Renault fluence kart okunamadı uyarısı veriyor

Bir önceki konumuzda porsche cayenne anahtar kayıp edildiğinde yapmanız gerekenleri sizlere aktarmıştır şimdi ise  Laguna ve Megane kullananlarını  yakından ilgilendiren bir konuyla karşı karşıyasınız  müşterimizseniz veya takip ettiyseniz bilirsiniz Renault artık tamamen araçlarında kart modeline geçiş yaptı. Yavaş yavaş Renault fluence ” kart pilini değiştirin ” uyarısı ile birlikte bu  ” kart okunamadı ” şikayetleri almaya başladık ardından hemen birtane kart parçalayıp üzerinde çeşitli incelemeler yaptık zaten yılların vermiş olduğu bir tecrube bununla birlikte kartlar üzerinde yapmış olduğumuz yüzlerce onarım sayesinde problemleri negatifleştirdik.

Renault Fluence kart okunamadı hatası aracı uzaktan açıp kapatmaya engel değildir üretimde kart iç sisteminde ikiye bölünmüş olup farklı farklı çalışmaktadır. Kartın elektronik devresini ele aldığımızda yarısı aracı çalıştıran donanım diğer yarısı ise uzaktan açıp kapatmaya yarayan antenlerle sarılmıştır. Ayrıcada zaten Fluence Kart kasası üretimide başladığı için artık onarımlar direkt olarak %100 olumlu sonuçlar vermiştir. Şunuda söylemek isterim fluence kart pili değişikliği arkadaki kücük kapagın herhangi bir iğne ataç v.s bir aparat ile kaldırılmasıyla gerçekleşmektedir. Önümüzdeki günlerde Renault anahtarı hakkında daha detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Fluence kart üzerinde toplamda 4 adet özellik vardır bunu zaten biliyorsunuz açma, kapatma, bagaj ve eller serbest özelliği olmak üzeredir aldığınız uyarılarda Fluence kart yuvası değişikliğine gitmeyin bu şekilde hatalı yönlendirilen insanların olduğunu biliyor kesinlikle karşı çıkıyorum. Bildiğiniz gibi araçlar iki model olarak sınıflandırılmıştır paketi düşük olanlarda kartlı sistem değilde renault fluence kontak anahtar sistemi olup sahışlara üretilen donanımı daha kuvvetli çelik jant v.s özellikleri bulunan otomobillerdir.  Yaptığım söyleşi hakkında çok fazla söylenecek birşey yok açık şekilde yapılacakları arıza ve uyarılardan bahsettim bu tarz bir araştarma içerisinde olanlara yetecek konulara sanırım değindik ultra bir ihtiyaç halinde bizimte temasa geçiniz.

 

16 yorum

  1. Merhaba,
    Laguna 3 , 2008 1.5 dci araç var. Kart taninmadi uyarısı vermeye başladı ve artık bu uyarı devamlı hale geldi. Araci calistiramiyorum doğal olarak. Kartin üzerinde 4 buton var. Açma, kapama ,bagaj ve isiklari uzaktan yakan bir tuş ile birlikte toplam 4 buton var. Bu kart , ozelikleri kaybolmadan tamir edilebilir mi masrafı ne olur yardiminizi bekliyorum. Iyi cls.

  2. Hızlı dönüş için tsk ederim oncellikle… Uzaktan kapıları, bagajı, farları açıp kapatıyor sadece kartı yuvaya soktugumuzda Kart Taninmadi diyor dolayısı ile fonksiyon testi başlamıyor ve aracı calistiramiyoruz. Dilerseniz kartın fotoğrafını gonderebilirim. Foto gonderebilecegim mail varmı

  3. Merhba,
    Kart uzaktan açıyor kapıyor,bagajı açıyor, farları açıp kapıyor, otomatik açık kalan camları kapatıyor.
    Fakat kartı yuvaya soktuğumuzda KART TANINMADI uyarısı cıkıyor ve bu nednele aracı çalıştıramıyorum. Bu müdehale edilebilir bir durummu? maliyeti ne olur? Acil yardımınıza ihtiyacım var, çünkü yedek anahtarımda yok 🙁 Eğer olabilecek bir şey ise nereye gönderebilirim kargo ile mi göndereceğim?

  4. Nuri bey kart yanınızda olursa çok yakında araba okur ve alır giderler ancak bayagı bir yakın olması gerekiyor zor bir ihtimal fakat kartın üstündeki kilitlemeyle kilitleyin yakın olsanızda eller serbest devre dışı kalır o yüzden açamazlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*