Yeni model araçlar arasında bulunan hyundai i20 modeli önümüzdeki günlerde sayıca artıcak ve trafikte oldukca fazla görüneceğinin sinyallerini vermiştir. Firmamızın servis araçlarından biri olduğundan bu aracın immobilizer yapısını ve anahtarını incelemeye aldık. Mekanik kilit sisteminde değişiklik gördüğümüz hyundai i20 anahtarı gerçekten şık ve kullanışlı olarak tasarlanmış bununla birliktede firmamızdan tam puan almıştır.

Bir kullanıcı olarak direk olarak yetkili servisi arayıp bu ürünün  kayıp, çalıntı ve ihtiyaç  durumunda son kullanıcıya maliyetinin nekadar olduğunu araştırdık. Direk olarak 400 t.l fiyat verdiklerini gördük bu durum karşısında yine mağdur olan hyundai kullanıcılarını düşündüğümüzden bunu haber olarak yayınlama kararı aldık. Hyundai i20 sustalı anahtar olarak üretilmiştir satış sırasında bedel karşılığı bazı kişilere 2 adet kumandalı bazılarına ise bir adet uzaktan kumanda ile aracı çalıştıran bur oto anahtarı teslim edildiğini kendi aracımızı teslim alırken öğrendik. Bu aracın diğer fransız araçlarına nazaran problem yaşatmayacağını umuyoruz çünkü ürün gerçekten çok kaliteli ve kullanışlı malzemeden üretilmiş. Fakat yinede sektörün çok genişlediği son aylarda bu ürününde kumanda kabı veya anahtar kasası kesinlikle çıkacaktır.

Geçmişte yaşanmış bazı olayları ele alacak olursak sobaya düşünler, fırında pişenler, üzerine yapıştırıcı dökülenler bu ürünün çıkmasına en büyük nedenlerdendir. Son olarak belirtmek istediğimiz önemli bir konu aracın yazılımı 46 Cripto`dur bu yazılımın en güzel özelliklerinden birisi araç olmadan anahtarının çoğaltılamaması ayrıcada kayıp veya çalıntı olanlarında direkt olarak etkisiz hale getirilmesidir. Umarız vermiş olduğumuz bilgiler i20 anahtarı için yeterli olmuştur kafanıza takılan tüm soru veya sorunlarınızı bizlere iletebilir kendinizi aydınlatabilirsiniz.