Alfa Romeo Giulietta Anahtar

Alfa Romeo Giulietta anahtar

Değerli takipçilerimiz bugün yepyeni bir konu ve haberle karşınızda olmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Son zamanlarda görmeye alıştığımız müşterilerimiz tarafından soruların başında gelen Alfa Romeo`nun Giulietta modelinin anahtar ve uzaktan kumanda yapısını birlikte inceleyeceğiz. Fiat grubundan hiç bir farkı olmayan bu otomobilin elektronik yapısınında ortak olduğunu bilmenizi isteriz. Örnekleyecek olursak Fiat 500 modeli ile Alfa Romeo Giulietta birbirleriyle adeta ikiz gibidir sadece logolarında farklılık vardır bunun aksini kimse ispatlayamaz.  Gün gün yapılan güncellemeler ve üretilen lisanslı cihazlar sayesinde teknolojiyi yakından izlediğimizi hemen her yazımızda altını çizerek söylüyoruz. Bugünden sonra Alfa Romeo Giulietta anahtar kopyalama ve uzaktan kumanda tamiri ile birlikte orjinal dış kabı hakkında destek alabileceksiniz.

Bazı arabalarda iki adet kumandalı teslim ediliyor tüketicilerine bazılarında ise bir asıl bir yedek olarak İtaly bu konuda malesef kısıtlamalar yapıyor yedek parçadan elde edeceği gelirden dolayı bir Alman gibi düşünmüyor. Bazen avantaj olsada bazende dezavantaj oluyor bu eğer arabanızı ikinci el aldıysanız yedek ihtiyacınızı karşıladığınızda cebinizden çıkacak ücret tabiki biraz daha az olacaktır biliyorsunuz ki Alfa Romeo Giulietta uzaktan kumandalı anahtar ile sadece arabayı çalıştıran immobilizer anahtar arasında hemen hemen yarı yarıya fark olur. Fakat eşinizle veya şöförünüzle kullanıyorsanız kumandasız olanın yerine birtane daha programlatmanızda hiç bir sakınca yoktur. Bakış açımızı değiştirecek olursak Giulietta uzaktan kumandasının pil yatağının düşme problemiyle karşı karşıya kalabileceğinizi unutmayın ve dikkatli olun eğer başınıza geldiysede yaptığınız araştırmalar sonucunda haberimize ulaştıysanız inanın şanslısın çünkü yüzlerce insan bu kücük parçadan sebep İtaly`dan yenisini istemiş gereksiz yüksek bedeller ödemiştir.

Yazımızı sonlandırmadan önce belirtmek istediğimiz bir husus var Alfa Romeo Giulietta uzaktan kumanda pili ” 2032 ” olup iç tarafındaki vidayı sola çevirip yuvayı çıkartıp değişim yapabilirsiniz. İşlemi uyguladığınız zaman tekrar arabaya kodlama ve tanıştırma yapmanıza gerek yok hemen araba çalışır. Kasko şirketiniz ikinci el aldığınız arabanıza yedek isteğinde bulunursa ortalama yarım saatte teslimat mümkündür. Son bir önemli uyarı yaparak yazımızı sonlandıralım. Diğer otomobillerde olduğu gibi Giulietta modelindede arabanın orjinalliğine zarar vermeden yazılımları değiştirilir bu sayede galeride veya eski sahibinde kalan gerek kumandalı gerek kumandasız olan anahtar etkisizleştirilerek arabaya yabancılaştırılır. İstanbul dışında hikamet edipte arıza yaşayan uzaktan kumandası çalışmayan veya arabasında hata alan müşterilerimize garantili onarım hizmeti verilmektedir. Bu haftaki konumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyor herhangi bir sorun sıkıntıda soru bölümünden bizlere ulaşmanızı rica ediyoruz hoşçakalın.

2 yorum

  1. selamlar
    hocam 2007 model golf 5 aracımın kontak anahtarı kayboldu ialacağım yeni anahtara işlem yapıcam ancak kkaybolan anahtarım başka kişilerin eline geçerse arabamı çalıştırabilirlermi bunun için nasıl bir yol izlerim teşekkürler..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*