Seat Toledo uzaktan kumanda

Türkiye`nin bir öbür ucundan Muş Malazgirt bölgesinden bizlere ulaşan bir müşterimizin sorununu burada açıklayacağım bakalım neler başına gelmiş hep birlikte görelim. Biliyormusunuz bilmiyorum Seat Toledo çoğu modellerinde yuvarlak uzaktan kumanda kullanılmış aslında bu sadece seat toledo modelinde değil skoda ve volkswagen modellerindede kullanılmıştır fakat hepsinin yazılımları farklı farklı şase numarasına göre getirtilmesi gerekiyor yani kesinlikle uyum sağlamıyor.

Hiç konuyu saptırmadan dönelim Fatih bey bir gün aracını uzaktan kumanda ile açamıyor ışıklarının yandığı çalışıyor göründüğü halde arabaya hiç bir şekilde müdahale etmiyor kumanda  pilini değiştiriyor v.s hiç bir çözüm yok. Hemen bir elektrikçiye gidiyor biraz sağına soluna baktıktan sonra her zamanki öneri olan uzaktan kumandalı aç kapa sistemi takalım sorun çözülsün bununla uğraşmayın deniliyor kendisine ki buna hiç sıcak bakmamış müşterimiz.

Daha sonra oradan uzaklaşıyor ve en yakın illerden birinde yetkili servise gidiyor ben orjinalliğini bozmayacağım bu şekilde devam edeceğim yoluma diyen Fatih bey servisten 400 t.l civarında bir fatura ile karşılaşmış ve şaşkınlık içerisinde evine dönüp anlaşıldı ben bu işi kendi imkanlarımla çözeceğim demiş. Yaptığı aramalar ve soruşturmalar sonucunda firmamıza yani bize ulaştı Murat bey benim sorunum şu şu şu aynen yukarıda yaşadıklarını bir bir dile getirdi bende tebessüm ederek kendisine hallederiz Fatih abi dedim.

Aracın şase numarasını istedim serverden baktım ve kendisine fiyatını söyledim inanamıyorum bana verilen fiyatın yarısından bile ucuz dedi. Kendisi hemen ödeme geçti ve adresini bizlere mail attı daha sonra telefon irtibatına tekrar geçtik ve ben bunu nasıl yapacağım yinemi servise gitmem gerekiyor dedi. Hayır bu modellerde mekanik olarak siz kumandayı tanıştırıyorsunuz sadece ihtiyac olan seat toledo yedek anahtar eğer elinizde o varsa işimiz gayet basit.

Birkere şase numarasından gönderim yaptığımız için uyumsuzluk sorununun çıkması imkansızdır böyle bir şey muhtemel değildir. Seat toledo uzaktan kumanda elinize ulaştığında yapmanız gerekenleri aşağıda sıraladım Fatih beyin yanı sıra dünyanın neresinde olursanız olun bu komut kumanda tanıştırmak isteyen herkesin işine yarayacaktır amacımız insanların sorununu çözmek, sizlerin iyi dileklerine nail olmak ve haksız kazancı önlemektir.

Seat toledo uzaktan kumanda tanıştırma ( kodlama ) prosedürü

  • Herhangi bir mekanik, uzaktan kumandalı, aracı çalıştırsın veya çalıştırmasın bir anahtar ile kontak çevirilecek ( ışıklar görünene kadar)
  • Bagaj dahil olmak üzere tüm kapılar kapatılacak tanıştıracağınız uzaktan kumandalı seat toledo anahtarı şöför kapısındaki kilidin içerisine sokulacak elinizle kilitleme yönüne çevirip kilitleme butonuna basacaksınız hemen ardından açma yönüne çevirip açma butonuna basacaksınız.
  • İçeri geçip kontak kapatılacak ve tanıştırdığınız kumanda bozuk değilse kesinlikle çalışacaktır.
  • Kumandanın yeni, uyumsuz ve orjinal olduğunu düşünüyorsanız uygulamayı bir kaç kez deneyin hızlı veya yavaş şekilde çeşitli aralıklarla.
  • Bu vesile ile yine güzel bir konuya değindin hiç bir yerde bulamayacağınız bu makaleyi sizlerin beğenisine sunduk. Umarım mesajlar istediğimiz yerlere gider. Sizlerin karşısına yaklaşık 3,5 senedir çıkıyor yazılarımı eksiksiz giriyorum şunu bilin hiç tanımadığım dostlarımsınız tüm bildirilerimde ilk gün heyecanı var ve hep olacak şimdilik hoşçakalın.

2013 – 2014 – 2015 – 2016 ve 2017 model Seat Toledo yedek anahtar bilgilerine https://www.immobilizeranahtar.com/seat-toledo-yedek-anahtar/ adresinden ulaşabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*