peugeot 307 yedek anahtar fiyatı

peugeot 307 yedek anahtar fiyatı ve görseli

Ülkemiz yollarında en çok gördügümüz modellerden biriside Fransa`nın bebegi  Peugeot 307  yoldan geçen arabaları saymaya kalksak sanırım her yirmi arabadan biri Peugeot`tur haliyle buna oranlada telefon trafigi bir hayli fazla kaleme almak istedigim bazı özellikleri var bu arabanın onları açıklayıp birazda fiyatlarına değinirsek sanırım sizleri rahatlatmış olacagım.

Afaki konuşuyorum mesela bir peugeot 307 araba aldınız ve yedek anahtar yok sizden önceki sahibi ” kusura bakmayın ben böyle kullanıyorum banada vermediler veya ben uzun zamandan beri böyle kullanıyorum evde kalmış ben size yollarım merak etme dahada detaya inecek olursak yedek önemli değil be kayıp ettim biraz dikkatli kullanıyorum sizde öyle yapın. “ şeklinde açıklama yapıyorsa bir problem oldugunu unutmayın.  2009 yılından bu yana yazdıgım bütün yazılarda yedek araba anahtarı konusuna hep degindim bundan sonrada değineceğim bunun sebebi cebinizden büyük paraların çıkmamasıdır.

Peugeot 307 yedek anahtar fiyatı kumandasız olarak doksan liradır. Kumandalı düşünürseniz ikiyüzlira civarında olup yetkili servis fiyatı değişkendir. Birde Peugeot modellerinde karşılaşılan tuş delinmesi ( 2005 ) yılına kadar sorunu 2006 ve üzeri modellerde sustanın yani içerideki anahtarın dışarı çıkmaması çıkan parçanın içerde kalmaması en sinir bozucu arızalardandır. Anahtar kusutu yine söyledigim gibi eski modellerde otuz lira katlanabilir dedigimiz sustalı modellerde ise elli lira olarak belirlenmiştir. Ebay, Sahibinden veya Gittigidiyor gibi online satış sitelerindeki kalitesiz dördüncü sınıf ürünleri tercih ederseniz cebinizden ikinci defa paranın çıkacagından emin olabilirsiniz. 2005 yılına kadar düz uzaktan kumandalı peugeot 307 anahtarı 2016 pil kullanır 2006 ve sonrası için 1620 pil tedarik edeceksiniz buda aklınızın bir köşesinde kalsın ilerde lazım olabilir.

Peki birde ” peugeot 307 aracımın anahtarı kayboldu arabam kilitli kaldı ?  ” diyorsanız ne olacak işte cevabı.

  • Cevabımız Peugeot gibi görünsede tüm yazdıklarımız Citroen icinde geçerlidir. Örnek veriyorum istanbul Anadolu veya Avrupa yakasında bir yediemin veya avm otoparkında araba kilitli vaziyette kaldı kapılar kilitli müdahale edemiyorsunuz yedek anahtarınızda yok nasıl bir yol izleyeceksiniz. Yazımızı okuyorsanız bize ulaştınız demektir hemen telefon irtibatına geçip bize arabanın ruhsat bilgilerini verin biz arabanın başına gelmeden anahtarını oluşturuyor geldigimizde kapısını direk onunla açıyoruz akabinde bilgisayarımızı baglayıp uzaktan kumandalı veya normal farketmez kodlama yapıp arabayı çalıştırıyoruz. Yemek yediginiz masada çalınan ” oto anahtarı ” artık anlamını yitirmiş bir hükmü kalmamıştır.  Diyerek huzurlarınızdan ayrılmadan önce kısa bir konuyu sizinle paylaşmak istedim.

Yaşanan bir olay; Geçen akşam istanbul Sarıyer Kilyos`te denize gelen bir müsterimiz bize ulaştı ve aynen şunu söyledi ”  Citroen c5 anahtar yapabiliyormusunuz ” tabiki diyerek cevap verdim. Konu nedir dedigimde ise ” Citroen c5 arabam var ve anahtarı denize düştü kumların arasında kayboldu yedegide yok aldıgım kişi yollayacaktı ama şimdi telefonuda çıkmıyor bize yardım edersen minnet duyarım burada böylece kaldık dedi. ” fazla uzatmıyayım kilitli kalan arabayı gittik açtık, kodladık kumandalı bir şekilde yedegiyle teslim ettik. Bunlar her otomobil kullanıcısının başına gelebilir sizinde gelmeden önlemini alın diyor ve keyifli sürüşler diliyorum.

Hayırlı Cumalar

Murat ÇELİK

13 yorum

  1. iyi çalışmalar. peugeot 207 aracım var sustalı ve normal olmak üzere 2 adet anahtarım var. sustalı olan sıkıntılı. diğeride normal olduğu için sıkıntılıya çevirmek istiyorum. fiyat ne kadar olur ?

  2. Merhaba, 2006 Model 206 ım var,206+ videosundaki anahtardan yapılabiliyormu şu yeni tiplerden normal kumandalı anahtarı mevcut ben mersindeyim anahtarı yollasam yapılabilirmi birde ? olursa şayet fiyat nedir.. 2006 pejo 206 xdeisgn araç

  3. Merhaba aynı dediğiniz gibi bir durum ile karşı karşıyayım. 307 alacağım ve yedek anahtarı yok. Alacağım kişi “Bana da alırken vermediler ben böyle kullandım. Alırken göndeririz dediler üzerine düşmedim öylece kaldı” dedi.
    Ne gibi bir problem olabilir? Dikkat etmem gereken nedir? Ve yedek anahtarı yaptirabilir miyim?

  4. Murat bey hayırlı işler.
    Yaklaşık 2 yıl önce Peugeot 307 2004 sw model araç aldım. Tabi yedek anahtarı bana gelmedi. Kitapçık lari da yok. Yedek anahtar ı nekadra yaptıra bildirim? Eski anahtarı hafıza dan silinmesi falan hepsi nekadra malolur!? Gebze’de oturuyorum.

  5. Merhabalar, Peugeot 207 2011 model araca sahibim. İş gereği Şanlıurfada yalıyorum. Youtube videonuzda anlattığınız değişiklikten istiyorum fiyat bilgisi alabilirmiyim? Anahtarımı siz göndermem gerekiyormu? Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*