kaskodan yedek anahtar almak

kosko yedek anahtar iliskisi

Hepinizin kafasına takılan sorulardan biri olan yedek anahtar ve kasko ilişkisi hakkında sağlıklı bilgiler vererek nasıl hareket etmeniz gerektiğini dilimizin döndüğünce sizlere aktaracağım. ( Tüm kasko şirketleriyle çalıştığımızı hatırladır ihtiyacınız halinde iletişime geçmeniz rica olunur.)

  1. Yedek anahtar olmadan kasko yapılır mı ?

Yedek anahtar olmadan araca yedek anahtar yaptırmak mantıksız bazı sigorta şirketleri özellikle acenteler önemli değil biz sizin beyanınız doğrultusunda kasko poliçenizi düzenleriz bir sorun yaşamazsınız merak etmeyin demesi ne kadar doğru onu bilmiyorum fakat burada acentenin ne dediği değil sigortaların sözleşmesinde yazanlar sizi ilgilendirir ki onların tutanağında aracın başına bir şey geldiğinde sahibi iki tane orjinal araba anahtar göstermeli dosyaya eklettirmelidir.

2. Yedek anahtarı kasko karşılar mı ?

Evet hemen hemen bütün kasko poliçeleri kayıp yedek anahtar bedelini karşılar fakat burada ödediğiniz tutar önemlidir. Yani hani çeşitli kasko ve sigorta şirketlerinden fiyat alıyorsunuz ya işte burada kaza yaptığınız zaman size tahsis edilecek aracın cinsi ve kaç gün kalacağı, çekici hizmeti ve anahtar kilit sisteminin tutarı size fiyat verilirken kırpılıyor ne zaman başınıza gelir o zaman anlarsınız yani sonuç olarak evet karşılar lakin ne kadarını karşılar onun için sözleşmenize bakmalısınız.

3. Kayıp araba anahtarı nasıl Bulunur ?

Çoğumuz artık araba anahtarı deyince içinde bir çip ve elektronik devre olduğunu biliyoruz lakin içinde kendisini bulabileceğimiz bir sinyal yoktur yani kayıp olduğunda herhangi bir cihaz veya cep telefonu yardımıyla bulmamız söz konusu değildir benimde başıma geldi alış veriş yaparken denediğim montun cebinde kalmış araya araya mantık yürüterek buldum.

4. Yedek anahtar hasar kaydı ilişkisi ?

Aracınızın yedek anahtarı yoksa yukarıda söylediğim gibi kaskodan alabilirsiniz lakin aracınız artık hasar kayıtlı olarak görünecektir yetkili servislerin bu işlemleri abartmasının sebebi tüketici olarak sizin cebinizden çıkmayan tutar milli sermayemiz olan paramızın yok olmasına sebebiyet vermektedir. Hasar kaydının az olması için yetkili servisten değil dışarıdan yaptırın yine ücretini sigortanız karşılasın lakin neden üç bin beş bin liralar arabanın siciline işlensin ki burada karar tamamen sizindir.

5. Yedek anahtar hasarsızlık indirimini bozar mı ?

Kaskodan yedek anahtar hasarsızlık indirimini bozar eğer aracınızın sicili tertemiz ve senelerdir hiç bir kazaya bulaşmadıysanız kesinlikle kaskonuzu deldirmeyin çünkü örnek veriyorum bizim uygulamalarımız yetkili servisin neredeyse yarısından daha azdır.

Araba Anahtarı kaybolursa nasıl bir yol izlemeli

Önleminizi tabi ki araba anahtarınızın kaybolmaması hatta çalınmaması için en ince ayrıntısına kadar gereken özeni göstermelisiniz. Nedeni araba anahtarının ortadan yok olması veya başka birinin eline geçmesi durumu sizin gözden kaçırdığınız durumlardan meydana geldiyse, hasarınızın maddi karşılığını alamayabilir hatta mahkeme mahkeme gezebilirsiniz.

Özenli davrantınız, dikkat ettiniz buna rağmen araba anahtarınızı kaybettiyseniz, zaman kaybetmeden polis karakoluna gidip durumu anlatmalı konu ile ilgili zabıt tutturmalısınız. Sigorta poliçenizi hangi acenta şirketine kestirdiyseniz oranın müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah ederek kayıt açtırmalısınız.

Oto anahtarınızın ortadan yok olması gibi birçok negatif anlarda otomobilin maddi ve manevi hasarlarını kapsayan kasko teminatları, ev ekonominizi kollamanıza sebebiyet vermektedir. Bu nedenle sigorta ve kasko mümkün olduğunca geçiktirmeyin hatta güvenilir firmalardan yaptırın. Neticede hem kafanız rahat eder hemde içiniz günümüzde araç bedelleri oldukça yüksek olduğundan bedeli yüksek kazalardan kendinizi korumuş ve kollamış olursunuz.

  • Allianz kasko anahtar teminatı
  • Groupama kasko anahtar kaybı
  • Anadolu sigorta kasko anahtar kaybı
  • Sompo japan anahtar kaybı
  • Aksa sigorta anahtar kaybı

Adıyla kesilen faturalarımızı gözden geçirdim müşterilerimize yukarıda sıraladığım açıklamalarla faturalar sigorta şirketinden ödenmiş.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*