Electronic Anti Theft Faulty Uyarısı

Bugün Citroen anahtar mağduru bir müşterimizin başına gelen bir olayı ve yine onun isteği üzerine ” electronic anti-theft faulty ”  uyarısı hakkında bilgiler vereceğiz. Yol bilgisayarında verilen bu hata sadece ve sadece immobilizer okumadığı zamanlarda meydana gelmektedir. Aslında biz bu hata ve uyarıyı gayet iyi biliyor bu gibi durumlarda gerekli müdahaleyi araca yapıyoruz. Buradan açıkça söylemek gerekirse şu zamana kadar bu durum hakkında bilgi vermememiz büyük bir eksikliktir.

Konuyu derinleştirmeden önce içinizi rahatlatarak devam edecek olursak durumun %100 onarımı ve tamiri mümkündür. Kesinlikle yetkili servislerin veya bazı Citroen ustalarının söylediği gibi motor beyninde herhangi bir arıza olası değildir. Electronic anti-theft faulty hatası birtek Peugeot ile Citroen araçların ikazlarında meydana gelmektedir. Kelime anlamı ” hatalı elektronik hırsızlığa karşı ” yani diğer bir değimle ( hırsızlığa karşı alınan elektronik motor kilidi ) anlamını taşımaktadır. Arıza yapan oto anahtarı ile kontagı çevirdiğinizde bu uyarıyı alırsınız akabinde marşa  dokunduğunuzda otomobilin çalışmadığını görürsünüz. İçine düştüğünüz bu sıkıntının uzaktan kumanda ile herhangi bir alakası olmadığını özellikle vurguluyoruz ki gereksiz harcamalar yapmayın. Motorun çalışma sistemini bloke eden anti-theft foulty peugeot anahtar sahiplerinide yakından ilgilendirmektedir.

İnanın şu haberi yayınlarken otomobili arıza yapmış, çaresiz ve üzgün halde araştırma yapan sizleri sevindirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Verilen bu bilgilerin yararlı olacıgını düşünüyor teşekkürlerinizi bekliyoruz. Gözden kaçırıp eksik bıraktığımız bu haberimiz için kafanıza takılan hemen her soruyu bizlere yöneltebilirsiniz. Size bir telefon kadar yakınız unutmayın Türkiye`nin dört bir yanına vermiş olduğumuz karşılıksız yardımlar bizi onure etmektedir.

Teknik Destek  >> Murat ÇELİK <<

34 yorum

 1. Slm Murat bey,2008 model peugeot 207 sahibiyim,aracımı arkadaşıma vermiştim,orjinal anahtar onda kalmıştı,ben ise yedek manuel anahtarla aracımı çalıştırmak istedim,anti theft fauty hatası verdi,marş basıyor araba çalışmıyor,acaba orjinal anahtarı kullanınca sorun ortadan kalkar mı?

 2. Ugur bey peugeot 207 anahtar ile kontagı çevirdiginizde ” electronic anti theft faulty ” atası ile karşılaştıysanız bunun iki sebebi olabilir 1. araba anahtarı unuttu tekrar tanıştırılması gerekiyor 2. elinizdeki anahtarin cipi zarar gördü veya içinden düştü bir kontrol etmek gerekir.

 3. Orjinal anahtar ile aracım sorunsuz çalıştı,tekrar yedek anahtarla çalıştırayım dedin bu sefer çalıştı ama hata verdi,ben orjinal anahtarla sorunsuz kullanıyorum,çok ilginçtir yedek manuel anahtarı bundan 3 sene önce 15 gün kullanmıştım hiçbir sorun çıkarmamıştı,şimdi sorun çıkarması biraz tuhaf,ilginiz için teşekkürler.

 4. Ugur bey ozaman şöyle birşey var arabaya kodlama yapılmış ve o kodlama esnasında evdeki anahtar arabanın başında olmadıgından dolayı devre dışı kalmıştır içinde immobilizer çip varsa tekrar kodlatırsanız sorunsuz kullanırsınız durum budur biz teşekkür ederiz.

 5. Aracın marşına bastıgımda calışmıyor.soylediğiniz gibi ışıklar sonuyor marşa basmayı bırakınca geri yanıyor.bunun için ne yapmamız gerekiyor acıklarsanız sevinirim.

 6. Uzaktan kumandada kapilar aciliyor fakat arac calismiyor basliktaki goruntu cikiyor ekranda.ama yedek anahtarimda sorunsuz calisiyor sorun nedir acaba?

 7. MERHABA BU GÜN TARİH 18/12/2017 ARACIM PEUGEOT 407 2007 MODEL AYNI HATA BENDEDE VERİYORDU YAPTIRDIM BİR SÜRE VERMEDİ FAKAT YİNE AYNI HATA TEKRARLADI NE YAPMALIYIM BANA KESİN ÇÖZÜM SUNARSANIZ SEVİNİRİM.

 8. Arkadaşlar çok basit kumandanın pili bitmiştir. Akü kutup başlıklarını sökün 30 saniye sonra tekrar bağlayın kumanda düğmelerini kullanmadan deneyin araç çalışır. Kumandanızı pil takin yeterli, böyle sahtekarlar bunu söylemeyip sizin paranıza göz dikiyorlar..

 9. Uzaktan kumandanın içinden pili alın hiç pil takmadan arabanın çalıştığını göreceksiniz. Bahsedilen ” Electronic Anti Theft Faulty ” uyarısı elektronik devrenin arıza vermesinden kaynaklanıyor. Sizin gibi insanların emeğine saygı göstermeden haklarına girip iftira atan insanların umarım bir an önce sonu gelir. Özellikle sorumu silmiyorum yayınlıyorum ki belki utanır helallik istersin. Tekrar söylüyorum sağlam hiç bir sorunu sıkıntısı olmayan Citroen veya peugeot bir arabının uzaktan kumandasından pili sök çıkart araba çalışacak hemde ömür boyu çalışır pil sadece uzaktan kilitleyip açmaya yarar hiç bir bilgisi olmadan iftira atan cahil.

 10. Merhaba bende de electronic anti thieft faulty hatası verdi dediğiniz gibi pili çıkartıp denedim ancak aynen devam ediyor sorun başka ne olabilir yolda yabancı yerde kaldık.
  Yardımcı olabilir misiniz?

  Hayırlı geceler

 11. Cemal bey öncelikle geçmiş olsun lakin böyle yolda kalmış araçlar için bizlere telefonla ulaşmanız gerekiyor çünkü sitemizde yüzlerce soru var hepsine cevap veriyoruz lakin bir kaç saat sürüyor o yüzden mutlaka çekinmeden arayın. Citroen C4 immobilizer sorunu yaşıyorsunuz büyük ihtimalle anahtar arızalı bunun için yedek varsa deneyin çalışacaktır yoksa citroen anahtar tamir edilecek.

 12. Merhaba aracım bu başlıktaki hatayı veriyor ilk gün yedek anahtarla ilk seferde araç çalıştı ama ondan sonraki günlerde8_9 kere yarım marş yapıyorum ondan sonra arıza yok olup araç çalışıyor sabahları yapıyor arızayı birdaha ertesi gün sabaha kadar sıkıntı yok 2 anahtarla da aynı problemi yaşıyorum neden kaynaklanabilir bizleri aydınlattığın için teşekkür ederim

 13. Veli bey ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu bana lakin Citroen ve Peugeot araçlarda immobilizer arızası genelde anahtardan yapıyor lakin siz yediğiyle bile aynı sıkıntıyı yaşamışsınız onun için arabaya ihtiyacımız var bize getirebilirseniz arıza tespit cihazımızla bir bakalım motor beynimi, kontak antenimi veya sigorta kutusundan mı bu parçaları gözden geçireceğiz.

 14. Iyi akşamlar 2005 model citroen c5 Aracın marşına bastıgımda calışmıyor.soylediğiniz gibi ışıklar sonuyor marşa basmayı bırakınca geri yanıyor.bunun için ne yapmamız gerekiyor acıklarsanız sevinirim

 15. Aracın marşına bastıgımda calışmıyor.soylediğiniz gibi ışıklar sonuyor marşa basmayı bırakınca geri yanıyor.bunun için ne yapmamız gerekiyor acıklarsanız sevinirim citroen c5 2005 model aracim

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*