Oto Hırsızlığı ve Önlemleri

Değerli okurlarımız, araçtırmacılar ve müşterilerimiz sizlere günümüz otomobil yapısının güvenliğinden bahsedip neler yapmanız gerektiği konusunda bilgi vererek böyle bir durumla karşılaşmamanız için alınacak önlemleri özetleyeceğiz.

Oto Alarmı bulunan ve immobilizer anahtarı sistemine sahip olan otomobiller ile birlikte  site sakinlerinin güvenlik personelli otoparklarındaki arabaların çalınma ihtimalinin, diğerlerine göre daha düşük olduğunu belirten yetkililer, evden yapılan hırsızlık olaylarında ise en çok açıkta bırakılan oto anahtarının kayıp olmasıyla  araçların çalındığını beliritti.

Ev veya iş yerlerinde otopark bulumayan araç sahipleri mecburen müsayit yerlere park ederek hayatlarına devam ediyor. Dikkat ederseniz artık direksiyon kilitlerinin neredeyse satışının bile durduğu ülkemizde oto hırsızlıklarının ciddi oranla düştüğünü görebilirsiniz. 1999 model ve üzeri araçlarda artık immobilizer olmazsa olmaz haline gelmiştir. Biz istinye anahtar firması olarak size şunu özetleyebiliriz  kesinlikle yeni nesil araçlarınıza baston kilidi takmayın zaten kendisinden kumandalı olduğundan alarm sistemide montaj ettirmeyin. Araştırmadan önce oto hırsızlığı ve önlemleri hakkında halkımızı uyaran emniyetin duyurusuna dikkat çektik. Mahallede veya herhangi bir otoparakta gerek güvenlikli gerek güvenliksiz kesinlikle yeni nesil araçlar çalınmaz eğer böyle bir olay yaşayanımız var ise cevabı açık ve nettir. Ya anahtar ile yada kaldırılarak götürülmüştür başka bir açıklaması olamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*