Toyota Yaris Anahtarı

Türkiye`ye adeta demir atan japon araçları arasında tutulanların başında gelen yaris yollarda karınca gibi görünmeye başlamıştır. Mesleğimiz gereği alışkanlık veya hastalık haline gelen mereklılıktan dolayı hemen araştırma gereği hissettik acaba toyota yaris anahtarı nasıl diğer modellerden bir farkı bir değişimi varmı elektronik yazılımı avensis, corolla gibi modellerinde kullanılan bir cripto mu diye bazı incelemelerde bulunduk.

Yaris anahtarı 4D – 63 Cripto yazılımlı gerek uzaktan kumandasında gerekse elektronik yazılımında farkılılık göstermeyen modeliyle karşımıza geldi. Müşterilerimizin tabirlerini kullanacak olursak ekmek bıçağı, testere diye kendi aralarında sınıflandırılan bü ürün pek sahiplerini memlun etmemektedir. Peki dünya devi olan ve büyük mühendistleri bünyesinde barındıran toyota neden bir değişikliğe gitmiyor diye soracak olursanız bunun nedeni apaçık ortadır ki cevaplayacak olursa mevcut kalıpların kullanılması bunlara örnek olarak kapı kilitleri, kontak setleri ve uzaktan kumanda sistemleridir. Araçlarında özellik olarak değişim görülsede bu sayılan ürünlerde bu daha bir çok zaman devam edecek gibi görünmektedir.

Toyota yaris almayı düşünüyorum fakat yedek anahtar kullanıcıda yok aracı almalımıyım ?

Kesinlikle biz bunu onaylamıyor ve tasvip etmiyoruz çok beğenilen bir otomobil ise alabilirsiniz ancak kullanıcıdan bunun bedelini kesinlikle düşmeli akabinde yerine yedeğini temin etmelisiniz. Unutmayın ki sigorta ila kasko şirketleri ikincisi olmayan araçlara hiç bir bedel ödemezler. Sonuç olarak aldığınız arabadan tarafınıza verilmeyen hatta kimde olduğu muamma olan immobilizer anahtarı iptal ettirmeniz hayati önem taşımaktadır.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*