Volkswagen Passat immobilizer active sorunu

Mükemmel bir konu olduğunu düşünerek ” volkswagen passat immobilizer active sorunu ” adı altında duyuru yapmak istedim. Öncelikle şunu söyleyeyim bu arıza ikazı bütün volkswagen serilerinde aynıdır hepsinde bu uyarı standarttır ancak Passat`larda daha fazla olduğu için şimdilik içinde bulunduğumuz durumu aydınlığa kavuşturalım daha ilerleyen günlerde bölüm bölüm hepsini sizlere bildiririz. Volkswagen passat immobilizer active sorunu nedir, nasıl meydana gelir, zararları nelerdir ve çözümü varmıdır diyerek sorularımızı sorup bir bir cevaplayalım.

Müşterimiz ilk önce otomobili çalıştıramadığı için kendisi geldi biz anahtarı okuttuk bir hata bulamadık tabiki makinanın yalancısıydık o ara dükkanımız oldukça yoğundu ve müşterimiz bize başınız rahatlayınca akşam üzerine geleceğim dedi ve gitti  ertesi gün şans eseri çalıştırılıp tarafımızın önüne park edilerek teslim bayrağını çeken volkswagen passat yedeksiz bir şekilde kullanılıyormuş yeni satın alınan bu arabanın kontak yuvasına anahtar 20 defa itiliyor bir defa çalışıyormuş çalışmadığı zamanda ekranda ( immobilizer active ) beliriyormuş. Araç dükkanımız önünde yaklaşık olarak 3 saat kaldı ve biz bu zaman zarfı içerisinde arabayı esir aldık bir saniye olsun gevşeyip ümitsizliğe düşmedik. Önce okuyucuyu kontrol ettik, ardından beyin ve çevresini gözden geçirdikten sonra sıfırdan komple programlama yaptık nasıl mı parça değiştirmeden arac sahibini masrafa boğmadan zevk aldık gurur duyduk otomobilin tüm hatarını etkisizleştirmeyi başardık. Kendisine beyin değişecek, okuyucu arızalıdır, Almanya`dan anahtar sipariş etmemiz gerekiyor gibi bir sürü öneriler sunmuşlar çeşitli ustalardan destek almayıda deneyen Hakan bey kimse elini sürmek istemedi tabiki için içerisinden çıkamama riskini alamadıklarından olsa gerek.

Söz konusu (“immobilizer active”) yazısı volkswagen passat anahtarının yüksekten düşmesiyle, üzerine basılıp ezilmesiyle meydana gelebilir bu gayet normal bir durumdur tabiki bunlar birer unsun teşkil ediyor mesela araca takviye yaparken kontak açık ise otomobil kendini resetler komple tüm bilgiler silinir ve çalışmaz hale gelir ekrandada doğal olarak yazı çıkar. Akü değişikliğide yapmayıp uyarıyı görünlerde olabilir onunda sebebi işte malesef beyin ve okuyucudan koynaklanmaktadır.

Aslında bu bir hırsızlık önlemidir araç o anda yabancı bir cisim algıladığını ve güvenlik duvarının aşılamadığının mesajını vermiştir sizlere tabiki tüketici olarak sizin şaşkınlıktan başka elinizden birşey gelmiyor. Amacımız her zaman olduğu gibi sizlere yardımcı olmak gerek dünyanın gerekse Türkiye`nin neresinde olursanız olun çözüm yoluna rahatca gidebilmeniz için çalışmalarımızı her daim paylaşıyoruz bunun emeğini veriyoruz. Umarım sorununu binlerce lira verip çözdürdükten sonra bu durumu araştırmış olmassınız şimdilik kalemimi sonlandırıyorum.

3 yorum

  1. merhaba aracım 2009 model passat aracımın anahtar ile bagajı açılıyor kitleme yapıyor lakin kapılar açılmıyor sorun nedir neden kaynaklı olmuş olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.iyi günler.

  2. Selam iyi akşamlar 2014 jetta araç çalışıp stop ediyo arızayı kodu vermiyor hangi makinaya bağlandıysa da fayda etmedi bazen tek marşta çalışıyo bazen çalışmıyor bırakıp gidiyorum yarım saat sonra çalıştığı da oluyor çalışmadığı da en son servise gidecem bana masraf çıkarmadan bu işten nasıl kurtulurum yardımcı olur musunuz

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*