Renault Megane Kart Tamiri Hakkında

Daha önceki bir kaç makalemizde megane kartlarının kart okunamadı, kart pilini değiştirin arızalırının sıkça yaşandığını ve bu arızaların tamir olduğunu defalarca dile getirdik. Fakat hale hazırda Renault yetkili servislerinin renault megane kart tamiri kesinlikle yapılamaz bu kartlar press açılmaz şeklindeki cevapları baz alarak gerek forum sitelerinde gerekse sosyal çevrelerinde insanları yanlış yönlendiren kişilerin sayıca çok olduğunu bilmekteyiz.

Biz gerek Türkiye gerekse istanbul içerisine onlarca kart tamiri yaparak zaten adımızı duyurduk fakat ısrarla bu konuda inat eden kullanıcılara hitaben son olarak bu konuyu paylaşıp internet alemine duyurmak istedik. Renault megane kart tamiri için bizlere ulaşan ve bu problemlerini gideren insanlar sadece 1 gün gibi kısa bir süre içesinde bu hizmeti almışlardır. Evet bu kartlar press açılmıyor fakat ne yazıkki bunu söyleyenler orjinal kart kabı ( kasası ) olduğunu unutuyorlar ki zaten olmasa dahi bunlar açıldıktan sonra tekrar kapatılabiliyor yeterki açan kişi ehil ve gerçekten kartın iç yapısını bilsin. Söz konusu bu ürünlerin başka arızası yoktur bunun için sonkez tekrar ediyoruz.

Yol bilgisayarında Kart Pilini Değiştirin der ancak kapıları açıp kapatır bunun sizi yolda bırakması veya bir zaman sonra arıza yapması söz konusu değildir ancak kişileri rahatsız ettiğinde istenilirse ekrandan karta müdahale edilerek kaldırmak mümkündür. Diğer bir arıza Kart okunamadı bu en tehlikeli ve en can alıca arızadır ki kapılar açıp kapansa dahi artık araç kesinlikle çalışmaz fakat %100 tamiri mümkün olup sorun çözülebilir. Son olarak olası ve en az rastlanan arıza ise araç çalışır ancak kapılar açıp kapanmaz bununda kesinlikle tamiri vardır ve garantilidir.

 

Not: Ekranda kart pilini değiştirin dediğinde pil yeni olduğu halde bu yazı silinmiyorsa aracın içerisine binin 7 ila 8 defa kumanda üzerinden aç – kapa yapın yazının silindiğini göreceksiniz. Bu uygulama evet ben pilimi değiştirdim deyip aracı ikna etmektir ki diğer bir bilgi renalut megane kart pili kodu 2025 olup buda bilmeyenler için küçük bir bilgi olsun. Bu vesile ile artık Renault megane kartların tamir edildiğini kesinlikle bildiğinizu umuyor bu şekilde sorunlarınıza çare aramanızı diliyoruz.

 

29 yorum

 1. Merhabalar. 2004 MODEL MEGAN DİNAMİK BENZİN+LPG ARACIM VAR. UZUN SÜRE ARACI KULLANMADIĞIM ZAMAN (1 GÜNDEN FAZLA) ARABADA START VERDİĞİMDE LAMBALAR YANIYOR ANCAK MARŞ BASMIYOR. BEŞ ALTI KEZ STARTA BASINCA ÇALIŞMAYA BAŞLIYOR. ÇALIŞTIKTAN SONRA 4-5 SAAT İÇİNDE RAHAT BİR ŞEKİLDE ÇALIŞIYOR. ARIZANIN KART TAN OLDUĞU SÖYLENİYOR. OLABİLİR Mİ ?

 2. 2005 model Megane 2 aracın var. Anahtarın birini mersinde yaptılar yedek anahtarın kartı sağlam ama entegresi yanmış. 120 TL fiyat verdiler. Kartı gönderen bile araç gerekiyor herhalde kopyalamak için. Peki sadece entegre var mı burda monte ettirebilecegim….

 3. Merhaba megane2 un aracımın kartı kapıları açmıyor ancak motoru çalıştırıyor. Şu an yedek anahtarı kullanıyorum. Kart plastiğini açtım bir kaç yeri kırarak. Kartın tamiri mümkün mü. Mümkünse fiyat alabilir miyim

 4. Merhaba,

  Benim 2 anahtarım da arızalı; biri kapıları açmıyor biri de aracı çalıştırmıyor. Tamir fiyatı ve yeni kart fiyatı ne kadar öğrenebilir miyim?

 5. İyi günler benim sorunum Megan 2 yedek kartım kapıları bazen açıyor bazen açmıyordu içerisini açtım bobin denilen parçayı degistirdim. sorun yine çözülmedi daha sonra fark ettim kartın en alt kısmında bulunan küçük beyaz renkli direnclerden birinin yerinde olmadığını gordum. Kartım aracı çalıştırıyor ama kapıları açmıyor kilitlemiyor. Bu kartın tamiri mümkün mu. Eğer mümkünse fiyat ne olur. Elimde kart kabı da var bobinde takıldı. Ona göre fiyat verirseniz sevinirim

 6. Megane 2 anahtarlarından birini kaybettim. O anahtarı serviste hafızadan sildirdim. Yedek anahtar ve programlama fiyatı nedir öğrenebilir miyim?

 7. Yasin bey yaptığınız çok doğru bir hareket olmuş bir sonraki Renault kullanıcılarına büyük bir örnek teşkil edeceğini düşünüyor ve sizlere teşekkür ediyorum. Ayrıca Renault Megane 2 yedek kartlı anahtar fiyat bilgisini mailinize ulaştırdık lütfen kontrol ediniz.

 8. Merhabalar 1 aydır pil sorunu yaşıyorum pil çabuk bitiyor arabanın çalışmasında herhangi bir sorun yok yani immobilizer inde sıkıntı uok ekranda kart pili uyarısı da vermior fakat pil bitio ne yapmam gerek sıkınyısı nedir aracımın modeli 2004 şimdiden teşekkrler

 9. iyi günler clio 2003 anahtar kumandısı çalışmıyor pil yatağı kırıldı galiba pil yatağında ki bir yer kırıl ne yapmam gerekiyor

 10. megane 2 2004 model arabam var anahtarin ikiside kapilari acmiyor ama calistiriyor.Bunun arizasi ne olabilir ariza anahtarlardanmi yoksa arabanin kendindenmi bana bilgi vetebilirmisini z bana bana birde yaptiginiz islemlerin ucretlerini soyleyebilirmisiniz

 11. Hasan bey Renault Megane 2 kartlı anahtar belki araştırdıysanız bilirsiniz sorunlu bir üründür kontrol edip net bilgi verebilmemiz için cihazlarımızla Megane 2 anahtar test edilmeli akabinde eğer arıza var ise müdahale eder çalıştırırız zaten aksi durumda araca bakalır çok bir şey tutmaz kart tamir ücreti elli liradır.

 12. Merhaba Megan 2 2006 model aracımın 2 kartı var biri kapıları açmıyor ama aracı çalıştırıyor diğeri ise kapıları açıyor ama. Aracı çalıştırmıyor ikisi için fiyat alabilirmiyim acill

 13. Merhaba,
  (aracın içerisine binin 7 ila 8 defa kumanda üzerinden aç – kapa yapın) Aracın içinde kumanda aç kapa yapmıyor yedek anahtar da dahil Daha başka çözümü varmı acaba,
  Aracım 2005 Dinamik 1.5 dizel
  İlginiz için teşekkür ederim

 14. Kartimi degistirdim tamir oldu anahtari ilk kullanimda kapilari acti sonra biraz yol gittikten snra aracimi kilitlemeye calistim fakat kilitlemedi biraz ugrastiktan sonra zar zor kilitledi problem nedir sizce ??

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*