Mini Cooper Anahtar Kumanda tamiri ve arıza

mini cooper anahtar ve kumanda tamiri görselidir

Marmaris Muğla`dan firmamıza gönderilen mini cooper uzaktan kumanda tam anlamıyla bir ölü gibiydi. Uzaktan kumanda üzerindeki butonları değiştirmişler bazı yardımcı parça kondansatörler yerinden çıkartılmış yani çalışması imkansızdı. Doğrusunu söylemek gerekirse bizde tamir edemedik ürün bizde yaklaşık olarak 1 ay kaldı daha sonra müşterimizin ricası üzerine imkanları bir hayli zorladık. Söz konusu mini cooper anahtar tamirini yapabilmek için çıkma mini cooper kumanda bulmak zorundaydık çünkü araba olmadığından dolayı deneme yanılma yöntemi ile baraşılı olamıyor tek seferde nokta atışı gerekliydi.Ortalama bir iş günü bu çıkma kumandaları aradık ve bulduk pilini değiştirdik uzaktan kumanda üzerinde bulunan orjinal butonları değiştirip eksiklerini tamamladık frekans metre ile yaptığımız kontroller yüz güldürdü otomobili uzaktan açıp kapatacağından emin olduk diyebilirim. Ortalama maliyeti 300 euro olan bu ürünü tamir edip onarmak çok mantıklı ve makuldür çıkış yoludur.

Yukarıdada belirttiğim gibi mini cooper uzaktan kumanda pili 2032`dir değiştirmek için arkasındaki valeo yazan kapağı tornavida ucu ile kastırıp çıkarttıktan sonra gözünüzün önünde belirecektir sonra değişim zaten çok basit ve kolaydır bu bilgiyide verdikten sonra konumuza devam edelim. Gerekli müdahaleleri yaptıktan sonra sizlerin araç üzerinde yapacağı herhangi bir eşleştirme tanıştırma işlevi söz konusu değil bizlere hep sorulan soruların başında geliyor bu araçlarda uyum otomatiktir eşleştirme ancak ve ancak sıfır ürün alındığında yapılır. Dolayısıyla bizlerin uzaktan yaptığımız onarımlar % 100 başarılı olursa geldiğinde tık diye kapıların açılıp kapandığını göreceksiniz. Eğer yeni bir mini cooper aldıysanız dış kabı tırnak darbelerine dayanamayıp patlamışsa eğer tüketicide önemsemeyip kalem v.s herhangi cisimlerle kullanmaya devam ettiyse büyük ihtimal orayı bozmuştur veya bozulacaktır bu değişimler için bizimle iletişime geçin yedek parça temini yapabilir sorunuzu çözmenizde yardımcı oluruz sizlere. Yukarıda belirttiğimiz elektronik devre 2001 ila 2004 modele ait elektronik devredir. Bunun bir üst modelinde bildiğiniz üzere yuvalı sistem kullanılmıştır. Yuvarlak şirin bir yapıya sahip olan bu ürünün etrafındaki gümüş çember çatlayıp kırılmaktadır. Mini cooper anahtarındaki nikelaj halka diye adlandırdığımız ürün elimizde var ister komple sizlere verelim isterseniz sadece halkayı  titiz müşterilerimiz için bu hizmetinde sunumunu yaptık. Yuvarlak tarzdaki bu ürünün yukarıda belirttiğimiz kumandadan diğer bir farklı yanida pilinin şarjlı olmasıdır sakın değiştirmeye kalkmayın onlar kontaktan sarj oluyor eğer çalıştırmama sorunu yaşıyorsanız mutlaka bizlerden bilgi alın.

10 yorum

  1. Merhabalar 2002 model mini cooper anahtarim sinyal vermemeye basladi arabami calistiriyor ama uzaktan kumanda yok artik adanada anahtarcilara goturdum soktuler ustundeki sinyal vericisini degistirdiler yine olmadi daha sonra yeniden kodlamamiz gerek dediler bende pek guvenemedim acikcasi o yuzden tekrar eskisini taktirip geri aldim bende anahtarimin ici ayni resimdeki gibi bunun icin ne yapmam gerekiyor artik kumandami kullanmak istiyorum yardimci olabilirseniz sevinirim.

  2. merhabalar 2002 mini cooper anahtarımın kumandası calısmamaktadır anahtarcıya goturdum baktı sınyal vermıyor anahtarım yanı daha sonra verıcıyı degıstırdıler yıne olmadı en son çare yenıden kodlamak gerek dedıler bende yaptıkları işe pek guvenmedıgımden tekrar eskı parcasını taktırıp aldım bana yardımcı olabılırsenız sevınırım

  3. Efe bey mini cooper anahtar tamiri yapılabilir fakat ürünün üzerinde çalışmamız gerekiyor hatta deneme yanılma yoluna gitmemiz gerekibilr o sebepledir ki aracı görmemiz gerekiyor kodlamak gerekmiyor çünkü o şuanda zaten araca tanışmış durumda yanı beynine işli düzgün çalıştığında zaten direk acıp kapatır.

  4. Efe bey merhabalar Mini Cooper anahtar tamiri yapabilmemiz için otomobil ile gelmeniz gerekiyor yani İstanbul`a yolunuz düşerse o şekilde olur çünkü deneme yanılma yoluyla kalıcı nihayi çözüm üretebiliriz. Arabayla gelmeniz imkansızsa aynısından bir tane çıkma ürün bulmamız gerekiyor eğer bulursak problemsiz kullanıma devam edebilirsiniz.

  5. merhabalar 2006 cooper gp uzaktan kumandası aracımı çalıştırıyor ancak uzaktan kumanda kapıları açıp kilitlemiyor bir anahtarcı kodlama yapılması gerektiğini aracın anahtarını marş yuvasında birinci seviyede açıp kapatıp kilit tuşuna basılı tuttuktan sonra 3 kez kilit açma tuşuna basılması gerektiğini söyledi denedim ancak netice alamadım bir bilginiz varmıdır gerçekmidir acaba bu işlemle uzaktan kumandamın düzeleceği?

    teşekkürler iyi çalışmalar

  6. 2004 mdl mini coopr anahtarı dışı soyuldu ve kitleme tuşu kitlemiyor açıyor ama kitlemiyor ben dış kabını yurt dışından getittirdim swiçi yeni kaba takıcagız ve açma swiç tamşr olcak nekadar tutar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*