Renault Laguna Yedek Kart

Nasıl bir zihniyettir deyip konuya başlayacağım ama inanın sonu nereye gidecek bilmiyorum. Rutin bakımları için devamlı çalıştığı servise giden bir müşterimiz renault anahtar problemi yaşadığını söyler. Hemen araca servis formu açılır bir iki kişi tarafından koltuklarına kılıflar, direksiyonuna streç film alışıla gelmiş göz boyama davranışları ardı arkası gelir.

İlk önce otomobil sahibinden renault laguna yedek kart istenir burada olumsuz cevap aldıkları anda malesef oyunu başlatıyorlar. Kart yuvası arızalı, beyin zarar görmüş, yeni kart getirtilecek deyip çıkıyorlar karşınıza sizin yapacak hiç birşeyiniz yok biraz durumunuz iyiyse malesef ne gerekiyorsa yapın  deyip arkanıza bakmadan çekip gidiyorsunuz. Halbuki laguna kart cepte taşımaktan esniyor o sebeple arıza çıkartıyor yapılması gereken sadece yedek kart kopyalama ve onarım yoluna gitmektir. Düşünsenize motor beyni ve kart yuvası nasıl aynı anda bozulabilir ki iki birden böyle bir şey mümkün mü yolda giden aracın bir parçası bozulur hepsi birden sıralı sistem gibi neden iflas etsin ki buradaki uyarılarımız sizleri aydınlatırsa ne mutlu bize başka bişey diyemiyorum. 

Sonuç olarak yapmanız gerekeni sizlere açılmayacağım. Böyle bir durumla yüzleştiğinizde hemen ilk yapacağınız iş laguna yedek kart ile araca müdahale etmek çalışıyorsa yolunuza devam edin yedek kart sadece belli km yol götürür, anlık çalıştırma için kullanılıyor yaklaşık 2 saat sonra stop edecek gibi safsatalara kesinlikle kulak vermeyin ama mutlaka hemen yedek temin edin. Yedek kartlarımın ikisiylede otomibili çalıştırmayı dene aracım çalışmadı ekranda hala kırmızı ışık yanım yanım sönüyor ? sorusuna cevabın kart okuyucu cevabını veriyoruz bu parça çok basit sökülen çıkması rahatça bulunan ürünler arasındadır araca takıldığında yedek kart kopyalama gerektirmeden otomobil start duşuna bastığınızda çalışır ve yürür konuma geçer.

Yukarıdaki yazımızda düzen ve sisteme malesef biraz sitem var yapmayın böyle hatalar binlerce lirayı hiç hakları yokken ödemeyin artık bunu söylemekten inanın bıkma noktasına geldim. Vida bağlantı noktasından kırılan bir Honda anahtarı için 450 liraya Japonya`dan gelir diyebilen insanlara daha nekadar tahammül edilecek bilemiyor hepinize kazasız, sıkıntısız ve problemsiz huzurlu sürüşler diliyorum.

1 yorum

  1. Merhaba Laguna 2 privilege aracımın 3 butonlu karti yok ancak 2 butonlu yedek anahtarı mevcut hurda bir lagunaya ait 3 butonlu kartım da var sorum şu iki butonluda araç bilgilerinin yer aldığı bir entegre varsa bunun 3 botonluya takılıp kullanılabilmesi gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Olursa yapabilir misiniz?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*