toyota auris akıllı anahtar

toyota-auris-akilli-anahtar

Daha araba dükkanın önüne yanaşmadan herhangi görüntü ve video almadan konunun başlığını ve girişini yapmak istedim. İstanbul`un her yerini tek tek gezip birde sizi deniyeyim diye gelen bir Toyota Auris`i bekliyorum bir gözüm hala yolda gelse programlasam şu arabayı yazılımını görsem, kopyalamasını yapsam ve sizleri bilgilendirsem diye sanırım yarım saat sonra çözülecek. Orjinal Toyota auris akıllı anahtar yani ( Smart key ) stoklarımızda bulunsada makinemizi bağlayıp tecrube etmeden yayın yapmayacağımızı müsterilerimiz ve sitemizin okurları bilir.

Çok şükür diyerek devam ediyorum yaklaşık yarım saat sonra tekrar pc başına oturdum ve yazıma devam etmenin heycanını yaşıyorum. Yukarıda resimlerini gördüğünüz 2012 model toyota auris akıllı anahtar paylaşımları Cenk beyin arabasına ait programlamasını sağlıklı hiç pürüz çıkmadan hallettik kendisi kahvesini içtekten sonra yoluna devam etti. Şuan Youtube`ye yüklediğim ” toyota auris smart anahtar ” videosunu aşağıda izleyin arabanın yazılımına, beynine veya herhangi bir elektronik parçasına hiç bir müdahale etmeden tanıştırma gerçekleştirdiğimizi göreceksiniz. Yarın yine bu konumuza ek olarak ” toyota auris smart key battery change ” türkçesi ( toyota auris akıllı anahtar pil değisimi ) başlığında bir film hazırlıyacağım bunun sebebide alacağınız pil veya battery uyarısını yardım almadan çözmenizi sağlamak olacaktır.

Toyota Auris akıllı anahtar içindeki pil 2032 olup değişim videosuyla rahatlıkla değiştirebilirsiniz. Özellikle kilitleme butonuna basılı tuttum camlar kapanacakmı diye kapanmadı Japon mühendisleri harika bir tasarım yapmışlar ancak camların kapanmaması unutulmuş bir özellik gibi geldi bana ayrıca anahtar üzerinde bagaj açma düğmeside bulunmadığından sadece açma ve kapatmaya yarıyor fakat aynalarda katlanabilir özelliği mevcuz uzaktan kumanda ile kilitlendiğinde aynalar hemen dönüyor ve nizami bir şekilde katlanıyor.  Şimdi sizlerin aklına takılan bazı soruları cevaplıyarak yazımı sonlandırmak istiyorum.

Toyota auris akıllı anahtar ile Smart key arasında herhangi bir fark varmı tabirler kişiye göre değişiyor ?

Cevap: Hayır aslında bizim ülkemizde yani Türkiye`de akıllı anahtar tabiri kullanılıyor fakat  eğitimlerde ve yurtdışı kaynaklı haber sitelerinde ” smart key ” tabiki kullanıldıgından bizlerinde diline dolanıyor aslında hiç bir fark yok. Akıllı demek çantada, cepte veya arabanın konsolunda dahi olsa tanıyorum starta bas ve beni çalıştır diyor araba özü budur.

Toyota Auris arabamın anahtarı kayboldu fakat akıllı anahtar bunlarda kopyanabiliyor mu ?

Cevap: Evet işte Cenk beyin yaşadığı olay arkadaşıyla sohbet etmek amaçlı gittiği çay bahçesinde vale yani otopark görevlisi Toyota auris smart anahtar yok bulamıyoruz şeklinde dönüş yapmasıyla biz kendisiyle tanışma fırsatı bulduk oda araştırmalar sonucu bize ulaştı ödemesini işletme yetkilisinden aldı.

Belki konuyla alakası yok ama toyota auris arabam otoparkta kilitli kaldı çözümü nedir ?

Cevap: Aslında konuyla alakası var belki araştırma yapanlar bunun için yazımızı okuyorlardır. Yüksek güvenlikli bir araba uzman olmayan herhangi kişilerden kesinlikle destek almayın önceliğiniz bu olsun kelebek camını kırıp arabaya müdahale etmeye kalkmayın çünkü o diğer camlardanda pahalı iyi bir usta profesyonelse kapınızı gelip zararsız açacaktır.

2016 yılında paylaşım yaptığım toyota auris akıllı anahtar konusunun en güncel bilgileri ve değişen teknolojinin yeniliklerinde neler değişti buradan https://www.immobilizeranahtar.com/toyota-auris-smart-anahtar/  bakabilirsiniz.

21 yorum

  1. Merhabalar
    2014 auris 1.4 otomatik dizel aracımın kumandasının pili 2 3 hafta içersinde bitiyor. Tamiri mümkünmü ya da kopyalama yapılabilirmi? Bu bahsettiklerimle alakalı eğer oluyorsa sizlerden fiyat rica ediyorum. Teşekkürler.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*