toyota avensis keyless anahtar

toyota-avensis-smart-keytoyota-avensis-smart-anahtar

Daha önce çok defa fiyat teklifi vermemize rağmen bir türlü programlama fırsatı bulamadığımız Toyota`nın Avensis modelinin ” keyless go ” yani ( anahtarsız çalıştırma ) smart key yedekleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. Şuanda ben yazıyı yazarken Youtube`ye videosunu yükleniyor onu yazımıza dahil edeceğiz ayrıca yukardada yaptıgımız orjinal ürünlerin görsellerini rahatlıkla inceleyebileceksiniz.

Toyota Avensis smart ( Key )  anahtar yani Keyless Go modelinin özelliği bir bayanın çantasında dahi olsa arabanın start düğmesine bastığınız zaman çalışmasıdır. Bununla birlikte yaklaştığın zaman açılma ve uzaklaştığın zaman kilitleme özelliğini aklıma gelmediği için deneyemedim yazımızı okurken siz bunu uygulayın eger aktifse örneğin Renault`lar gibi lütfen yazımızın altına bu durumu değerlendirin ki paylaşımımız sizlerinde desdeğiyle anlam kazansın.

Videomuz yüklendi şimdi onu yazımıza ekliyeyim daha net bazı şeyleri anlayacaksınız. Önümüzdeki günlerde toyota avensis smart key pil değişimi videosu çekeceğim onunda önemli olduğunu düşünüyorum. Linkini vereyim Cr 1632 pil  kullanılan bu uzaktan kumandanın pil değişimide gayet sabit. Yan taraftaki butona basıp mekanik anahtarı içinden çıkartın ve daha sonra çıkartığınız yere bakın orada bir tornavida yuvası göreceksiniz oraya o kalınlıkta bir cisimle bastırın çıkarttığınız avensis anahtarı oraya tam oturacaktır o şekilde ikiye bölün ve pili değiştirin işte bukadar.

  • Peki diğer arabalarda olduğu gibi Avensis`imizin bize verilmeyen smart anahtarı arabadan silinebilir mi ?

Çok önemli bir soru ve endişelendiğinizi biliyoruz. Tabiki bütün yazılarımızda dikkat ederseniz bu sorunun cevabını veriyorum olmazsa olmaz bunu yaptırmalısınız. Dün bir palis memuru ile yaklaşık telefonda 15 dakika sonuştuk. bir opel astra nasıl çalınır diye sordu bana uzun uzun anlattım. Alternatifleri sıralayacak olursak otopark görevlileri, cafelerdeki valeler veya aracı satın aldığınızda yedeğinin önemsenmemesi işte bu dikkatsizlikler bir sabah kalktığınızda arabanın kapının önünde olmadığın en büyük sebeplerindendir.

  • Toyota avensis smart anahtar diğer bir adı sanırım smart key kopyalaması kaç dakika sürüyor servisten farkı var mı?

Yukarıdaki videoda izlediğiniz gibi servisteki üründen hiç bir farkı yok zaten olamaz orjinal olmasa araba onu tanımaz ve tüm özellikleri aktif etmez. Yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor bu işlem herhangi bir otoparkta araba kilitli vaziyette çaresiz kalsa dahi fark etmiyor. Biz kilitli kapısını açar sıfırdan yenisini yapar teslim ederiz.

Toyota Avensis arabamın uzaktan kumandasının pili bitti arabaya giremiyorum ne yapmam gerekiyor ?

İçindeki kücük mekanik anahtarı çıkartın şöför tarafındaki kilidin içerisine sokup sola doğru çevirin kapıyı mekanik olarak açmış olacaksınız sonra start düğrmesine uzaktan kumandayla basın oradaki okuyucu bilgileri alıp motor beynine yollayacak ve arabanızı çalıştıracaksınız bu şekilde süresiz çalıştırma yapabilirsiniz dilediğiniz zamanda pili değiştirip eski haline otomatik şekilde dönüşüm sağlanacaktır.

Şimdilik huzurlarınızdan ayrılıyorum. Yazımı okuyup yararlı olduğunu düşünüyorsanız teşekkürü esirgemeyin 😉  Keyifli sürüşler.

Murat ÇELİK

 

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*