşları veyahutta servisteki ustaların korkuttuğunu görmekteyiz. Samimiyetle konuşmak gerekirse bugün bir volkswagen scirocco anahtar Almanya`dan getirtilecek olursa 650 t.l civarında tabi getirirlerse beyin ve kilit sistemlerini değiştirme yoluna gitmezlerse ki çoğunlukla öyle yapmaktadırlar. Düşünsenize orjinal scirocco anahtar kasası değişikliği yaptığınızda maliyet nekadar düşecek ve şık bir görüntüye sahip olacak ürün çoğu müşterimizin olmazsa olmazıdır bu neden gittiği yerlerde masaya koyuyorlar hatta eşlerine dostlarına emanet olarak verdiklerinde bile utanıyorlar biz bunu yapmış olduğumuz ikili diyaloglarda şikayet olarak aldık. Onuda geçtim aracınızı Kasko yaptırıyorsunuz bunu yeni yeni söyleyenler var ama büyük ölçüde hala bir haber olan şirketler malesef var yedek yaptırın o şekilde işleminizi gerçekleştirelim demiyorlar sonra kapıdan arabam çalındı, sabah kalktığımda yerinde yoktu gibi üzüntülü bir dille bizleri arıyorsunuz bunları bilmelisiniz unutmayalım ki yeni nesil araçlar sadece çalıştırılarak götürülür. ( kaldırılıp kurtarıcı ile götürülenler müstesna ) Umuyorum ki sizlere bu makalemizdede güzel bilgiler verdik mağdur olmamanız adına bildiğimiz herşeyi aktardık. Kapatırken şunuda söyliyeyim. Volkswagen Scirocco uzaktan kumanda anahtar Pili 2032 olup arka kapağı söktüğünüzde görünecektir. 

Volkswagen Passat immobilizer active sorunu

Mükemmel bir konu olduğunu düşünerek ” volkswagen passat immobilizer active sorunu ” adı altında duyuru yapmak istedim. Öncelikle şunu söyleyeyim bu arıza ikazı bütün volkswagen serilerinde aynıdır hepsinde bu uyarı standarttır ancak Passat`larda daha fazla olduğu için şimdilik içinde bulunduğumuz durumu aydınlığa kavuşturalım daha ilerleyen günlerde bölüm bölüm hepsini sizlere bildiririz. Volkswagen passat immobilizer active sorunu nedir, nasıl meydana gelir, zararları nelerdir ve çözümü varmıdır diyerek sorularımızı sorup bir bir cevaplayalım.

Müşterimiz ilk önce otomobili çalıştıramadığı için kendisi geldi biz anahtarı okuttuk bir hata bulamadık tabiki makinanın yalancısıydık o ara dükkanımız oldukça yoğundu ve müşterimiz bize başınız rahatlayınca akşam üzerine geleceğim dedi ve gitti  ertesi gün şans eseri çalıştırılıp tarafımızın önüne park edilerek teslim bayrağını çeken volkswagen passat yedeksiz bir şekilde kullanılıyormuş yeni satın alınan bu arabanın kontak yuvasına anahtar 20 defa itiliyor bir defa çalışıyormuş çalışmadığı zamanda ekranda ( immobilizer active ) beliriyormuş. Araç dükkanımız önünde yaklaşık olarak 3 saat kaldı ve biz bu zaman zarfı içerisinde arabayı esir aldık bir saniye olsun gevşeyip ümitsizliğe düşmedik. Önce okuyucuyu kontrol ettik, ardından beyin ve çevresini gözden geçirdikten sonra sıfırdan komple programlama yaptık nasıl mı parça değiştirmeden arac sahibini masrafa boğmadan zevk aldık gurur duyduk otomobilin tüm hatarını etkisizleştirmeyi başardık. Kendisine beyin değişecek, okuyucu arızalıdır, Almanya`dan anahtar sipariş etmemiz gerekiyor gibi bir sürü öneriler sunmuşlar çeşitli ustalardan destek almayıda deneyen Hakan bey kimse elini sürmek istemedi tabiki için içerisinden çıkamama riskini alamadıklarından olsa gerek.

Söz konusu (“immobilizer active”) yazısı volkswagen passat anahtarının yüksekten düşmesiyle, üzerine basılıp ezilmesiyle meydana gelebilir bu gayet normal bir durumdur tabiki bunlar birer unsun teşkil ediyor mesela araca takviye yaparken kontak açık ise otomobil kendini resetler komple tüm bilgiler silinir ve çalışmaz hale gelir ekrandada doğal olarak yazı çıkar. Akü değişikliğide yapmayıp uyarıyı görünlerde olabilir onunda sebebi işte malesef beyin ve okuyucudan koynaklanmaktadır.

Aslında bu bir hırsızlık önlemidir araç o anda yabancı bir cisim algıladığını ve güvenlik duvarının aşılamadığının mesajını vermiştir sizlere tabiki tüketici olarak sizin şaşkınlıktan başka elinizden birşey gelmiyor. Amacımız her zaman olduğu gibi sizlere yardımcı olmak gerek dünyanın gerekse Türkiye`nin neresinde olursanız olun çözüm yoluna rahatca gidebilmeniz için çalışmalarımızı her daim paylaşıyoruz bunun emeğini veriyoruz. Umarım sorununu binlerce lira verip çözdürdükten sonra bu durumu araştırmış olmassınız şimdilik kalemimi sonlandırıyorum.

Sonraki Sayfa »