Hyundai Starex Yedek Anahtar

Bugün Şişli Okmeydanı tarafında ticari bir işletmenin aracı olan hyundai starex ile karşılaştığımız olayı sizlere aktaracağız. Sizlerinde bildiği gibi açma ve kapama tuşları bulunan büyük uzunca bir yapıya sahip olan hyundai starex anahtarı küçük bir vida ile birbirine yapıştırılmıştır. Şirket balkonundan diğer işçilere fırlatılan bu ürünün yere düştüğünde açılır ve daha sonra aşağıdaki kişi tarafından kapatılan bu anahtar aracı çalıştırmaz.

Bu sayede google aramalarından firmamıza ulaşan şirket yetkilileri durumu bizlere anlatır. İmmobilizer kömür çipin kayıp olduğunu bu nedenle aracın çalışmadığını teknik servis elamanlarınca kopyalama makinamız ile bulunduğunuz semte gelip  sıfırdan bir çip tanıştırmamız gerektiğini söyledik. Daha sonra Okmeydanı Perpa iş merkezi bölgesine doğru yola çıktık ve aracı programladık. Şirket yetkilileri ile yaptığımız samimi konuşmada ” eğer bir hyundai starex yedek anahtar elinizde olsaydı maliyetiniz düşük ve ayrıca zaman kaybınızda minimize edilmiş olabilirdi” dedik. Unutmayınız ki bu uyarı hertürlü oto anahtarı icin geçerlidir ki yine her yazımızda olduğu gibi tekrarlamada fayda görüyoruz.  Kesinlikle yedeksiz arac kullanmayın bu trafik sigortası gibi muayene gibi önemli ve dikkate alıncak bir durumdur.

2 yorum

 1. öncelikle bu konuyu internet ortamına aktardıgınız için çok teşkkr ederim.06-11-2011 tarihinde (bayram sabahı) hyundai starex minübüsümü çalıştıramadım.Nihayetinde aküyüde bitirdik. Komşumdan ALLAH razı olsun kamyonu var bi takviye alalım dedik,neyse taktık taviye kablolarını , marşa bas allah bas yok almıyor. dedik madem böyle çalşmayacak bi vurdurarak deniyelim .

  Bağladık aracı kamyonun arkasına bayram sabahı herkes kurbanla ugraşıyor ,
  biz araba vurdurmaya çalışıyoruz. yok gaz almıyor. mahalleyi bi turluyoruz .kontak açınca göstergeler hata verir gibi fasılalı bir şekilde yanmaya başladı dedim acaba sigorta falan mı attırdık . yok sigortalarda saglam çıktı. birde mazot filtresine bakalım dedik (otomatik filtre var ama ne olur ne olmaz gibisinden ) hava yapmış biraz . hadi bidaha basalım dedik .Yok çalışmıyor enjöktörlere mazot gelmiyor ugraş babam ugraş olmuyor.enjektör dagıtıcısı mazotu vermiyor . heralde enjektör rölellerine elektrik veren devrede bi sorun var dedim . hepimiz ümidi kestik evlere dağıldık.Bende internette starex’in elektirik şemasını arayayım dedim.
  Bu İmmobilizer sistemi olup olmadıgınıda bilmiyordum opsiyonel olarak suluyor bu özellik aracın kitabında öyle yazıyor.

  Sizinde dediginiz gibi aracın anahtarını açtık içerisinde kömür yoktu . diger kullandıgmız anahara da bakalım dedik mücize eseri onda varmış .
  Ne olur ne olmaz bir deneyelim dedik.araç ilk basışta çalıştı bi mutluluk bi sevinç bayram sabahı , bayram yaptık anlayacagınız . Bir kömür çipi yüzünden 3 saat arabanın motoruyla ugraştık .

  ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN İNTERNET ORTAMINDA PAYLAŞTIGINIZ İÇİN YOKSA HALİMİZ HARAPTI :s

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*