Honda`dan Türkiye`ye civic sedan

Son yıllarda  durgun olan ve üretimini azaltan Honda Türkiye, yeni tasarımı olan Civic Sedan’ı  üretecek. Şirket yetkilileri, yedek parça ihtiyacıda da Japon üreticinin tedarik zincirinde daha değerli  bir yer alacak dedi.

Takriben  iki yıldır durgunluk  yaşayan,  olası durumunu korumaya çalışan ve büyüme planlarını geride bırakan, üretimini azaltan Şekerpınar’da hazır bulunan  Honda Türkiye, bu suskunluğunu bozmak için harekete  başladı. 9. yeni seri Civic Sedan’ın üretimine girişecek olan Honda Türkiye, eğer ki bir problem yaşanmazsa, bununla birlikte yeni  bir modeli daha üretimine ekleyecek.

Honda’nın, dünyadaki kriz nedeniyle yapmış olduğu tasarruf  durumlarından etkilenen ve içerisindeki personel sayısının yanı sıra kapasitesini de küçülten Honda Türkiye, bu dönem  çok etkisiz bir performans sergiledi. Honda City üretiminin bitirilmesinden sonra modele gerileyen, ancak krizden kaynaklanan Rusya gibi büyük öneme salip bir müsteriyi ve ihracat pazarını kaybeden Honda Türkiye, son iki yılda gerileme devresine girmişti. Şirket hakkında kapatılacak haberleri de çıkan Honda Türkiye’nin yoluna, 2012’de ön planda ABD’de piyasaya çıkacağı bildirilen ve  9. yeni honda civic sedan’ın çıkışıyla birlikte  devam edeceği belirtiliyor.

Fabrikanın gelirini artıracagı düşünülen  bir diğer projenin ise  Civic Sedan’ın yanı sıra başka bir modelin daha üretimine geçilmesidir. Bu konuda henüz karara bağlanmadığı bildirilirken, üretimine başlanması düşünülen modelin kesinlikle Türkiye şartlarına  uygun olacağı ve Honda Türkiye’nin ihracat yapmasına yardımcı olacağı bildirilmektedir.  Honda Avrupa, yeni CR-V’nin Türkiye’de üretileceğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığının altını çizdi. Yeni nesil araçlarında Honda sustalı Anahtar uygulamasına geçen firma kullanıcılarının beğenisini kazandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*