ford focus arabamın anahtarı kayboldu

ford focus anahtar, yeni ford focus uzaktan kumanda

10 Kasım 2016 perşembe makyajlı yeni kasa Ford Focus marka arabanın anahtarını uzaktan kumandalı olarak programladık yaptığımız uygulamayı görünce sanırım biraz şaşıracaksınız çünkü okadar güzel olduki inanın yaptığımız iş bizlere dahi keyif verdi videosunu Youtube`de paylıştık aşağıda izleyebilirsiniz. 2016 model olduğu için aracın yazılımını değiştirmişler buna çok şaşırmadık hatta birazda hoşumuza gitmedi desek yalan olur çünkü bu sayede kendimizi geliştiriyor yeni yeni bilgiler ediniyoruz.

2013 – 2014 – 2015 ve son olarak 2016 model bir yeni kasa Ford Focus araç sahibiyseniz ve anahtarınız kayıp duruma düşdüyse veya satın aldığınızda kayboldu diye bir cevapla karşılaştınız bilinçli tüketiciler bundan doğacak zararların hemen önüne geçiyor. Peki nasıl mı ? bunun cevabı aslında çok zor değil daha önceki yazılarımızda yazdık bundan sonrakilerdede hatırlatacağım bir konu size verilmeyeni hemen arabaya bilgisayar bağlatıp arabaya yabancılaştırmanız ve ardından yerine yenisini eklettirmenizdir. Emek ve paranın çok zor kazanıldığı günlerde bukadar ucuz hataları yapmanız yılların birikimini bir çırpıda götürecektir gözardı etmeniz birgün baktığınızda arabanın yerinde yeller ettirebilir.

Ford focus arabamın anahtarı kayıp yazınızı okudum fakat şehir dışındayım ne yapmalıyım ?

 • Elinizde birtane yedek var ve arabayı kullanıyorsanız dediginiz gibi şehir dışındasınız gelemiyorsunuz hemen yapmanız gereken en yakın Ford servisine gitmek olacaktır yetkiliye ” ben bu arabayı yeni aldım yanımda olmayanı anahtarımı bilgisayardan silmenizi rica ediyorum.” o bu işlemi ücretsiz yapacaktır eğer illa bir fatura etme gayretine giderlerse bu işin bedeli sadece 40 t.l civarındadır bilginiz olsun. Sildirdikten sonra oradan çıkın ve aracınızı bir gün kullanmayın garajınıza çekip çalıştıranı bizlere yollayın uzaktanda bunu uzaktan kumandalı olarak kopyalayabiliriz ancak ruhsat sahibi oldugunuzu belgelemek şartıyla.

2016 Ford Focus yazmışsınız ancak benim arabam 2015 model Focus onunda uzaktan kumandalı anahtarını videodaki gibi yapabilirmisiniz ?

 • Evet makalemin ortalarında belirttiğim gibi 2015 model Ford focus aracımın anahtarını kaybettim diye çok arayan oldu sadece videodaki araç 2016 o yüzden başlığı o şekilde açtık yani bizim için hiç bir fark yok hepsinde yapacaklarımız aşağı yukarı aynıdır.

Kusura bakmayın yazınızı okudum ancak yeni Ford focus uzaktan kumandalı anahtarın pili nasıl değişiyor ? diyerek telefon açıyorsunuz onu kısaca tarif ediyim ama bir saat sonra aşağıda onunla ilgilide bir video paylaşacağım.

 • Yeni ford Focus uzaktan kumandalı anahtarı elinize alın düğmesine basın ve içinden demir parça açılsın içindeki yazılıları okuyun orada ” battery change ” yazısını göreceksiniz onun altında kücücük bir yuva var oraya bir iğne veya ince cımbızla bastırın arka kapağın açıldığını göreceksiniz hemen altında ( cr 2032 ) pil var eskisinin kenarını kanırtarak çıkartın ve yenisini oturtup kapayı kapatın işte bukadar artık ekrandaki yazı silindi.

Hep uzaktan kumandalı olandan bahsetmişsiniz aksine bizdede kumanda var sadece çalıştıran yedek yok onuda yaptırma şansımız var mı ?

 • Evet Ford genelde bir tane mekanik veriyor yanında bazende o kayıp olur sizin isteğinize göre ihtiyaç ne yöndeyse biz onu karşılamakla görevliyiz.

Ford aracıma akü takviyesi yaptım uzaktan kumandam çalışmamaya başladı ne yapmalıyım ?

 • Sadece Ford kategoriside değil bu bir çok markalarda olağan birşey bunun için bizimle telefon irtibatına geçin telefondan birlikte kodlama yapalım düzeltiriz  ücretsiz yardımcı oluyoruz bu konuda insanlara.

47 yorum

 1. Abi bende 2005 model Ford transit var anahtarını kaybettim yedekte yok şuan araba evde öyle duruyor bunu anahtar maliyeti kaça olur

 2. 2015 focus aracımın kumandasız olan yedek anahtarını kumandalı yapmak istiyorum..Fiyat nedir? Nasıl bir işlem gerekiyor? Adanada oturuyorum.

 3. Merhaba 2013 Ford fokus titanyum yedek anahtarı eski sahibi bulamadığını söyleyip teslim etmedi. Acaba bana bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz ve ücreti nedir

 4. Merhaba anahtarimi kaybettim aracim ford focus 2015 model yedek anahtarim var elimde ne yapmam gerekir yedek anahtardan tekrar kumandali anahtar yapabilirmiyiz

 5. 2010 focus titanium anahtarsız çalıştırma, aracı yeni aldım yedek anahtarın kayıp olduğunu söylediler. Yedeği için fiyat alabilir miyim?

 6. Merhabalar
  Mersin’den yazıyorum.2007 model Ford Focus aracımızın kumandası kayboldu.Elimiz de yedek kontak var fakat manuel.manuel kontak dışında yeni bir kumanda yapabilir miyiz?Fiyatı ne olur?Ve son olarak yeni yapılan kumanda dışında kaybolan kumanda başkası tarafından bulunursa aracı açabillir mi?Cevabını bekliyorum.
  Teşekkürler.

 7. merhaba bende ford focus 2015 model var sustalı anahtar çalışmamaya başladı pilini değiştirdim fakat gene çalışmadı anahtarcı devamlı sisyal veriyor gözüküyor anahtar içini açmam lazım kırmam lazım dedi sorun ne olabilir siz yapabilir misiniz ve tamir veya yenisini yaptırmak istersem fiyat ne olabilir

 8. 2013 ford focus tıtanyum aracımın yedek anahtarı yok yeni aldım olmadığını söyledi aldığım kişi yedek yapıla bilir mi? Fiyat nekadar olur?

 9. Benim arabam 2015 ford focus arabayı aldığımda tek anahtar verdiler tek varmis bende yedek anahtar yaptırdım ama mykey olayını iptal edemiyorum nedenmi iki anahtardada tanımlı olduğunu söylüyor gösterge ekranı bunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*