Yeni Renault Laguna 3 anahtar arızası

Öncelikle siz internet kullanıcılarına ve otomobil severlere hayırlı cumular diliyorum. 2016 senesinin girmesiyle birlikte yeni model arabaların sistemleride değişmeye başladı. Dolayısıyla bizde artık yeni yeni konularla karşınıza gelmeye devam edeceğiz. Bugün ki koumuz ise Renault Laguna 3 anahtar hakkında olacaktır. Biliyorsunuz artık Renault tüm lüx seri olan bütün arabalarında kartlı anahtar yapısına geçti paketleri düşük olan modellerde sadece katlanabilir yani sustalı kullanıyor kısaca sustalıları ela alayım sonra tekrar konunun özüne dönüp tamamlayıp sizlere veda edeyim. Uzaktan kumandalı kartsız modellerin sustalı diye tabir ettigimiz mekanizmada yerinde turmama hastalıgı ve bagaj butonu hariç sık kullanılan açma ve kapama butonlarında hissiyat kaybı meydana gelmektedir tabiki onarım müdahale ile kurtarılabilir bu aklınızın bir köşesinde dursun.

Renault Laguna 3 Kartlı Anahtar yaklaşınca açılmıyor uzaklaşınca kapanmıyor ne yapmalıyım ? 

Kartınızın arızalı oldugunu daha sonraki zamanlarda arabayıda çalıştırmayacagını bilmenizi isteriz. Bunun sebebi elektronik devrelerin düşme ve esnemelerden kaynaklı temassızlıgıdır. Özel bir yapıştırma veya enjeksiyon baskı ile üretilen renault laguna 3 akıllı anahtar tamir edilmemek için tasarlanmıştır fakat mesleğimizin vermiş oldugu tecrube ve aparatlarımızla düzgün bir şekilde açıyor onarımı gerçekleştirdek sonra kapatıyoruz bunada bilmenizde büyük yarar var.

Renault Laguna 3 arabamın göstergesinde kart pilini değistirin uyarısı çıkıyor ne yapmam lazım ? 

Öncelikle Youtube`ye ekledigim bir video var burada onu izleyip Renault laguna 3 anahtar pil değisimi nasıl yapılır onu ögrenin ve degisimi kendiniz yapın pil 2032 tüm elektronikcilerde bulabilirsiniz.

Akıllı anahtar 24 saat enerji harcadıgından dolayı malesef digerlerine gore cok kısa sürede bitiyor. Yukarıda paylastıgım video sayesinde degisimi yaptınız ve ekrandaki yazınız büyük ihtimalle silindi eger silinmediyse yine kart arızalı tarafımıza yollanmalı tamir ettirilmelidir.

Renault Laguna 3 akıllı anahtar yedek yapabiliyormusunuz ? 

Laguna 3 arabanızı satın aldıgınızda satışı yaptınız bir baktınız ki kitapcık ve proşürlerle birlikte yedek anahtar verilmedi ilk yapacagınız işlem arabanın beyninden onu sildirmek olsun sonra yerine yenisini kopyalattıktan sonra kasko yaptırmanızdır. Eger elinizde tek anahtar var ve o şekilde bana birşey olmaz mantıgıyla kosko yaptırarak kullanmaya devam ederseniz bir sabah kalktıgınızda arabanız yerinde yoksa sigorta şirketinden hiç bir hak talep edemeyeceğinizi biz  haber verelim sizde nasıl bir yol izleyeceğinize karar verin.

7 yorum

  1. 2009 Laguna 3 araç kartla anahtarı kilitleyince şöför kapısı hariç diğer hepsi kilitleniyor ama şöför kapısı hep açık kilitte ve tesisatta sorun yok

  2. Ustalar bu araçlarda merkezi kilit pompası Yok diyorlar ayrıca bi sorun daha var kart pili zayıf uyarısı veriyordu Yeni pil taktım Sony 2032 pil Yen’i olmasına rağmen yine aynı pil zayıf uyarısı veriyor ilgilenirseniz sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*