Ford connect uzaktan kumanda sorunu

Sizlere bugün özellikle ticaretle ugraşan insanların sahibi oldugu Ford Connect modelinin uzaktan kumanda sorunu hakkında bilgi verecegim. Kasa ve makyaj degişiklikleriyle birlikte kumandanın yapısı degissede yazılım farklılıgı yoktur yani anahtar arkasında sallanan kumanda ile tombul modelin birbirine uyum saglar öncelikle salkım saçak kullanmak istemeyen siz otomobil sabiplerine bu güzel bilgiyi paylaştıktan sonra gelelim konumuzun asıl konusuna.

Ford Connect uzaktan kumanda neden çalışmaz ?

En önemli unsurlardan birtanesi butonları bunların elektronik devreleri plastikle silokanla kaplı oldugundan dolayı rutubet ve nemi dışarı çıkartamıyor dolayısıyla devre çürüyor bununla birlikte butonlar çalışmamaya başlıyor degiştirilir ve tinerle silinirse rahat bir şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Diger bir husus ise pilin bitmesi pil bittigi zaman degistirsenizde bir bakmıssınız ki araba uzaktan açılıp kapanmıyor hemen yapacagız islem asagıdaki videoyu izlemek olsun youtubeden sizler icin bulup yayınladıgım ” Ford Remote Key Fob Programming ” ( ford uzaktan kumanda programlama ) uygulaması Türkiye`deki modeller icin gecerlidir sadece Connect ses vermez merkezi kilit sistemini açıp kapatır.

Şimdi izlediginiz videoda gördügünüz gibi kumanda anahtardan ayrı dilerseniz bunu katlanabilir 2010 modellerdeki gibi kolay taşınabilir modele çevirebilirsiniz hiç bir sorun sıkıntı olmaz.

Yukarıdaki anlattıgınız sıkıntı Ford Focus veya Mondeo gibi araclardada geçerlimi ?

Sanırım yukarda belirtmiştim Focus, Mondeo, Transit ve Fiesta sahipleri şans eseri konumuzu okuyorlarsa hiç şaşmadan aynı yolu izleyebilirler onlarında uzaktan kumanda pili standart 2032 degisim ile ilgili kafanıza takılan birşey olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz telefondan canlı destek vererek yardımcıda oluruz.

Ford Connect uzaktan kumanda arızalanmıştı attım sizden yenisini alsam kendim yapabilirmiyim ?

Kesinlikle evet diyebilecegimiz bir soru sizde örnekleyecek olursam 1990 model bir otomobil gibi arabayı kapıdan kilitleyip açıyorsanız yanlış yapıyorsunuz demektir gayet rahat uygun fiyatlara aracınızın orjinalligini bozmadan bahsettigimiz şekilde yolunuza devam edebilirsiniz. Umarım yararlı bir konu olmuştur şimdiden huzurlarınızdan ayrılıyor kazasız sürüşler dileginde bulunuyorum.

5 yorum

  1. Merhaba kolay gelsin benim 2006 connect im var ve elimizde bir tane kumanda var aracı babamla birlikte kullandigimizdan birimiz kumandasız kullanmak zorunda kalıyor. Siz bu kumandadan gönderdiğinizde yukaridaki videoda olduğu gibi kendimiz kodlayabiliriz sanırım ayrıca aracın katolagunda yazıldığı üzere aynı şekilde yedek anahtar da kodlanabiliyor sizin hazırladığınız sustali kumandada bu işlem uygulanabiliyormu anahtar dişini kendimiz actirip kodlamayı yapabilirmiyiz böyle yapılıyorsa anahtar ve kumanda sipariş etmek istiyorum

  2. Benim ford fiesta 2006 model makyajlı kasa otomobilim var. .. kumanda bir kaç denemesen yer değiştirerek algılıyor komutları ama çalışıyor uzaktan almıyor. Be önerirsibşz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*