Dacia Lodgy anahtar

Dönüp dolaşıp konunun yine Dacia`nın modellerinden birine gelecegini tebessüm ederek söylemek istiyorum. Yeni modellerden biri olan Lodgy hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok arabanın bütün parçaları ve yazılımları örnekleyecek olursak Duster – Sandero Stepway ve Loggy ile tamamen aynıdır. Kendi aracımın Dacia Duster oldugunu daha önceki yazılarım dile getirmiştim elimizdeki uzaktan kumandanın butonları malesef şişti biraz daha kullanmaya devam edersek delinecek hatta dahada ileriye gidecek olursak delindikten sonra içerisindeki butonlar kesinlikle bozulacak bilginiz olsun. Yazımızı okuyorsanız belleki bir problem var  hatta  bunlarınbazılarılarını sıralayalım isterseniz.

Dacia lodgy anahtar

  1. Dacia Lodgy anahtarımı kayıp ettim.
  2. Dacia lodgy aracımın uzaktan kumandasının butonları delindi.
  3. Dacia logdy aracımın kumandası çalışmıyor.
  4. Yeni bir Lodgy araç aldım satan kişi yedek anahtarı evde sana yollarım dedi yollamadı.
  5. Lodgy arabamın kumandasının pili bitti nasıl değiştirebilirim pilini nerden temin edebilirim.

Üst tarafta yeterince detay verdigim konular sizler için seçtigimiz bazı soruların başlıcalarıdır. Hemen birinci sorudan başlayalım Dacia lodgy anahtar kayıp olduysa ruhsat sahibi kimse arabasıyla bizlere gelip yaklaşık 15 dakika gibi bir sürede eskisinide çalıştırmayacak şekilde kodlama yaptırtabilir. İkinci sorunun cevabı ise Dacia lodgy anahtar kabı değişikligiyle delinen butonları orjinal haline getirebilirsiniz bu sayede çok ucuz ve kısa sürede sorunu çözmüş olacaksınız ki büyük ihtimalle montajını kendinizde yapabileceksiniz. Öncelikle dördüncü soru herkesin bilmesi gereken bir soru onu belirteyim Lodgy aracı satın aldınız noterde işiniz bitti ve satan kişi ” sizin adresinize dacia lodgy anahtar kargolanacak merak etmeyin” dedi fakat ne gelen nede giden oldu kaskonuzu yaptırmadan önce mutlaka bu duruma önlem nasıl yani hemen bizleri arayıp randevu alın arabayı getirin onu birkere silelim arabaya yabancı olsun akabinde yedek kopyalama isteyin bu durumda sizi kasko şirketi ile yaşayacagınız herhangi problemde haklı hale getirecektir.

Dacia Lodgy aracınızın uzaktan kumandasının pelini nasıl detiştirirsiniz onunda tarifini vereyim Lodgy anahtar üzerinde bulunan kücük yıldız vidayı sökün sonra kumandayı ikiye ayırın orada pili göreceksiniz 2016 pili tedarik ettikten sonra yazılarını okuyacagınız şekilde yuvasına yerleştirin kurulum gerektirmeden arabada test edip kullanmaya devam edin. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir video hazırlayıp youtube aracılıgıyla bir yayın gerçekleştirip o yayınıda yazımıza ekleyecegim. Şimdilik yine ayrılıyor kısa bir zaman sonra tekrar karşınızda olacagımı bilmenizi istiyorum.

Murat ÇELİK

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*