Aracım kilitli kaldı acil yardım

Bugün Hyundai accent blue bir aracın kontak anahtarı koltuk üzerinde unutulmuş ve arac kilitli kalmış İstanbul Ortaköy ilçesinde bekleyen müşterimiz yetkili servisi aramış tabiki kendisine bilindik bir cevap ” kesinlikle elletmeyin, camı kırarlar, kilitlerini bozarlar olmuş. ” bu bir numaralı korkutma politikasıdır ben şaşırdım nasıl olmuşta beyne zarar verirler dememişler hayret ettim doğrusu.

Kurtarıcı ile otomobili istediklerinden dolayı olumlu cevap vermeyen Arda bey bizlere ulaşıp yardım talebinde bulundu. Hemen bulundukları yere doğru yola çıkıp kilitli kalan aracı zararsız bir şekilde açtık. Aracı kilitli kalıp yardım isteyen müşterilerize destek veriyoruz fakat bu desteğimiz araçlara yerinde müdahale etmek zorunda olduğumuz için kimi zaman yetersiz kalabiliyor. İstanbul içerisinde herhangi yerdeyseniz sorun değil yarım saat 45 dakika gibi sürede en uzak mesafeye servis geliyor fakat şehir dışındaysanız malesef durum biraz üzücü çünkü uzman kişinin elinin değmesi malesef şart özellikle Seat, Skoda, Volkswagen, Audi ve Ford gibi otomobiller uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde mutlaka kilitten mekanik olarak açılmalı yani kelebek camını kırsanızda sürücü tarafındaki kol kapıyı açmayacaktır.

Türkiye`nin dört bir yanında mağdur olup sorununu çözdüğümüz onlarca insan olmuştur bu konuyu sizlere en yakın işini bilen birini yönlendirebileceğimizi düşündüğümüz için bu makaleyi yazmayı doğru buldum. Kilitleri delip cam kırmak yapılacak en son müdahaledir profesyönel kişi tarafından o işe özel takımlar marifetiyle tereyağdan kıl çeker gibi kilitlerin açılması sizin rahat bir nefes almanıza ışık tutacaktır. Malesef  burada bir otomobil kullanıcısı veya sahibi olarak sizlere kilitli kalan aracınızı açtıracak bilgiler veremiyoruz nedeni kilit sistemini ve o kilitleri açacak aletleri kullanmayı bilmemenizden geçmektedir. Herhangi bir parçayı söküp kısa devre yaptırmak internet dedikodusu olan pimpon topuyla kilide vurmak size fayda sağlamayacaktır. Uzun lafın kısasını telaffüz edecek olursak ya bizlere telefon açıp bulunduğunuz il ve ilçedeki meslektaşlarımızın telefonlarına ulaşın yada bildiğiniz bir oto anahtarcısı ile görüşerek adresinize gelmesini sağlayın. Umarım aracı kilitli kalan acil yardım bekleyen sizleri bu durumdan kurtarabiliriz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*