Hyundai Accent Era Kilit ve Anahtar Seti

Hyundai accent era kilit ve anahtar seti değişimini 26.03.2011 tarihi itaberiyle değiştirilmiştir. Çıraklık okulu din görevlisi hocamızın ikinci el almış olduğu hyundai aracının yedek anahtarını tarafınıza teslim etmemişler. Hocamız aracını mekanik olarak şöför tarafından kilitleyip açtığını ayrıcada kendisine teslim edilmeyen anahtardan dolayı canının sıkıldığını dile getirdi. Hyundai Yetkili Servisi tarafından aracın bilgilerine bakıldığında uzaktan kumandalı görünen aracın setlerine yaklaşık olarak 950 T.L fiyat verdiklerini biz biliyoruz, biz istinye anahtar olarak Cumartesi günü saat 13:00 civarında aracın  kontak kilit şifrelerini, kapı kilitlerinin sifreleri, bagaj kapağının şifrelerini ve son olarakta air bag kilit şifrelerini değiştirip immobilizer programlamasını yaptık.

Cihazımızın ekranında görünen ” hafazadaki anahtar sayısı 2 ” ibaresini ve eski anahtarın kapı ve kontakta çalışmadığını kendilerine gösterdikten sonra aracı teslim ettik. İçinin ve gönlünün ferahladığını söyleyen müşterimize hayırlı yollar dileyip uğurladık.

Peki Kilit ve Anahtar Sisteminin Değişmesi Şart mı ? Bu uygulamayı yaptırdığınızda tarafınıza teslim edilmeyen oto anahtarı kesinlikle ıskartaya çıkar yani kullanıcının elinde kalır ne kapıyı açabilir nede aracı uzaktan kumanda ile kontrol edebilir.

Kilit Seti Değiştirmeden Mevcut Anahtar İptal Edilebilir mi ? Böyle bir ihtiyacı olan ancak nasıl bir yol izleyeceklerini bilmeyen müsterilerimiz için bunuda açıklamak istedik.  Size teslim edilmeyen her türlü araba anahtarları aractan silinerek etkisiz hale getirilebilir fakat bu sadece elektronik olarak gerekleşir yani mekanik olarak kapı, bagaj v.s açılabilir ama motoru çalıştırmak istediklerinde araç ” gıv gıv gıv gıv ” yapar ve kesinlikle çalışmaz. Umarız bu açıklamalarımızla sorunuza cevap verebilmişizdir bizim görevimiz sizleri bilinçlendirmek siz bu açıklamalardan sonra neye karar verirsiz o taktirinizdedir.

6 yorum

 1. Sa Murat Bey,
  Sizlere çok teşekkür ederim. Servisin 1250 tl belki de daha fazla bir rakam çıkaracağı anahtar setini 550 tl gibi bizleri de memnun eden bi rakama değiştirmeniz hakikaten büyük bir hizmet.
  İçimiz çok rahat. Birisi gelip orijinal anahtarla arabamızı açacak diye endişe duymuyoruz. Her alandaki kaliteniz için teşekkür ederim. Sizleri tüm Türkiye’ye ve daha fazlasına tavsiye ediyorum.
  İyi çalışmalar diliyorum..
  Alparslan CINGIL
  Pendik Mesleki Eğitim Merkezi
  Müdür Yrd.
  05054037309
  216 3906400- dahili 4

 2. Sa,2005 model accent admire 1.6 aracımı alırken yedek anahtarının olmadığını söylediler.aracımın komple anahtar şifrelerini değiştirmek istiyorum.aracın anahtar sistemi era anahtarının aynısı kumandalı sistem.ancak eranın şifreleri benim kapı kollarına uyum sağlar mı? uzaktan kumanda sistemi araca uyum sağlar mı? ürünün montajlı fiyatını paylaşırsanız cok sevinirim.iyi geceler

 3. İlker bey 2005 model hyundai accent admire komple anahtar şifreleri ve kontok seti değiştirilerek sorun tarafımızca çözülebilir. Ayrıca uzaktan kumanda yine firmamızda mevcut her türlü ihtiyacınızı karşılayabiliriz. Eskilerini silip elektronik şekildede etkisiz hale getirebiliriz.

 4. İbrahim bey Ekte göndermiş olduğunuz Hyundai anahtar çipli yani immobilizer`li bir üründür uzaktan kumandası bulunmuyor kumanda bu otomobillerde sonradan takmadır hatta bizim 2000 model bir hyundai milenyum kasa aracımız vardı bizde aç kapa taktırıp sonradan kendimize sustalı yapmıştık aynı işlem buradada beliriyor.

 5. Mrb aracim 2011 accent era start paket bu pakette merkezi kilit var ama uzaktan kumanda yok benim sorum su aracima eranin orjinal kumandali kontak setini alsam montaji yapila bilirmi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*