immobilizer iptali

Yaklaşık 45  dakikadır bu konuyu araştırıyorum herkes aynı şeyleri malesef sayıklarıp durmuş. Nedir immobilizer iptali bir defa bunu devre dışı bırakalım diyenler acaba nasıl bir hata yaptıklarını biliyorlarmı orası tabiki tartışılır. Çaresiz kalınıldığı yerde bizlerinde baş vuracağı bir çıkış yoludur ancak şu zamana kadar bir müşterimiz çıkıpta benim aracımı mahfettiler diyemez çünkü bunu hiç yapmadık herzamanda karşı çıktık.

İmmobilizer iptali sadece 1999 Renault Megane, 1999 Model Twingo ve 2005 model Hyundai Starex modellerinde mümkün olur bir anlamda yapılabilir fakat diğer otomobiller için kesinlikle tasvip etmiyoruz çünkü aracın beyni sıfırlanıyor bir Tofaş`tan farkı kalmamakla birlikte hırsız için peynir ekmek denicek kadar basitleşiyor.

Meslektaşlarımın bunu çıkış yolu olarak otomobil sahiplerine önerdiklerini hiç sanmıyorum malesef bunu yapanlar Oto Elektrikçilerinin eline  düşen mağdur insanlardır. Firmalarında profesyönel makinalar bulunmadığından dolayı orjinal oto anahtarı yapamazlar yapamadıklarından dolayı ordan burdan temin ettikleri programlarla otomobilin Epprom`unu yani beynini çeşitli ürünler vasıtasıyla sıfırlayıp aracı çalıştırırlar aracının çalıştığını görün tüketici malesef ustanın istediği parayı verir.

Budur immobilizer iptali dünyanın en üst düzey mühendistlerinin tasarlayıp düşündüğü bu olayı cahil bir ustanın lafıyla devreden çıkarmak mı uslubumuz malesef bu konuda biraz terstir ancak canı yanan okadar insan gördük ki bunu dile getirmek zorundayız.  Düşünsenize bu iptali yaptırdıktan sonra kontak vidaları sökülüp iki kablo birbirine temas ettirildiğinde araç direkt olarak çalışacak.

Yapmanız gereken profesyönel insanlarla çalışmak çevrenizde olmayabilir çekici ile aracınızı yetkili servise çekin ilk edapta fiyat yüksek gelsede ilerleyen zamanlarda inanın siz karlı çıkacaksınız çünkü geri dönüşü yok. Özellikle yüksek modelli araçların satışını doğrudan etkileyen bu tarz davranışlar tamamen yanlıştır. Yararlı olduğumuzu düşünüyor hepinize hayırlı günler diliyorum.

7 yorum

 1. Merhabalar
  immobilizer iptal edilmiş olan aracın immobilzeri tekrar aktif edeibliyormuyuz?

  şöyle tarif edeyim, araç bendeyken mi yoksa almadan önce mi oldu bilmiyorum, aracın kumandasında immo cip yok, sanırım birileri bunu kaybetti.. ve arabanın immo ışığı sürekli yanıp sönüyor. arabayı çalıştırdığımda da dahil.

  immo cip yok ise cip oraya koymak zor olsa gerek ki immoyu kökten iptal etmişler gibi görüyorum. tekrar anahtara cip takıp immoyu da aktif etme yolu varmıdır?

  bu konuda tecrübesiz kişilerin elinde avuç dolusu para verip kandırılmak da istemiyorum.

  ayrıca bu durumun aracı hırsızlıklara açık hale getirmesi dışında bana getireceği dezavantajlar nelerdir?

  Araç ’98 ford mondeo.

 2. Mehabalar bir konu hakkında Bilgi almak istedim 1997 Honda civic aracımda imbobilizer arızası açtı bir ustaya gittim iptal olması gerektiğini yapılması için 3bin 3500 arası masrafı çıkar dedi iptalinde sikinti olmayacagını söyledi ve iptal etti aracım çok geç çalişıyor ne yapmaliyım teşekkürler

 3. merhaba kolay gelsin aracım 2012 dacia logan aracımı akşam park ettiğimde sabah çalaıştırmak istediğimde immobilizer ışığı yanıp yanıp sönüyor ve araç çalışmıyor 3 aydır bu sıkıntıyı yaşıyorum bu tür sıkıntı ile karşılaşan arkadaş varmıdır.bu konuda bana yardımcı olmanızı istiyorum bu sıkıntıyı nasıl ve nerde yaptırabilirim şimdiden teşekkkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*