peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu

peugeot 407 anahtar görseliSevgili takipcilerimiz ve okurlarımız öncelikle Ramazan bayramınızı en içten dileklerimzle kutluyor Allah`tan bize nice güzel bayramlar nasip etmesi için dualar ediyoruz.  Dün yani 06.07.2016 Çarşamba akşamı istanbul Sarıyer`de bulunan Rumeli Kavagı Altınkum plajından mahalle otoparkında kilitli bulunan bir peugeot 407 arabaya müdahale etmek için yola çıktık.  Malesef düşündügünüz gibi tatilini degerlendirmek icin ailesiyle birlikte bir deniz havası alma düşüncesiyle plajlara akın eden müsterilerimizden sadece biriydi.  Hasan bey ” malesef peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu ” Murat bey siz yapıyormuşsunuz diye heyecanlı bir şekilde telefon açtı bize sıkıntı yapmayın başramdada çalışıyoruz diyerek derhal uzandıgım yerden kalktım hazır kıta olan aracıma bindim ve yola koyuldum.

Gittigimde peugeot 407 marka otomobil kilitliydi şortun cebinde unutulan uzaktan kumanda denizin kumlarına karışmış ve birdaha bulunamamış neyse hemen aparatlarımızla arabanın kapısını açtık saat yaklaşık 21:30 civarındaydı kaputu açtık oradan motor beynini söktük arabanın güvenlik koduna ulaşmak için bunu yapmak zorundayız fakat bazı kişilerde bu kod bulunuyor ozaman beynin sökülmesine gerek kalmıyor bu gibi durumlarda sadece kapı kilidindeki mekanik şifre için fişek dedigimiz tüpü söküyoruz. Kapının kilit şifrelerini okuduktan sonra kayıp edilen peugeot 407 uzaktan kumanda için metal kısmını oluşturmuş oluyoruz bu aynı zamanda kondagıda açacak ondan şüphemiş yok bu işlemi bitirdikten sonra artık kontagimiz dönüyor fakat arabamız çalışmıyor olacak.

Yanımızda getirdigimiz ham peugeot 407 anahtar artık elektronik cihazlarımızın arabaya müdahale etmesi sonucu arabaya tanıştırılacaktır. Hemen dol dayamanın altında bulunan obd ( diagnostic cihaz ) girişinden arabayı çalıştırıyoruz tabi uzaktan kumandasıda otomatik olarak alacaktır bu arabanın sistemi bu şekilde çalışıyor. Kumandanın pili kapısını açamayıp magdur olanlar icin söylüyorum “1620” sökmek için vida yoktur kapaklar geçmedir ortadan ikiye bölünerek degişmesi mümkündür.  Ayrıca arabanın başına vardıgımızda birdaha böyle birşey yaşaak istemiyorum diyen müsterilerimiz icin sadece arabayı çalıştıran bir adet yedekte yapabiliyoruz arabanın yazılımı buna izin veriyor bilginize sunar şimdide sizlerin kafasına takılan sorulara geçmek istiyorum.

  1. Peugeot 407 arabamın anahtarı kayboldu tekrar bulursam kullanabilirmiyim ?

Cevap: Biz onu etkisiz hale getiriyoruz bulsanızda çalıştıramazsınız fakat tekrar açtırmanız mümkün yani kullanabilirsiniz.

2. Yaptıgınız peugeot 407 anahtar beim kaybettigimiz peugeot 407 uzaktan kumandalı anahtar ile aynımı herhangi bir sorun yaşarmıyım çünkü arabam kaskolu ?

Cevap: Orjinal ürünlerle çalıştıgımızdan dolayı böyle bir sorunla bu zamana kadar kimse karşılaşmadı sizlerde karşılaşmayacaksınız bundan emin olabilirsiniz aksi olsa zaten şuanda bu piyasada öncülük yapan firmalardan biriyiz kimseye hizmet veremeyiz o yüzden müsterih olun.

3. Kilitli olan arabama açarken bir zarar veriyormusunuz cam kırılıyor sanırım veya kilit deliniyormuş dogrumu ?

Cevap: Tabiki hayır biz kilitli kalan arabaları zarar vermeden açıyoruz ayrıca cam kırılması bizim meslegimiz hiç bir alanında bulunmuyor kilitte delinmiyor zaten yukarıda okuduysanız kilit delinse oradan şifreleri alamayız dolayısıylada anahtar yapmamız oldukca zorlaşır.

4. Acil olarak burdan gitmem gerekiyor size onay verdikten sonra nekadar süre sonra aracımı teslim edeceksiniz ?

Cevap: Ortalama başına gelip arabayı çalıştırmamız 1 ila 2 saat sürüyor bu zaman azılıyor ama hiç artmıyor komple kayıp oldugu icin biraz işciligi ve emegi fazla.

Yukarıda bize soracagınız soruların başlıcalarını açıkladım hala birşeyler eksik kalmışsa mutlaka bizleri arayınız geçmiş olsun.

Hoşçakalın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*