Land rover sustalı anahtar kabı

Telefonlarımız çalışor malesef malesef deyip duruyorduk. 1997 – 1998 ve 1999 yıllarına Türkiye`de satışa sunulan Land rover araçlarda gri renkte katlanabilir sustalı anahtar kullanılmış ürünün demir kısmı bmw anahtarı ile aynı olsada kasa tamamen kendine özgü bir tasarım olduğundan yapacak hiç birşeyimiz yoktu.

Aslında bu ürünler arıza problem yaşatmıyor sırf üzerindeki butonların kaplaması belli bir zaman sonra mukavemetini kaybettiğinden kasadan ayrılıp düştüğü için bu ürün üretime konulmuştur. Yukarıdaki ektede gördüğünüz gibi orjinalinden zerre kadar farkı bulunmuyor ki bunun değiştiğini yetkili servisler bile anlamaz bukadar fabrikasyon ürünler hazırlıyoruz.

Kumanda bu araçlarda malesef bir insanda bulunan kalp kadar önemlidir nedeni ise başınıza geldiyse bilirsiniz uzaktan kumanda pilleri bittiğinde araç çalışmıyor yani kilitlerin mutlaka kumandaya basarak açılması gerekiyor aksi durumlarda malesef yolda mahsursunuz. Bu demek oluyorki tehlikeli ve zor bir işlem kesinlikle kendi başınıza gerek tamire gerekse değişime kalkışmayın yedek parçası olmadığından kendi kendinizi çaresizleştirmiş olursunuz. Aracınızla yolunuz düştüğünde bu ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz maximum süresi 30 dakikadır. İçini koyduktan sonra metalinin dişini makinada çektikten sonra kapatıp teslim ettiğimizden günlerce sürecek bir işlem değildir. Biraz otomobil yapısından birazda land rover sustalı kumanda kasasından bahsettikten sonra konumuzu sonlandırıyor sizlere teşekkür ediyoruz.

 

3 yorum

  1. Merhaba;
    Frelander 1 in anahtarını buna kopyalamak mümkün mü? Birde hem bunun hem de orijinal anahtarının ve kumandasının yedeğini yaptırmanın maliyetini öğrenebilir miyim?

  2. Merhaba ilginize teşekkür ederim lakin o dökümanı okuduktan sonra yorum yazmıştım aslında. Farkettiniz mi bilmiyorum yorum bıraktığım sustalı anahtar farklı bir landrover anahtarı. Aslında asıl merakım eski bir kumandanın daha şık daha yeni nesil bir kumandaya kopyalanabilip kopyalanamayacağı. Tekrar teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*