Peugeot 3008 orjinal anahtar

26 Ekim Cuma günü yaptığım araştırmalar sonucunda Peugeot 3008 kullanıcılarının kafalarının karışık olduğuna karar verip bunun hakkında güzel bir makale yazmak istedim. Ülkemizin en çok tutulan ve satılan araçlarından biri olan Punto modelinin uzaktan kumanda tamiri ve orjinal yapısına ihtiyacınız olduğunuzda nasıl bir yol izleyeceksiniz.

Bir veya bir kaç defa yüksekten düşen Peugeot 3008  anahtar arabayı çalıştırmayacaktır. Eğer daha önce immobilizer sistemini biliyorsanız araca usta çağırmadan veya orasını burasını sökmeden sorunu çözersiniz lakin bir haberseniz söyleceğim tek şey umarım doğru insanlarla karşılaşırsınız çünkü bazı elektrikçiyim diye geçinen insanlar bile tehsisattan girip mazot pompasından çıkıyor.

Pek konumuzu dağıtmak istemiyorum fakat önemli bilgilerde aklıma geldikce mecburen araya sıkıştırıyorum ki bunlar hayati bilgilerdir. Pili bittiği zaman aynı ev kapısını açar gibi içindeki mekanik uç yardımıyla kapıyı açıyor kullanım klavuzunda gösterdiği yuvaya Peugeot 3008 akıllı anahtar koyulur ve start düğmesine basılarak yola devam edilir bu şekilde dilediğiniz kadar arabayı çalıştırabilirsiniz lakin müsaait bir yerde hemen müdahale edip pil değişimini gerçekleştirin.

peugeot 3008 anahtar kabı : değişikliğiyle elinizdeki uzaktan kumanda yenilenir bu sayede daha temiz ve güzel bir ürüne sahip olmuş olursunuz. Bunlar bazı modellerdeki gibi sökülemeyen türde değil içindeki elektronik devreyi alıp aktarıyorsunuz. İlerde değişim yaptığımda yine bu konuya detaylı bir video cekip koyacağım.

Peugeot orjinal anahtar fiyatı : Marka ve modele göre değişiklik gösteriyor mesela bir peugeot 206 uzaktan kumandalı anahtar fiyatı 175 T.L – Peugeot 307 anahtar fiyatı 175 T.L – peugeot 301 anahtar fiyatı 200 t.l – Peugeot 3008 anahtar fiyatı 300 t.l akıllı keyless olan modeller böyle fiyatlar değişiklik gösteriyor lakin ortalama fiyatlar bu şekildedir.

Peugeot anahtar kabı değistirme : Yine yukarıda bahsettiğim gibi modele göre değişiyor lakin bazılarının arkasında vida var onu sökerek diğişiklik yapabiliyorsunuz bazılarında ise geçmedir ortadan ayırdığınızda ürün açık bir şekilde önünüzde beliriyor. Biraz el yeteğiniz varsa kendiniz halledersiniz kafanıza takılırsa konunun altına sorun elimden geldiğince net ve anlaşılır şekilde sizleri bilgilendiririm.

 

3 yorum

  1. Merhabalar aracımın 2 adet anahtarı mevcuttur lakin 1 adet daha çıkartmam gerek aracım 3008 dir fiyatı nedir ve yapılması ne kadar sürer?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*