Volkswagen Golf 7 Anahtar kasası

vw golf 7 anahtar kasası
Orjinal volkswagen golf 7 anahtar kasası

Volkswagen`in Mqb adı altında çıkarttığı tüm ürünlerde aynı anahtar kasası kullanılmaktadır. Skoda Superb, Seat Leon, Volkswagen Polo ve Volkswagen Golf 7 ortak üretimdir gerek uzaktan kumandası gerek elektronik parçaları gerekse mekanik aralarında sadece logo tasarımları birde dış metal sac değişiklikleri var. Yazımı kaleme almamın en önemli sebebi sikayetvar.com sitesindeki bir müşteri mağduriyetini haykırmasıydı. Büyük bir araştırma yapıp uzun zamanlar harcayarak harcadığımız için istirham ediyorum okumaya üşenmeyin.

Volkswagen Golf 7 Anahtar Değişimi

Ömrümü tüketmeye devam ettiğim Oto Anahtar sektöründe her zaman söylediğim ve söylemeye devam edeceğim bir husus var işinde titiz harika işler çıkaran iyi bir usta her zaman servisten daha güzel sonuçlar verir. Lakin istisna durumlar olabilir onları tenzih ediyorum ama bir Volkswagen golf 7 anahtar kopyalama yaptıracaksınız bir sürü prosedür, zaman ve para kaybı olarak sizlere geri dönebilir. Eğer aşağıdaki hizmeti iyi bir esnaftan aldıysanız bırakın sizleri mağdur etmeyi üzerine bir dünya özür beyan ederdi. Bakın sizler için yaptığım araştırmalarda nasıl bir bilgiye ulaştım hadi birlikte okuyalım.

Sorun başlıyor

Eşimin adına kayıtlı 2013 model Volkswagen Golf aracımın aldıktan sonra 2 yıl içinde uzaktan kumandalı anahtarı arıza yaptı ve garantisi dolmadığı için Almanya’dan ücretsiz yeni anahtar getirtildi Malatya’daki bayii tarafından. Ancak 1 ay önce yine aynı anahtar tekrar arıza yaptı ve Malatya Volkswagen bayii Miram otomotive giderek bu anahtarın tekrar bozulduğunu daha önce hiçbir arabamın 3 kere anahtarının bozulmadığını, hatta 8 yıl kullandığım Opel’ in anahtarının pilinin bile değişmediğini ve bu durumun normal olmadığını,5 yaşındaki bir aracın 3. Kez anahtar değişiminin normal olmadığını söyledim. Bana bir şey yapamayacaklarının ve Almanya’dan anahtar getirtme karşılığı 1250 TL fiyat çıkarttılar. Çevremdeki arkadaşlarla durumu paylaştım ve kimsenin anahtarın bozulması diye bir olayla karşılaşmadığını gördüm. Anlayacağınız ben ve abim sıfır km Passat, eşimde Golf almıştı bu bayiden, bunun haricinde de benim vesilemle de çevreme en az 10 tane Volkswagen araç ta aynı bayiden alınmasına vesile olmuşumdur. Ama anlıyorum ki ne kadar büyük bir hata yapmışım. Bu olayın ertesi günü müşteri hizmetleri de müşteri memnuniyeti anketi için beni aradı ve olanları anlatmama rağmen geri dönüşe bile tenezzül etmediler. Bunu tüm içtenliğimle 3 tane Volkswagen araç alan birisi olarak tüm içtenliğimle söylüyorum.

https://www.sikayetvar.com/volkswagen/volkswagen-golf-anahtar-arizasi

Yukarıdaki konu sadece bir örnek olsun diye paylaşılmış bir haberdir dikkatimi çektiği için paylaştım sözü geçen firma belki ilgili, alakalı ve durumu çözmeye yönelik atılımlar göstermiş olabilir fakat özellikle istanbul`daki bazı firmalar son kullanıcıları inanın çileden çıkartıyor Volkswagen golf 7 anahtar kabı değişikliği için sakın servisten hizmet almayın hem ülkemizin parası dışarı gitmesin hemde 100.00 lira gibi bir paraya sıkıntıyı çözün.

Volkswagen Golf 7 Anahtar Kırıldı

Ezbere haber yapmamaya çalışıyorum bir konuyu yazmadan önce insanlar nasıl sorunlar yaşamış, ne tür problemler oluyor ve bu ürünün kronik hastalığı var mı diye araştırıyor mesleğimin kattığı bilgi birikimiyle bütünleştirip tüm soruları cevaplandırıyorum. Orjinal volkswagen golf 7 anahtar öyle kırılacak bir yapıya sahip değil fakat imkansız mı hayır kılırsa ne yapılabilir şimdi ona cevaplandıralım.

Merhaba arkadaşlar,
Trajikomik bir olay yaşadım ve koltuğumu yolda ayarlarken yolun etkisiyle birden öne savrulmam sonucu anahtarı dizimle kırdım. Kumanda kısmı yere düştü, daha sonra aracı yaklaşık bir saat sonra komşudan bulduğumuz pense yardımıyla önce kontağı kapatıp sonra içeride kalan kısmı çektik.
Sizce anahtar yapıştırılabilir mi? Yapıştırılsa kontağı çevirirken falan performans verir mi? Fabrikadan yedek anahtar yaptırma maliyeti ne olur, bu tarz bir olay başına gelen var mı?

Geçmiş olsun. Anahtarınız kaybolmadığı için sorun yok. Çipi duruyor.
Oto anahtarı yapan bir anahtarcıda tahminen 50 lirayı bulmayacak bir maliyetle, kırılan metal kısmını tekrar çektirip, plastik aksama taktırabilirsiniz.
Bunun için servise gitmeye gerek yok. 
 

http://www.golftutkusu.com/topic/4274-anahtar-k%C4%B1r%C4%B1ld%C4%B1/

İnsanlarımızın bu şekilde doğru bilgilere ulaşmasında bir payımız varsa bununla gurur duyarız işte buradan tüm dünyaya yayınladığımız bilgiler hepimizin faydasına oluyor. Artık Golf 7 uzaktan kumandalı anahtar üzerindeki duşlar delinir veya ucundan kırılma olayıyla karşılaşırsanız nasıl bir işlem yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Volkswagen golf 7 uzaktan kumanda pili zayıf nasıl değiştirilir ?

Şimdi vereceğim cevap yine Seat Leon, Seat ibiza, Seat, Volkswagen Golf, Skoda Octavia modelleri için geçerlidir. Pilleri Cr 2025 standart yuvarlık bir yapıya sahiptir son kullanıcı kendisi değiştirebilir fakat arkadaki kapağı kırmayacak şekilde arasına bir parça sokarak kasadan ayırlalıdır.

Volkswagen Golf 7 uzaktan kumanda pil fiyatı 10.00 lira olup yüksek kalitelileri 20.00 liradır. Daha uzun ömürlü diye astronomik fiyatlar ödeyip insanların helal olmayan bu parayı kazanmasına izin vermeyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*