Audi A4 Anahtarı

Esnaf arkadaşlarımızdan biri olan istinye Öz-Doydum Kebap Salonu işletmecisi olan Levent bey bize galeriden audi a4 satın aldığını fakat ısrarla istemesine rağmen çeşitli bahanelerle oyalandığını söylemesi üzerine hemen durumun ehemmiyeti hakkında kendisine bilgiler sunduk. Aracın kapının önünden bir gece gitmeyeceğini kim garanti edebilir bunuda geçelim artık plaka ve şase numaralarından arac sahibinin her türlü adres ile telefonuna ulaşılabildiğini hemen herkes bilir. Daha önce galericininde iyi niyetli olduğunu varsayarak başka bir kişi tarafından çalınan audi a4 anahtarı kapıdan binilerek rahatlıkla götürülebilir zaten farklı bir şekilde  kesinlikle araca müdahale edilemez.

Durumu gözler önüne serdiğimizde Levent bey bize ” inanın ben bukadar sakıncalı ve tehlikeli bir eksiklik olduğunu hiç düşünmedim ” dedi. Akabinde aracı dükkanımızın önüne park ederek siz en iyisini bilirsiniz ne gerekiyorsa onu yapın dercesine a4 anahtarı masamızın üzerine bırakıldı. Yaptığımız ilk işlem tabiki araca bilgisayarımız ile bağlanarak immobilizer anahtar kopyalama menüsünden nerde olduğu billi belirsiz olan ürünleri silerek etkisiz hale getirdik. Bundan sonra izleyeceğimiz yol belliydi yedek problemini çözüp iki adet kendisine aracı çalıştıran uzaktan kumanda ile kilitlenip açılabilir bir audi anahtarı teslim etmekti.

2004 model audi a4 sustalı anahtar kopyalaması yaklaşık olarak 3 saatimizi aldı. Bu durum tabiki biraz uzun fakat Audi CANBUS immobilizer sistemi malesef basit ve sıradan bir programlama değildir. Cihaz güncellemeleri, araç üzerindeki bilgileri mühendistlerle fikir alış verişi yaparak bu istisnai durumu bertaraf ettik. Sözünü ettiğimiz işlem sağlıklı bir araca direkt olarak yedek yapmaktan ibaretti fakat farklı bir yapıyı ele alacak olursak, tamamen kayıp otopark veya herhangi bir şekilde park halinde bulunan bir audi a4 olduğu yerde programlanarak ( komple kayıp edilmiş dahi olsa ) ruhsat sahibine rahat bir nefes aldırabiliriz. Bu durumlar icin yapmanız gereken tek şey herzaman söylediğimiz gibi araştırıp bizlerden bilgi almanızdır. Biz yetkili personellerimiz, lisanslı makinalarımız ve mobil servis aracımız ile oto anahtarı hizmetini istanbul içerisine veriyoruz. Herhangi bir zaman veya mekanda başınıza gelecek aksilikler sonucunda vermiş olduğumuz destek sizin için fırsattır. Olduğunuz yerde siz kahvenizi içerken biz dışarıda aracınızı programlayıp teslim etme telaşında olacığız.  Yazımızı yayınladığım anda aklıma geldiği için eklemenın faydalı olacağını düşündüğüm icin son olarak söylemek istediğimiz küçük ama önemli olan bir diyer hususta audi a4 sustalı anahtar kabı bu ürünede kolaylıkla sahip olabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*