Araba Anahtarları

        Araştırma yapan veya yeni araba alan tüm otomobil meraklıları artık araba anahtarları ve immobilizer  hakkında yeterince bilgiye sahip oldukları bilinmektedir. 1998  yılında tüm araba anahtarları bu elektronik sisteme geçmişlerdir. Bu sistemdeki  artık araçların yedekleme işlemleri  servislerde ve immobilizer anahtar kodlama makinası bulunan anahtarcılar tarafından yapılacakti ki 2010 yılında artık bu proje tamamen oturdu ve istenilen noktaya geldi.

Araba Anahtarları

        Bu sistemin yanında 2002 yılına kadar hemen hemen her marka araca oto alarm sistemi bağlanmaktaydı nedeni ise anahtar ile kapıyı açmak istemeyen otomobil sahiplerine kullanım kolaylığı sağlamaktı. Gelişen teknoloji ile üreticiler artık satışa sunulan araçlara merkezi kilit sistemini monte ederek  kumandalı anahtar sistemine geçmişlerdir. Artık yeni nesil araclarda artık Kartlı anahtar, Sustalı anahtar ve smart key sistemide kullanılmaktadır.

4 yorum

  1. slm a 2003 model bir ford connect 75 ligim var arabayı alırken yedek yok dediler şuanda yedek anahtarım yok.birde kumanda anahtar ayrı ayrı bunlar yeni modeller ibi birlikte yapıla bilirmi çipli ve civi anahtar sustalı yapıla bilirimi .ayrıca birde yedek nasıl yaptıra bilirim ve bana maliyeti ne kadar olur.hayırlı işler dilerim.ben kayserideyim onuda belirteyim teşekkürler.

  2. Selamın aleykum hayırlı işler ustam benim araçım Renault kangoo 2001 model ID33 çipli 433mhz kumanda numarası 101259-K elinizde varmı varsa fiyatı ne kadar teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*