Skoda Yeti Anahtar

Bugün modelinden ve varlığından yeni haberdar olduğum Skoda Yeti için yaptığımız anahtar programlama aşamalarını anlatacağım. Çevremizde böyle bir otomobilin ürüteldiğini uzaktan kumanda sistemi nasıl çalışıyor immobilizer yazılımı nedir bilmiyordum. Firmamızın yanında bulunan Carrefour alış veriş merkezine gelen Ahmet beyin tabelamız dikkatini çekmiş arabasını yanaştı ve dükkanımızdan içeri girdi kendisiyle aynen şu şekilde bir diyalog yaşadık. ” evladım Skoda Yeti bir arabam var bunun anahtarını benim torun kayıp etmiş şunun bir yedeğini ver bakalım bana ” şaşkınlık içerisinde ne Skoda Yeti`mi öyle bir arabamı var deyip şöyle yola doğru baktım Volkswagen Caddy kıvamında bir otomobildi.

Hemen cihazlarımın yanına gidip Skoda Yeti Anahtar bilgilerini okutup kontrol ettim büyük bir merak içerisindeydim sonuçta yeni nesil yeni yazılımlı değişik bir şeydi bana sunulan. Neyseki immobilizer bilgileri okuduktan sonra bir hayli rahatladım yeni model Skoda Fabia yazılımı kullanılmış hemen fiyatını söyledim kendisine şöyle bir ” off ” çekti ve teşekkür ederek firmamızdan ayrıldı.

Bir hafta sonra tekrar uğrayan Ahmet bey “yahu yetkili servise sordum buna 490 lira dediler sen yine ucuz söylemişsin kusura bakma ben bilmiyordum bunların bukadar tutacağını hadi yapıver bakalım. ” diyerek ürünü bize teslim etti. Hemen makinamızda mekanik dişini hazırladım kontakta kontrol ettim istediğim verimi almıştım geri döndüm bilgisayarımı alır almaz programlamak için sabırsızlağım arabaya bağlantı kurdum. İlk önce skoda yeti uzaktan kumanda kopyalama menüsünden yeni kumandayı uyarladım ve sonra hemen immobilizer programını yükledim. Büyük bir mutluluktu benim hem sizlerin karsısına yeni bir haberle çıkacak hemde bir yeni araba daha yapabildiğimizi öğrenmek gurur verdi bana.

Skoda yeti uzaktan kumanda pil kodu 2032, teknik özellikleri sağ üst köşede kırmızı ışık ve arkasında skoda logosu bulunan bir üründür. Skoda yeti yedek anahtar yaptık müşterimizin tercih ettiği sustalı katlanabilir olduğu için biz onu yaptık isteseydi sade çalıştıranı yapabilirdik fakat satılırken bir kumandalı bir normal mi yoksa iki adet  kumandalımı veriyor onu anlayamadık. Şimdilik iyi günler diliyor tekrar görüşmek üzere diyoruz.

2 yorum

  1. merhaba benim 2006 hyn.elantra var yedek anahtarı ve yedek kumandası yok. yapdırmak isdiyorum sizin sitenizde okudum sustalı yapmışsınız benim araçada olurmu kaç tl masraf olur kolay gelsin

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*