araba anahtarı tamiri istanbul

araba anahtari tamiri istanbul

Marka ve model ayırmadan bütün uzaktan uzaktan kumanda sistemine sahip araba anahtari tamiri ve arızalarını ele alacağım. Senelerdir edindiğimiz tecrube ile beraber yaşadıklarımızı anlatıp sizleri doğru bilgilendirmeye çalışacağım.

araba anahtari tamiri istanbul

Araba anahtarı eğer uzaktan kumandalıysa iç kısmı yani elektronik devresi iki bölümden oluşuyor demektir yarısı immobiblizer arabayı çalıştıran kısmı yarısıda uzaktan kumanda kısmı ikisi birleştirildiğinde uzaktan kumandalı araba anahtarı terimi doğmuş oluyor. 1997 ve 2000 model Mercedes veya Renault immobilizer sistemi uzaktan kumanda üzerinden çalışıyordu fakat pil bittiğinde mağdur olan binlerce insanın şikayeti ve gelişen teknoloji sayesinde yazılım değiştirildi ve immobilizer sistemi uzaktan kumanda üzerinden ayrıştırıldı bu sayede artık pil bitse dahi dünyadaki hiç bir araba çalışmamazlık yapmıyor.

Bazı araçlar örnek verecek olursak yine su teması, yüksekten düşme, üzerinden araba geçme veya sinirlenip fırlatılma hadisesi ile karşı karşıya kalırsa arabayı çalıştırmaz veya araba çalışır kumanda çalışmaz eğer keyless akıllı sistemliyse onuda algılamayabilir tabiki garantili şekilde tamir ediliyor.

Yine güzel açıklamayla devam edeyim Renault Clio 4 kart tanınmadı uyarısı alan bir otomobil sahibi eğer etrafında birazda çok bilenler varsa yok beyni bozuldu, kart yuvası arızalandı veya pilini değiştir düzelir gibi bilmeden yanlış yönlendirenlerden sebep kücücük sorunlarını büyütmektedirler. Yukarıda açık ve net bir şekilde bahsettiğim konu işte budur kartın iç yapısındaki aracı çalıştıran kısmı zarar gördüğünden araba çalışmıyor yani kapılar açılıp kapanıyorsa pil neden değiştirilsin ki mantıklı düşünüldüğünde sorunun cevabı zaten kendiliğinden verildi.

Bmw f10 520 anahtar üzerinden araba geçti uzaktan kumandası çalışıyor veya arabayı çalıştırıp kumanda etmiyor burada ürünün sıfırını sipariş etmek çok kolay lakin 4.300 lira gibi bir parayı neden araştırmadan veriyorsunuz elektronik devredeki ana işlemci sağlam biz zaten bütün bilgileri ondan okuyoruz biraz araştırsanız arabaya ihtiyaç duymadan kargo ile hizmeti alacak probleminizi o kadar ucuza çözeceksiniz zaten buda memnuniyet mesajlarından bellidir.

Mercedes mesela arabayı çalıştırmıyor inanın Almanya, Kuzey Kıbrıs, Belçika ve Hollanda dahil bu ülkelere ben Mercedes yedek anahtar kodlama yaptım uzaktan araçtan sadece parça istedim kimisi akrabasıyla gönderdi kimisi gelen tır şöförüne emanet etti lakin işleri bir şekilde çözüldü. Kapıları kilitli vaziyette kalmış hiç bir uzaktan kumanda yok yönlendirmelerimizle bu insanları dualarını aldık.

İstanbul Avrupa yakası araba anahtarı tamiri konusunda yapamayacağımız çözemeyeceğimiz sorun neredeyse yok denecek kadar azdır. Porsche, Bmw, Mercedes, Fiat, Toyota, Honda, Nissan, Subaru, Renault, Citroen, Peugeot, Land Rover, Range Rover ve bunun gibi bir çok markalar uzaktan kumanda kabı, immobilizer tamiri, anahtar kasası ve buton onarımı desteğini bizlerden alabilirsiniz.

Volkswagen Golf 7 ve yeni Volkswagen Polo, Seat Leon, Seat İbiza, Skoda Octavia ve Volkswagen Passat gruplarında çok fazla tamir gerektiren bir durum söz konusu değilse de kilitleme ve açma butonlarında meydana gelen deformasyondan kaynaklı araçlarda uzaktan kapatıp açma sorunu meydana gelmektedir. Bunların kumanda kasası stoklarda mevcuttur arızalı butonlar değiştirildikten sonra tekrar kullanıma açılabilmektedir.

Land Rover Freelander 2 anahtar kasası mesela bununda kronik hastalığı pildir. Bu arabanın anahtar tamiri istanbul bölgesi dahil ülkemizin her yerinde uygulanmıştır kısaca rahatsızlığı nedir kontaktan şarj edilen pilin tükenmesi ve anahtar kasası üzerindeki lastik kısmın kabarması başlıca problemlerin başında gelmektedir. İçini açıp pilini orjinal şekilde değiştirip lehimlerini tazeledikten sonra anahtar kasası değiştirilerek ürün yetkili servisten sipariş edilmiş gibi kullanıma hazırlanır.

2001 ve 2009 modellerinde üretilen efsane olarak bilinen Toyota kasalarının uzaktan kumandalı anahtar üzerindeki butonların düşmesi veya kopması uzun yıllar arabasını kullanan herkesin başına gelmiştir. Tek tek aklıma geldikçe kısım kısım dillendiriyor sizleri bilgilendiriyorum. 25 t.l gibi komik bir ücretle Toyota Corolla anahtar tuş takımı değiştirilir içindeki basma butonları montajlama işlemi bittiğinde ürünün başka bir arıza vermesi söz konusu değildir.

Araba yedek anahtar çıkarma

Neden araba tabirini kullandım çünkü üniversal bir kelime yani içine bütün yürüyen otomobilleri katıyor. Gelişen teknoloji ve yedek parça stoklarımızla tüketicilere üretici standartlarında hizmet veriyoruz. Bugün Porsche Panamera, Porsche Cayanne, Bmw F30, Bmw F10, Land Rover Evoque ve Range Rover Sport dahil olmak üzere elektronik beyinleri oldukça fazla olan araçlara yedek anahtar çıkarma işlemi gerçekleştiriyoruz ve bunları galerilerimizde gezip görebilirsiniz.

Araba yedek anahtarı nasıl yapılır ?

Araba yedek anahtarı nasıl yapılır hemen bunu da kısa ve öz bir şekilde anlatayım. Örnek yine verecek olursak dükkanımıza bir müşteri geldi ” merhaba 2006 model Mini Cooper aracım var yedek anahtar yaptırmak istiyorum ” dedi. Öncelikle elimizdeki mini cooper anahtar vitrinden çıkartılır müşteriye kalitesi ve yapısı anlatıldıktan sonra mekanik uç yani kapı ve kontak şifrelerine uyan kısmı mekanik makinede işlendikten sonra yine kontakta rahat çalışıp çalışmadığı kontrol edilir işçilik temiz makine kaliteliyse zaten rahatlıkla dönüp göstergede ışıklar yanacaktır. İmmobilizer kodlama yapılmadığından dolayı kontağı çevirip aracı çalıştırmayacaktır. Hemen bilgisayar arabaya bağlanacak arabanın bilgileri okuyacak ve okunan bilgiler ham olan araba anahtarı üzerine yazılacaktır. Eğer müşterinin bir tedirginliği veya sorunu varsa kendisine aracın hafızasındaki uzaktan kumanda sayısı gösterilir istenirse silinip araçla irtibatı kesilir. Bizim sayemizde İstinye anahtar konusunda bir problem yaşamıyor Sarıyer, Emirgan, Baltalimanı, Zekeriyaköy, Demirciköy, Gümüşdere, Baltalimanı, Ferahevler, Tarabya, Yeniköy, Maden, Rumeli Feneri, Garipçe ve Maden mahallesi tabiri caizse avuçlarımızın içinde olup en çok hizmet verdiğimiz bölgelerin başında gelmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*