renault megane 3 arabamın anahtarını kaybettim

Bugün 01.07.2016 cuma sabahın erken saatlerinde telefonumuz çaldı hemen açtım ve buyrun dedim. ” Ben Metin renault megane 3 arabamın anahtarını kaybettim hemde kartlı şuanda araba garajda ve babamın haberi yok bana çok kızacak bunun bir çözümü varmı abi ” dedi. Benim cevap vermememi beklemeden anlattıkça anlatıyor bir saniye diyerek sözünü kestim.

Renault megane 3 anahtar

Öncelikle Renault Megane 3 degil ülkemiz topraklarında gezen bütün arabalara anahtar yapıyoruz kartlı olmasıda çok önemli degil ayrıca biz bu işten hayatımızı idame ettiriyoruz sadece siz kaybetmiyorsunuz ki çözülür merak etmeyin deyip telkinlerde bulunduktan sonra biraz sakinleşti.  Peki nasıl yapacaksınız, servise çekmemize gerek yok mu, orjinal mi, kaskoda sorun yaşarmıyım diyerek konuşmamız devam etsede bütün işleyişi kendisine anlattım bu durumu açık ve net şekilde sizlerede aşagıda anlatacagım bu aşamaya geçmeden önce sizlere Renault Megane 3 anahtar yapısından bahsedecegim bu aradaba iki çeşit sistem var biri kartlı biride sustalı dedigimiz katlanabilir tipte ayrı özellikleri hatta sorunlara sahipler şimdi dikkatli okuyun.

Metin beyden konum ve yer bilgisi aldıkta sonra makina ve takımlarımızla hemen yola çıktık. Araba Beykoz Çavuşbaşı merkezde kalmış yanına vardıgımızda bir tebessümle biraz sohbet ettikten sonra çalışmaya başladık. Maymuncuk diye tabir ettigimiz ( ustanın kullandıgı malzemelere denir ) ürünlerle arabaya zarar vermeden profesyonelce kapısını açtık sonra bilgisayarımızı Obd girisine ( arabının bilgisayar ve diagnostic cihaz baglantı noktası ) taktık. Programlama yaklaşık olarak 12 dakika sürüyor biraz bekledikten sonra başarılı bir şekilde arabayı çalıştırdık sonra kapı kilidini söktük mekanik şifrelerini degistirdik bununda sebebi eski kartı bulan zaten çalıştıramaz ama kapıyıda açmasın mantıgıyla bunu yaptık güzelde oldu.  Arabanın eller serbest dedigimiz anahtarsız giris sistemide aktif halde müsterimize teslim ettik.

Konumuzu Renault megane 3 anahtarımı kaybettigim başlıgı altında açsamda aslında söylediklerim Renalut Clio 4 – Renault Fluence –  Renault Latitute  ve Renault Captur modelleri icinde geçerlidir.

Kurtarıcıların girmedigi kapalı otoparklarda, yediemin veya evinizin önünde kayıp ettiginiz Renault modelli arabalar icin mutlaka bize ulaşın atacagınız konum sayesinde aynı gün arabayı yatırmadan ruhsat sahibiyseniz aracınızı teslim edebiliriz. Orjinal yazılım ve ürünler kullanıyoruz unutmayın servisler dahi bizlerden zaman zaman yardım ve destek alıyor kesinlikle yadırgamayın arabanızın başına birşey geleceginden kesinlikle endişe etmeyin.

 • Renault Megane 3 kontak anahtarlı yani ( sustalı katlanabilir ) dedigimiz uzaktan kumandanın genelde arabayı çalıştırma sorunu yoktur fakat düşme ve suya girme durumunda bunlar yaşanabilir kronik rahatsızlıgı kilitleme veya açma butonlarındaki hissiyatların kaybolup arabaya müdahale edememe sıkıntısı ancak kesinlikle tamir olur.
 • Renault megane 3 kartlı anahtar ” kart pili zayıf uyarısı veriyor ” uyarısı almanız arabanın çalışmasına engel olmaz elektronik sistemine zararda vermez yolunuza devam edebilirsiniz.
 • Renault megane 3 sustalı anahtar yay mekanizmasının bozulmasıda olası bir durumdur bunun için kasa degişikligi yaptırmanız gerekiyor.
 • Renault megane 3 kart pili 2032 sitemizde nasıl degistirildigi yazıyor yine aynı şekilde katlanabilir olan sustalı uzaktan kumanda içindeki pilde 2032 onunda videosunu hazırlayıp paylaşacagız.

Yukarıda yapısından bahsettigimiz arabamızın simdide kullanıcıların aklında belirlenen soruların cevaplarını yayınlayalım istedim.

 1. )  Arabamın anahtarını kaybettim  veya çaldırdım emin degilim sizden yardım alsam hırsızların elindeki ne olacak peki ?

Cevap:  İşleme başladıktan sonra arabanın yanında olmayan yani kodlamaya katılmayan kartlı anahtar veya normali fark etmez arabaya hiç bir müdahalede bulunamaz.

2)  Sizin yaptıgınızla yetkili servisten getirttigimiz arasında nasıl bir fark var satarken böyle bir olayın yaşandıgını anlarlar mı problem yaşarmıyım ?

Cevap: Onu biz dahil kimse anlayamaz yetkili serviste onlayamaz çünkü orjinal kart veya uzaktan kumanda kullanılıyor iki fark var biri fiyatı biride arabanın yerinde yapılması başka bir olumsuzluk söz konusu degil.

3) Arabam anahtarım çantamdayken veya cebimdeyken çalışıyor bunu kullanabilecekmiyim yoksa yerine takmam mı gerekli ?

Cevap: Bahsettiginiz özellik akıllı arabaların artık bir çogunda var tabiki özelligi neyse o şekilde devam edecek herhangi bir kısıtlama olmayacak.

Şuan için benim aklıma gelen ve takılanlar bukadar elimden geldigince sizlerin anlayabilecegi şekilde sorunlarınızı sizin tarafınızdan cevapladım yinede kafanıza takılan birşeyler meydana gelirse bizlere yazın geri dönüsümüz mutlaka olacaktar.

En sağlıklı, güncel ve yeni Renault megane 3 kartlı anahtar bilgilerine https://www.immobilizeranahtar.com/renault-megane-3-kartli-anahtar/

buradan ulaşabilirsiniz.

50 yorum

 1. Merhaba bana megane 3 2015 model kartlı anahtarın dış kabı lazım içinde elektronik devre olmadan sadece görünüş için bunu temin edebilirmiyiz ?

 2. Merhaba,

  2009 Megane 3 aracımın anahtarı kartlı sistem (4 düğmeli olan model). Tek anahtarı var, yedek anahtar yaptırmak istiyorum. Maliyeti ne kadar olacak? Bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler.

 3. 2015 Megan3 yedek anahtar yaptirmak istiyorum. Fiyatı ne olur. Şehir dışından gelecegim için 4-5 saat içinde yapabilirmisiniz. İyi çalışmalar. Koray Ünal.

 4. Merhaba 2012 model megane 3 yedek anahtarımı kaybettim. Fiyat bilgisi istiyorum. Mümkünse. Ve yaptıracağım anahtar kendi yedek anahtarı gibi kartsız çalıştırma, araçtan uzaklaşınca kilitleme gibi özelliklere sahip olacak mı?

 5. slm iyi çalışmalar 2007 model megane 2 aracımın kartla bitişik olan kapı açma anahtarını kaybettim yedek anahtarı bulamadım. ik adet yaptırıp eski anahtarı imha etmek istiyorum yardomcı olurmusunuz.

 6. Merhaba üstad bende daha yeni sport tourer aldim 2011 expression bunlarda anahtarsiz calistirma ozelligi aktif degil aktif etmek mumkunmu bu ozellik icin baska bir modul mu gerekiyor ? Dolu paketlerdeki gibi anahtar cebimdeyken calissin inip uzaklastigimda kitlensin istiyorum mumkunmudur?

 7. Merhaba
  latitude aracımın yedek anahtarını kaybettim. Yenisini yaptırmak ve şifresini değiştirmek ne kadar olur. Mail adresime geri dönüş yaparsanız sevinirim.
  İyi günler 🙂

 8. merhaba megane 3 arabanın yedek anahtarı kayboldu, büyük ihtimal başkasının eline geçmez, sadece ana anahtarı kopyalarak sorunum çözülür mü, komple kilitleri değişmeden.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*