Mazda Anahtarı

Piyasada sıklıkla görmeye başladığımız mazda modellerinin anahtar yapısını incelemeye aldık.  Aracın elektronik yapısında ford`un sustemi kullanılmış tam olarak emin olamamakla birlikte kanımız motorununda aynı olduklarıdır. Bizi ilgilendiren kısmı immobilizer olduğundan çok fazla detaya girmeye gerek görmediğimizden konumuza dönüp kullanıcıların nelerle karşılaşabileceğinden akabindede sorunların nasıl giderileceğinden bahsedelim. Yeni kasalarda bulunan mazda anahtarı gerçekten çok sağlam, estetik ve uzun yıllar arıza vermeyecek bir yapıya sahip fakat tek bir problemi ile sıkıntısı var oda anahtarın takılı bulunduğu parçanın zamak olması ki bu malzeme belli bir süreden sonra kırılıyor dolayısıyla mekanik arızaya sebeb oluyor.

Sizlerin için yukarıda resmini paylaştığım mazda sustalı anahtar kafası bu arızanın ucuz yollu giderilmesi için büyük bir nimettir. Zaten elektronik olarak arıza vereceğini hiç sanmıyoruz. Üreticilerin neden bu malzemeyi tercih ettikleri tabiki merak konusu acaba yedek parça satışı ile gelecek rant mı yoksa gerçekten bilgisizlikmi tabiki ( a ) şıkkı daha ağır basıyor. Dünyanın en büyük mühendistlerinin bu hayatı bilmeden yapmaları söz konusu değildir. Bu problem ile başvuru yaptığınızda kesinlikle size komple ürün siparişi sunacaklar nasıl bir alaka buda bir muamma fakat bizim herzaman ki görevimiz güncel ürünlerle aralıklı zamanlarda bilgi ve paylaşımdır. Duyduğumuz tüm yenilikleri tüm oto anahtarı hizmetini ilk önce internet dünyasına duyuruyor buradan sizlere kalıcı, ucuz ve mükemmel bir hizmet sunuyoruz.

17 yorum

  1. slm. 2006 model mazda 3 sedanım var. aracı ikinci el olarak almıştım. aracın yedek anahtarı olmadığı için, serviste kumandalısı çok pahalı olduğu için kumandasız yedek anahtar yaptırttım, fakat sizin resimde de gösterdiğiniz şekilde kafa kısmı var kumanda kısmı yok. orjinal anahtarım kumandalı. yedek yaptırdığım anahtarıma kumanda bulabilirmiyim yada anahtarlar içinde bulunan çipleri söktürtüp başka kumandalı ve sustalı anahtarlara takıp, kumandasını araca tanıtabilirmiyiz. immobilizer`de sorun yaşarmıyım. konu ile ilgili olarak bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.

  2. Murat bey mazda 3 sustalı anahtar yapımı firmamızda mevcuttur yedek anahtarın icinde bulunan immobilizer çip tekrar kullanılabilir fakat sustalının içerisine monte edilirmi onu görmemiz gerekiyor çünkü çiplerin yapıları farklı farklıdır. Bahsettiğiniz herhangi bir sorun kesinlikle söz konusu bile değildir.

  3. merhabalar 2005 model mazda 3 sedan sahibiyim aracımın kumandası yok yaptırtmaya calıstım fakat hem ucuk fiyatlar hemde elinde kumanda olmayan dukkanlarla karsılastım.daha sonra yutdısından getirttım.suan elimde kumanda var fakat manuel olarak tanıstıramadım bir sorum daha olacak immobiliser çiplerinin farkı nedir 63 bit yada 80 bit birbirine uyarlanabilir mi

  4. Hilmi bey 2005 model mazda 3 uzaktan kumandalı sustalı anahtar getirtiğinizi söylemişsiniz sizin aracınız 433.92 mhz ile çalışıyor büyük ihtimal getirdiğiniz kumanda 315 mhz o sebeple sıkıntı yaşıyorsunuz birbirlerinden farkı tabiki var istanbul`da hikamet ediyorsanız araçla gelin sizlere yardımcı olalım.

  5. iyi gunler 2003 model mazda demıo kullanıcısıyım arabamda uzaktan kumanda yok bu resımdekı anahtarı devresıyle beraber aracıma uyarlanabılırmı ımmolızerde yok

  6. Merhaba. Biz iki gün önce mazda 3 2006 benzinli 1.6 dynamic ov aldık. Satan kişi yedek anahtarın olmadığını elindekinin pilinin bittiğini söyledi. Şuanda kapıya anahtarı sokup öyle açıyoruz. Pili değiştirdik kumandada kırmızı ışık yanıyor fakat kapıyı açıp kapatmıyor, çalışmıyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

  7. Ufuk bey youtube videomuzdaki ” mazda 3 uzaktan kumanda kodlama ” prosedürü yaptıktan sonra aracınız çalıştı ve oraya yazdığınız yorumu buradan herkese okutalım istedim.
    ( 2 gün önce araç (mazda 3 2006 sedan) aldık sahibi kumandanin pili bitik dedi pilini degistirdik muhitteki butun oto elektrikçileri anahtarcilari gezdik o diyor ben yapamam biri diyor ben anlamam sonra internetten murat beyin sitesini gördüm numarasindan ulaştim yeniden kodlanmasi gerekiyor dedi videoyu izledik denedik olmadi kapi swicindendir dedi bu sefer arka kapiyla denedik oldu, Allah razı olsun hayatta başarılar diliyor teşekkür ediyoruz kendisine.. ) biz teşekkür ederiz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*