Land Rover Freelander 2 anahtar kasası

orjinal Land Rover Freelander 2 anahtar kasası

Haftanın son günü cuma sizlere ve ben size perşembe akşamı yaşadığım basit ama ders alınması gereken bir konudan bahsedip sizleri gerekli görsellerle bilinçlendireceğim.

orjinal Land Rover Freelander 2 anahtar kasası

Sarıyer Maslak`ta bayan kuaförü olan Mustafa beyi hobi olarak bir yandan araç alım satımı yapmaktadır. Daha önce Mercedes ve Bmw aldı bizim şansımızamı :=) onun şansınamı bilmiyorum fakat araçları hep yedek anahtar olmadan teslim etmişler araç temiz ve kendisine tabiri caizse ekmek yedirecekse çok önemsemediğini bana defalarca söyledi bende kendisine öyle olmadığını baştan sona izah ettim.

Neyse en son beni aradığında ” Murat bir tane Land Rover Freelander 2 araç alıyorum bu arabanın yedek anahtar problemi var ve ilk defa insanları gözüm tutmadı ne yapayım sende arabayı almaktan vazgeçer gibiyim ne diyorsun” dedi . Mustafa abi rahat ol sıkıntı etme 400 t.l fiyattan düş satışı yapmadan araba temiz ve kafana yattıysa al direk bana gel diyerek telefonda kendisini bilgilendirdim.

Akşam saat 19:00 civarıydı kendisi geldi daha muhabbete başlamadan üzeri şişmiş, tuşları delinmiş kötü bir görüntüye sahip olan Land Rover Freelander 2 anahtar tarafımca ortadan ikiye bölündü ve kasası hemen değiştirildi. Yukarıdaki resimlere detaylı bakın kesinlikle sağda solda bulup alacağınız çakma ve kötü malzemelerden değil aksine sizlerin eline yakışacak eskisinden daha güzel bir hal alacak bir üründür.

Land Rover Freelander 2 kumanda tamiri yapılır mı ?

Land Rover Freelander 2 uzaktan kumandalı anahtar kullanıcılarını yolda bırakmaz kesinlikle arabayı çalıştırmıyor diyen hiç bir insana rastlamadım. Şikayetler hep yuvaya zor girip çıkıyor, uzaktan kumanda açıp kapatmıyor ve çok kötü görünüyor şeklindedir. Zaten yazımızda belirttiğim gibi tamir olmama gibi bir durum söz konusu değildir hatta bu hizmeti kargo ile alabilirsiniz.

Land Rover Freelander 2 uzaktan kumanda pili değişiyor mu ?

2006 ila 2013 yılları arasında üretilen Freelander 2 modellerinin uzaktan kumanda pili şarjlidir değişiyor değişmesine lakin bunu siz yapamazsınız çünkü Freelander 2 kumanda kasası bir daha açılmayacak şekilde kapatılmıştir kontak üzerindeki manyetik anten sayesinde şarj edilen bu ürünün arızası pilin öbrünün bitmesinden kaynaklanmaktadır yanı kısacası herhangi elektronik marketlerden alacağınız piller bu ürüne olmayacaktır.

Land Rover Freelander 2 aracım kilitli kaldı hiç anahtarı yok ?

Daha önce Levent ve Etiler olmak üzere iki farklı otoparkta ayrı ayrı saatlerde bu araçlara bulunduğu konumda anahtar yaptık. İşlemi nasıl ilerliyor diye sorcak olursanız bulunduğun yere geliyor maymuncuk ( yani profesyonel oto anahtarcı el aletleri ) kullanarak şöför kapısını açıyoruz bilgisayarımızı arabaya bağlıyor programlamayı gerçekleştiriyoruz. Böyle bir ihtiyac ne zaman doğar alış veriş merkezlerinde elbise denerken, yemek yerken masanın üzerinden unutulması, ev veya iş yerlerine yapılan hırsızlıklarla beraber mağdur olabilirsiniz. Bilgisayar programındaki lisans sayesinde aracı resetleyip anahtar bilgilerini değiştirebiliyoruz.

Günün sonunda Mustafa beyin arabası resetlenerek ve eskisinin kasası değiştirildi artık iki adet tertemiz freelander 2 uzaktan kumandasına sahip genelde hanımların kullandığı araba anahtarları malesef biraz haşat oluyor.

Eğer yazımızın eksik kaldığını düşünüp kafanızdaki soruların tamamına cevap bulamadıysanız lütfen konunun altına sorularınızı açık ve net bir şekilde bizlere iletin.

Anahtarlara Fisildayanadam

Murat ÇELİK

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*