immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır

İmmobilizer`in mantığı ve arabalarda uygulanmasının en büyük sebebi otomobil hırsızlığının önüne geçilmesidir. Dünyanın en gözde markalarının ve mühendistlerinin geliştirdiği bu sistem günümüzde kopyalanmaya başladı peki bu kopyalama nasıl yapılır sizlere bunuda açıklayalım. Olaya otomobil hırsızlığı tarafından bakılacak olursa tek tip olarak bilinir fakat çok çeşitli ve farklı farklı yazılımlardan oluşan immobilizer sistemi örnekleyecek olursak Toyota`da farklı Renault`ta farklı Hyundai`de farklıdır bu sebeple yönetim seçmiş olduğu servislerine bunun programlarını verir ve tüketicilerin buradan hizmet almasını sağlar.

Her nekadar yukarıda hırsızlık için uygulamaya konduğunu söylesekte aslında geniş pasta payından faydalanmaktı. Dünya genelindeki milyonlarca otomobil ve bunların anahtarı yetkili servislerde yapılmalıydı buradan elde edilecek geliri düşünürseniz nekadar büyük bir maliyet olduğunu anlayabilirsiniz. Keza Toyota Honda Nissan Japonya`ya Citroen Peugeot Renault Fransa`ya Opel Chevrolet Audi Seat ve Skoda Almanya`ya bağlanmış olacaktı ki yıllarca o şekilde dışarıdan ithal edildi.

immobilizer anahtar nasıl kopyalanır

Günümüzde artık marka ve modeli ne olursa olsun immobilizer anahtar kopyalama işlemi yapılır oldu gerek lisanslı cihazlar gerekse Cin`den getirilen bi Diagnostic bilgisayar programları gayet başarılı sonuçlar alabiliyor. Mesleki anlamda tüm belgelerini tamamlamış uzman personellere sahip olan bizler piyasaya yeni çıkan arabaların programlarını bünyemize katmaya çalışıyoruz. Tabiki artık iş arabanın güvenli olmasından hatta hırsıza karşı engel olmaktan çıktı kopyalanmayı engelleyen yazılımlar üretilmeye başlandı fakat bunun önüne hiç bir şekilde geçilemedi ki görünen o bundan sonra çıkacak bütün arabaların yazılımları her sene değişim gösterecek.

Gelelim konumuzun asıl başlığına ” immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır “ sorusuna :

Sözünü ettiğimiz yazılımın şuanda 4 çeşit kopyalaması bulunuyor bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Birincisi tamamen kayıp olan bir arabanın beyni sökülerek bilgiler alınır ve kopyalama gerçekleşir diğer bir farkılılık aracını getiren tüketicilerin hemen bir yedek istiyorum diye talepte bulunduklarında arabaya bilgisayar bağlayıp kopyalama biçimi diğer bir kopyalama ve en basit yöntem ise sadece otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimidir. Gelişen teknolojide artık hemen her arabaya bağlantı kuruluyor ve bu bağlantılar sayesinde araca müdahe ediliyor aksi halde herhangi bir işleme izin verilmeyen arabaya çözüm üretemiyorsunuz. Yetkili servislerde profesyonelce hizmet veren bizlerde aracın sahibinden başkasına yardımcı olmuyoruz. Bir vesileyle daha huzurlarınıza gelip bildiklerimizi paylaştık tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

50 yorum

 1. Selamlar
  Alfa Romeo 147 – 2006 model aracımın orjinal anahtarını kaybettim.Yedek anahtar var ,fakat orjinal anahtarını temin etmek istiyorum ve orjinal fiatı ne kadar.İlgi ve bilgilerinizi bekliyor Teşekkür ediyorum.

 2. Alfa romeo 159 aracim var. Tek kumandam var. Ikinci kumandayi arkadasimin ayni model arabasindan aldim bunu benim arac icin uygun hale getirmeniz için neler gerekli ve ucretiniz nedir. Aracım trabzonda

 3. İyi aksamlar, chevrolet lacetti marka 2005 model aracimin anahtarini kaybettim.arac gelmeden yardimci olabilirmisiniz olursaniz fiyati ne kadar olur,iyi calismalar

 4. Fiat Doblo 2006 1.9 aracımin 2. Anahtarını kaybettim suan mevcut 1 ad. Anahtarim bulunmakta bununla yedek anahtar çoğaltmak istiyorum fiyat olarak ne çıkar

 5. Merhaba. 2014 model Passat aracımın yedek anahtarı kayboldu bi tanıdıgımın aynı anahtarı varmıs onu alsam aracıma uygun olarak tekrar kodlanabilir mi çipi ?

 6. Merhaba 2011 model Toyota corolla 1.4 dizel makyajlı kasa aracımın kumandalı 1 adet anahtarını kaybettim, yedek kumandalı ile kullanıyorum. 1 adet daha yaptırmak istiyorum, Maliyet ve süreç bilgisi paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

 7. kolay gelsin honda civic 2007, anahtarımın birisi kayboldu, yedek anahtar kullanıyorum. bir anahtar daha yaptırmak istiyorum. fiyat nedir. ? nasıl yardımcı oluyorsunuz?

 8. Slm. Aracım 99 model mazda 323 bj kasa. Tek bir anahtar mevcut. Acaba yedek anahtar fiyatınız ne kadar. Kumanda mevcut sadece yedek anahtar yaptırmak istiyorum. Teşekkürler.

 9. Merhaba, elimde aracımın orjinal tuşlu anahtarı mevcut, bir tane anahtar yaptırdım yedeğim yoktu, bunun için sadece immobilizer cipine ihtiyacım var, bu cipi kaça yaparsınız, başka bir ilde olduğumdan anahtar ruhsat falan göndersem yeterli mi, resmi sahibi benim ispat ederim yani sorun olmaz, sadece çip için fiyat almak istiyorum, birde irtibatınızı gönderirseniz ararım.Kolay gelsin

 10. Merhabalar efendim, Ducato 2015 model aracım ın yedek anahtarı yanarak eridi, metal kısmı mevcut elimde bana yardımcı olabilir misiniz, fiyat ı ne kadar tutar. İyi çalışmalar

 11. Fiat Palio 2000 model. Anahtar da hafif eğriliği var ve sanırım bu yüzden çoğu zaman çalıştıramiyorum bir kaç deneme de ancak çalışıyor . Yeni bir anahtar kopyalama fiyati nedir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*