Yeni Ford Transit Custom ile karşımızda

Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tourneo Custom konsepti ile minibüs versiyonu tanıtılan Ford’un yeni nesil orta ticari araçlarının en yenisi Transit Custom, Birmingham Ticari Araç Fuarı’nda sergilenmeye hazırlanıyor.Ford’un 2014’e kadar bütün ticari araç ailesini yenileme hedefinde önemli bir adım oluşturan Transit Custom, Kısa ve Orta Şasi Van, Kombi ve Kombi Van versiyonları ile iş sahiplerinin şık tasarımlı, sürücü odaklı kullanıma sahip, sınıf lideri fonksiyonellik sunan mükemmel bir iş ortağı olacak.

600-1.400 kg arası yük taşıma seçenekleri sunan Transit Custom, mühendislik ve geliştirme yönetimi Ford Otosan Gebze Mühendislik Merkezi tarafından yapılan yeni nesil global Duratorq önden çekişli motorlarla donatılacak. Ford’un ekonomik 2.2 litre Duratorq TDCi dizel motorun geliştirilmiş 100PS, 125PS ve 155PS’lik güç versiyonları, yüksek tork ve iyi tepki verme özellikleri sunacaklar. Yolcu korumasını en üst düzeye çıkarmak ve rijit bir gövde elde etmek için kullanılan ultra yüksek güçte bor çeliği, Transit Custom’la birlikte bir Transit’te ilk kez kullanıyor. Toplamda gövdenin yüzde 40′ından fazlasında yüksek ve ultra yüksek güçte çelik kullanılarak üst düzeyde çarpışma koruması sağlayan güçlü ve hafif bir gövde elde edildi. Transit Custom, gelişmiş emniyet kemeri sistemine ilave olarak ön havayastıkları ve ön perde havayastıkları ile koltuklara entegre edilmiş yan havayastığı opsiyonları da sunuyor.

Yeni araçlar arasındaki yerini alan Custom`u yakından inceleme firsatımız malesef olmadı acaba bildik ford anahtar bu araçtada kullanıldımı yoksa farklı bir yapıylamı sergilendi henüz bir bilgimiz yok durumu öğrendiğimizde hemen paylaşım yapacağız. Hemen hemen bütün yeni modellerde değişim gösteren oto anahtarı önümüzdeki günlerde nasıl bir hal alacak gerçekten merak konusu olmuştur. Gerek uzaktan kumanda gerekse immobilizer yapıları her geçen ay  geliştirilmektedir.

Kaynak: http://www.turkeycarblog.com/2012/04/2013-ford-transit-custom-birminghamda-tanitilacak/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*