Audi A3 Yedek Anahtar

Yayınlamaktan ve bilgisini vermekten zevk duyduğum bir araç olan Audi A3 şahsımın dahi favori otomobillerindendir. 28.10.2011 Cuma günü daha önce işini yaptığımız bir müşterimizin akrabasının Audi 3 aracına yedek anahtar yapma sevinciyle bu haberi sizinle paylaşıyorum.

Almanya`dan getirttiği audi a3 yedek anahtar ile araç firmamıza geldi müşterimizin isteği ısmarladığı ürünü audi aracına göre ayarlanmasıydı. Kullanılmış olan Audi Anahtarı`nın açılmış olan metali değiştirilerek ham olanı ile değiştirildi ve akabinde orjinali baz alınarak makinada çekildi fakat içerisindeki immobilizer çipinde kilitli olduğunu gördük başka bir otomobile ait olan bu program ne yazıkki kullanılamaz nedeni ise tek seferlik kullanılabilir olmasıdır. Biz immobilizer çipide değiştirerek yeniledik ki yeniden tek farkı sadece dış  kapının biraz pürüzlü olmasıydı.

Devamında audi a3 anahtarı demiri açıldıktan sonra çipide değiştiği için sıfırlanarak kullanıma açıldı arabaya ürünü tanıştırıp uzaktan kumandayıda kodladıktan sonra müşterimize teslim ettik. Ortalama 430 t.l fiyatı bulunan bu ürünü yarı fiyatına hizmeti verdik verdik vermesinede içimize sinmeyen tek nokta dediğimiz gibi kumanda kabının biraz yıpranmış olmasıydı. Hemen aklımıza Audi a3 sustalı anahtar kabı değişimi geldi ve tebessümle müşterimize önerimizi yaptık durumun şaşkınlığıyla ” neden söylemiyosun be usta ” diyen müşterimiz “hemen değiştirin” dedi.

Yaşanmış ve tamamen dogal olan bu durum karşısında sizlerin fikirlerinin netleşmesini sağladık ancak problem yaşahan bütün audi otomobil sahiplerinin bilmesi gereken bu konu olduğu kanısındayız. Konumuzu sonlandırmadan önce audi araçlara hangi işlemler yapıyoruz aşağıda sınıflandırdık bakmanız sizin menfaatinize olacaktır.

  1. Sıfırdan programlanıp tarafınıza teslim alabilirsiniz.
  2. Tarafınıza teslim edilmeyeni etkisiz hale getirebiliriz.
  3. Elinizde bulunan kumandaları kodlayıp aktif edebiliriz.
  4. Kumanda kabı değiştirerek yenilebiliriz.

Konumuzu yararlı buluyorsanız begen butonuna tıklayarak diğer otomobil ve internet kullanıcılarına bu haberi duyurmanızı rica eder kazasız sürüşler dileriz.

2 yorum

  1. Merhaba Audi a3 sportback aracımın anahtarı kayboldu yedeğiyle kullanmak zorunda kaldım. İkinci anahtar yaptırıp ikisinide farklı kodlatmak istiyorum fiyat alabilir miyim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*