immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır

İmmobilizer`in mantığı ve arabalarda uygulanmasının en büyük sebebi otomobil hırsızlığının önüne geçilmesidir. Dünyanın en gözde markalarının ve mühendistlerinin geliştirdiği bu sistem günümüzde kopyalanmaya başladı peki bu kopyalama nasıl yapılır sizlere bunuda açıklayalım. Olaya otomobil hırsızlığı tarafından bakılacak olursa tek tip olarak bilinir fakat çok çeşitli ve farklı farklı yazılımlardan oluşan immobilizer sistemi örnekleyecek olursak Toyota`da farklı Renault`ta farklı Hyundai`de farklıdır bu sebeple yönetim seçmiş olduğu servislerine bunun programlarını verir ve tüketicilerin buradan hizmet almasını sağlar.

Her nekadar yukarıda hırsızlık için uygulamaya konduğunu söylesekte aslında geniş pasta payından faydalanmaktı. Dünya genelindeki milyonlarca otomobil ve bunların anahtarı yetkili servislerde yapılmalıydı buradan elde edilecek geliri düşünürseniz nekadar büyük bir maliyet olduğunu anlayabilirsiniz. Keza Toyota Honda Nissan Japonya`ya Citroen Peugeot Renault Fransa`ya Opel Chevrolet Audi Seat ve Skoda Almanya`ya bağlanmış olacaktı ki yıllarca o şekilde dışarıdan ithal edildi.

immobilizer anahtar nasıl kopyalanır

Günümüzde artık marka ve modeli ne olursa olsun immobilizer anahtar kopyalama işlemi yapılır oldu gerek lisanslı cihazlar gerekse Cin`den getirilen bi Diagnostic bilgisayar programları gayet başarılı sonuçlar alabiliyor. Mesleki anlamda tüm belgelerini tamamlamış uzman personellere sahip olan bizler piyasaya yeni çıkan arabaların programlarını bünyemize katmaya çalışıyoruz. Tabiki artık iş arabanın güvenli olmasından hatta hırsıza karşı engel olmaktan çıktı kopyalanmayı engelleyen yazılımlar üretilmeye başlandı fakat bunun önüne hiç bir şekilde geçilemedi ki görünen o bundan sonra çıkacak bütün arabaların yazılımları her sene değişim gösterecek.

Gelelim konumuzun asıl başlığına ” immobilizer anahtar kopyalama nasıl yapılır “ sorusuna :

Sözünü ettiğimiz yazılımın şuanda 4 çeşit kopyalaması bulunuyor bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz. Birincisi tamamen kayıp olan bir arabanın beyni sökülerek bilgiler alınır ve kopyalama gerçekleşir diğer bir farkılılık aracını getiren tüketicilerin hemen bir yedek istiyorum diye talepte bulunduklarında arabaya bilgisayar bağlayıp kopyalama biçimi diğer bir kopyalama ve en basit yöntem ise sadece otomobil anahtarı üzerinden alınan bilgilerin diğerine elektronik ortamda aktarılmasıyla oluşturulan kopyalama biçimidir. Gelişen teknolojide artık hemen her arabaya bağlantı kuruluyor ve bu bağlantılar sayesinde araca müdahe ediliyor aksi halde herhangi bir işleme izin verilmeyen arabaya çözüm üretemiyorsunuz. Yetkili servislerde profesyonelce hizmet veren bizlerde aracın sahibinden başkasına yardımcı olmuyoruz. Bir vesileyle daha huzurlarınıza gelip bildiklerimizi paylaştık tekrar görüşmek üzere şimdilik hoşçakalın.

50 yorum

  1. Sayın ilgili merhaba,
    bende 2001 model e46 330ci var normal e46 kumandali benim arac kumandam defalarca tamir ve bakim gördü ve her seferinde 1 ay içinde bozuluyor. ben yeni cipli sifirdan bir kumanda almak istiyorum fakat görev yerim Van olduğundan dolayı aracimla sizi ziyaret etmem çok zor nasıl bir çözüm yolu bulabiliriz? size şase numarami yada gerekli bilgileri göndersem kumandayi gönderseniz burdaki anahtarcilardan hallede bilirmiyiz acaba?
    iyi çalışmalar

  2. Merhaba 2013 model Cıtroen C4 araç aldım. Önceki sahibi yedek anahtarı bulamadığını söyledi. bu sebeple yedek anahtar parasını kendisi karşılamak üzere kabul etti. Kötü niyetli düşünerek bir önceki anahtarın kaybolmadığını farzediyorum, Güvenlik amaçlı ne yapmam gerek ? Araç sahibi bir önceki anahtarın kumandasız olduğunu söyledi. Gerçekten yedek anahtarlar kumandasız mı ? Ayrıca kumandasız yedek anahtar ücretini ödüyor. kumandalı olunca farkı benim ödemem gerekiyormuş. Böyle bir şey söz konusu mu ?

  3. ömer bey öncelikle ders niteligindeki bu sorunuzdan dolayı sizlere tesekkür ediyorum. Citroen c4 uzaktan kumandalı anahtar yeniden yapılabilir bunun için arabayla bizlere ugrayın size verilmeyeni iptal edelim kumandasız olma ihtimali yüksek bazı arabalarda bir adet kumandalı bir adet kumandasız veriliyor buda arabanın paketiyle alakalıdır.

  4. 2011 Jetta aracıma yedek anahtar yaptırmak istiyorum, orjinalinde olduğu gibi kumandalı ve sustalı. Toplam ücreti nedir birde araçda ben de Rize deyiz, buradan bir müdahele söz konusu olabilirmi ?

  5. Merhaba opel corsa b swing 98 model kumandasiz(manuel kapı açıyorum) normal sadece immobilizer için yedek yaptırmak istiyorum fiyatiniz nedir? Teşekkürler.

  6. Merhabalar, 2003 R50 kasa mini cooper, ruhsat sahibiyim, orjinal anahtarı mevcut değil, kopya şeklinde yapılmış vw anahtarına benzeyen sustalı bir anahtarı mevcut. Orjinaline yakın bir kopya yapmak mümkünmüdür, fiyat bilgisi alabilirmiyim? İyi çalışmalar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*