Renault Clio 3 uzaktan kumanda aç kapa yapmıyor

Son zamanlarda dikkatimi çeken arızalardan yine bir tanesini sizlerle paylaşacağım. Renault`un Clio 3 ve Fluence modellerinin Sustalı yani katlanabilir anahtar olanlarında uzaktan kumandanın zaman zaman açmadığını görmekteyiz. Beş basılıp bir açılıyor bazen tek seferde açıyor bazen ise bastiğiniz halde herhangi bir hareket olmuyor bunun sebeplerinden bahdetip sanıl çözüm bulunuyor sizlere bu konuda yardım etmeye çalışacağım.

Bahsettiğimiz renault clio 3 anahtar içerisindeki elektronik devre üzerinde bulunan butonları Fransız mühendistler hatalı kullandıklarından böyle bir hata meydana gelmektedir. Switch`lerin sivri ve sert olması uzaktan kumanda üzerindeki koruyucu lastiği delerek direk plastikle temas ediyor buda uzaktan kumandaya basıldığında tıkır tıkır hissedilen hassasiyeti vermiyor dolayısıylada ürün sağlıklı çalışmadığı için araba kilitlenip açılmıyor.

Çalışmasını etkileyen diğer bir yazılım olan immobilizer  burada tamamen bahsedilmeyecek bir kavramdır çünkü konumuz ile alakalı değildir kesinlikle birbirleri ile bağlantı kurulmamalıdır. Burada yapmanız gereken sadece renult clio 3 anahtar kabı değişikliğine gitmenizdir. Aynı şekilde otomobili Renault Fluence olan kişilerde tabiki kumanda kasası değiştirebilir bu otomobillerin birbirleri ile bir farkı yoktur sadece Clio aç-kapa sekmesiyle Fluence ise aç-kapa ve bagaj özellikleriyle çalışır. Yine herzaman ki gibi önerimiz uygulamaların uzman kişiler tarafından yapılmasıdır bazı müşterilerimiz gibi sizlerde illaki bizden destek almak istiyorsanız ozaman ürünlerini kargoya vermelisiniz. Amacımız hiç bir bilginin gizli tutulmamasıdır sizlerin bunları bilmesi olmazsa olmazdır üç kuruşluk işler için sömürülerek paralarımızı dışarı götürenlerin karşısında bir karınca kararınca durmaktayız umarız bir gün tüm otomobil yedek parça sektörüde bu şekilde düşünür. Yeni arabalar ile birlikte yeni yeni arızalar, problemler ve tüketici şikayetlerini sizlerle paylaşmaya  devam edeceğiz elbetteki bu şikayetlere çözüm bulmak bizim işimizdir. Türkiye`nin dışınca Kıbrıs, Almanya, Hollanda, Fransa ve Güney Afrika bölgelerine kadar destek verdik ordaki insanları doğru şekilde yönlendirip çözüm ürettik bizim daimi amacımız ucuz, kısa süreli ve şikayetsiz bir hizmet anlaşıdır.

 

4 yorum

  1. ANAHTARIMI DÜŞÜRDÜM VE BİR DAHA İMMOBİLİZERİ BİR DAHA AÇMADI
    MUĞLA YATAĞAN RENO SERVİSİNE GETİRDİM AMA BİR TÜRLÜ İMMOBİLİZERİ ÇALIŞTIRAMADILAR DOLAYISIYLA YEDEK ANAHTAR YAPIMI YOLUNA GİTMEK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*