Renault Laguna Yedek Kart

Nasıl bir zihniyettir deyip konuya başlayacağım ama inanın sonu nereye gidecek bilmiyorum. Rutin bakımları için devamlı çalıştığı servise giden bir müşterimiz renault anahtar problemi yaşadığını söyler. Hemen araca servis formu açılır bir iki kişi tarafından koltuklarına kılıflar, direksiyonuna streç film alışıla gelmiş göz boyama davranışları ardı arkası gelir.

İlk önce otomobil sahibinden renault laguna yedek kart istenir burada olumsuz cevap aldıkları anda malesef oyunu başlatıyorlar. Kart yuvası arızalı, beyin zarar görmüş, yeni kart getirtilecek deyip çıkıyorlar karşınıza sizin yapacak hiç birşeyiniz yok biraz durumunuz iyiyse malesef ne gerekiyorsa yapın  deyip arkanıza bakmadan çekip gidiyorsunuz. Halbuki laguna kart cepte taşımaktan esniyor o sebeple arıza çıkartıyor yapılması gereken sadece yedek kart kopyalama ve onarım yoluna gitmektir. Düşünsenize motor beyni ve kart yuvası nasıl aynı anda bozulabilir ki iki birden böyle bir şey mümkün mü yolda giden aracın bir parçası bozulur hepsi birden sıralı sistem gibi neden iflas etsin ki buradaki uyarılarımız sizleri aydınlatırsa ne mutlu bize başka bişey diyemiyorum. 

Sonuç olarak yapmanız gerekeni sizlere açılmayacağım. Böyle bir durumla yüzleştiğinizde hemen ilk yapacağınız iş laguna yedek kart ile araca müdahale etmek çalışıyorsa yolunuza devam edin yedek kart sadece belli km yol götürür, anlık çalıştırma için kullanılıyor yaklaşık 2 saat sonra stop edecek gibi safsatalara kesinlikle kulak vermeyin ama mutlaka hemen yedek temin edin. Yedek kartlarımın ikisiylede otomibili çalıştırmayı dene aracım çalışmadı ekranda hala kırmızı ışık yanım yanım sönüyor ? sorusuna cevabın kart okuyucu cevabını veriyoruz bu parça çok basit sökülen çıkması rahatça bulunan ürünler arasındadır araca takıldığında yedek kart kopyalama gerektirmeden otomobil start duşuna bastığınızda çalışır ve yürür konuma geçer.

Yukarıdaki yazımızda düzen ve sisteme malesef biraz sitem var yapmayın böyle hatalar binlerce lirayı hiç hakları yokken ödemeyin artık bunu söylemekten inanın bıkma noktasına geldim. Vida bağlantı noktasından kırılan bir Honda anahtarı için 450 liraya Japonya`dan gelir diyebilen insanlara daha nekadar tahammül edilecek bilemiyor hepinize kazasız, sıkıntısız ve problemsiz huzurlu sürüşler diliyorum.

45 yorum

  1. Laguna2 2tuşlu dolu kart fiatı nedir? Almış olsak nasıl çalıştırılacak? Eşleşmesi nasıl olur? Yeni değiştirdim güvenemiyorum orjinalini yapamadı yenisini yükledim eskisini sildim dedi Eski kartıda kendinde kaldı şüphelendim kırıp çöpe atarmıki diye baktım elinden bırakmayınca şüphelendim acaba yedekledimi yoksa gerçekten sildi yeni verdiğinimi yükledi bilemedim o yüzden yeni dolu kart düşünüyorum?

  2. Hüseyin bey öyle bir insan olacağını düşünmüyorum açıkcası ancak sizin neden şüphelendiğinizi anlamadım o tarz bir yapısımı vardı ustanın bunu bilemem ama düzgün çalışan, ruhsatlı ve işinin ehli olup referansları bulunan hiç kimse aracınıza zarar vermez veremez arabayla gelirseniz kontrol edebiliriz.

  3. 2010 model laguna 3 aracimin yedek anahtarinin kodlarini sildiler serviste ve yeniden kodlama yapamadklar ve kartim bos bos elimde bu karta kodlama yapabilir misiniz ve fiyat nedir? elimde 1 adet bos kart var sadece kodlama yapilacak sanirim

  4. 2010 model laguna 3 aracimin yedek anahtarinin kodlarini sildiler serviste ve yeniden kodlama yapamadilar ve kartim bos bos elimde bu karta kodlama yapabilir misiniz ve fiyat nedir? elimde 1 adet bos kart var sadece kodlama yapilacak sanirim

  5. İbrahim bey yetkili servislerin ellerindeki cihazlar kısıtlı onlar işlem yapamazlar neden diye soracak olursanız Fransa`dan parça almadan servisin içinde hiç bir şekilde araçları çalıştıramasınlar diye yani arabanın abs beyni, motor beyni veya anahtar fark etmiyor Fransa aracılığıyla gelmediğinde yetkili servis hiç bir işlem yapamaz geldiğinde kodladı sizin elinizdeki Renault Laguna 3 kartlı anahtar boşa çıktıysa kartta bir hata vardır evet onu tanıştıramaz bize getirecekseniz onun sorununu giderip tekrar kodlama yapacağız.

  6. sizin adres istanbulmus ben izmir selcukta ikamet ediyorum, sanirim oraya gelmem mumkun gozukmuyor ama masraf nedir o konuda da bilgi verirseniz sevinirim.

  7. Merhaba! Laguna 2 privilange 2007 model yedek anahtar fiyatı ne kadar acaba üç tuşlu biri ön farı açıyor bi tanesini kırdım babam görmedn yenisini alayım dedim

  8. Hocam bana keyyless üç butonlu anahtar lazim arabayı çalıştırıyor lakin kapıları aç kapa da zorlanıyoruz.Ne yapabiliriz.laguna 2 2007 araç tamir olurmu sıfırı varmi

  9. Merhaba iyi çalışmalar. 2005 model laguna 2 aracım için 2 butonlu 2 adet anahtara ihtiyacım var. Orijinallerinin ikiside biraz problemli. Sizden fiyat ve adres bilgisi alabilirmiyim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*