Opel insignia uzaktan kumanda kabı ve sorunu

Opel İnsignia`nında problemi de Chevrolet Cruza ile aynıdır  şurada açık bir şekilde dile getirdik fakat İnsignia olarak olarakta açıklamak istedik. Herhangi bir müdahale yapılmasın, tamir edilmesin veya içi açılmasın diye ömürlük yapıştırma ile kapanan Opel insignia anahtarı yetkili servis tarafından 390 t.l fiyatla hizmete konulmuştur. Arkasına baktığınızda logonun alt tarafındaki kapagın kalkmasıyla birlikte 2032 pil barındıran ürünün pili bittiğinde müdahalenizi yapıp yolunuza devam edebilirsiniz bu önemli bilgiyi verdikten sonra konumuza dönelim.

Opel insignia uzaktan kumanda kabı aslında oldukça kaliteli ve şık bir görünüşe sahip fakat üzerindeki elastik yapı tırnak darbelerine mağruz kalındığında deliniyor daha sonra kürdan ve kalem v.b cisimlerle kullanılmaya devam edilen insignia uzaktan kumanda ortalama 2 hafta sonra tamamen bozuluyor. Arıştırdınız ve çözümü buldunuz umarım bir şekilde yenisini istemeden diğer kullanıcılarda bu haberi okuyabilir.

Biz şikayet üzerine gelen Opel insignia uzaktan kumandasını çok dikkatli bir şekilde içindeki elektronik yapıya zarar vermeyecek şekilde açıyoruz daha sonra elimizde bulunan  kasaya montaj yapıp çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz araç buradaysa araçta değilse frekans metre cihazlarında eğer olumlu bir durumla karşılaştıysak malesef aynı şekile kuvvetli yapıştırıcılarla ürünü kapatıyoruz çünkü vidalı sisteme dönüş yapılamıyor. Sizler için özel olarak hazırladığım konunun görseli yani insignia kumanda kabı eski ve yeni halini yukarıda kayıt ettim.  Eğer demir kısmı zarar görmüş, rengi solmuş ve hoş görünmüyorsa onuda elektronik makinamızda çekiyor tertemiz hal aldırıyoruz. Kendim bu değişimi yapabilirmiyim diye bir düşünceye kapılabilirsiniz fakat malesef demonte bir ürün olmadığından açarken kendi kumandanızı bozma ihtimaliniz çok yüksek. Diyeceklerim şimdilik bukadar çünkü öyle arıza verecek yolda bırakacak bir yapıya sahip olmayan ürün sıvı temasına mağruz kalmadığı sürece bozulmaz. Zaten plastik yapısı bulunan ürünün immobilizer sistemine ( acın çalışmasına ) engel olacak durumu yoktur. Bir gün insignia aracınız uzaktan açıp kapattığı halde arabayı çalıştırmazsa bunun kumandanın pilinden olduğunu düşünmeyin pili çıkartsanızda otomobil çalışmalıdır bilginiz olsun. Şimdilik huzurlarınızdan ayrılır keyifli haftalar dilerim hoşçakalın.

İnsignia modelinin yeni kumanda dış kabı ve yedek kopyalaması hakkındaki bütün bildiklerinizi unutun artık https://www.immobilizeranahtar.com/opel-insignia-yedek-anhatar/ konuda en hızlı kodlamalar ve başınıza gelebilecek problemlerde izlemeniz gereken bilgiler bulunmaktadır.

4 yorum

  1. merhaba 2011 insignia aracımın anahtar kumandası aracın çok yakınında çalışıyor.pil değiştik,ama yine aynı.bazen aracın yanında bile zor çalışıyor.yedeğide aynı….yardımlarınızı bekliyorum iyi günler.

  2. Murat bey merhabalar opel insignia anahtar arızası olduğunu düşünmüyoruz ancak kumandalarda üretim hatasıda olabilir bir kontrol etmek gerekiyor yetkili servis cihazıyla bir kontrolde edilebilir arabada belki elektrik veya elektronik bir sıkıntıda olabilir.

  3. Bendede insignia var 2 kumandada adam akilli calismiyor kronik sorun bence bazen basiyor bazen dibinde bile zor basiyor . Youtubeden videolarini izledim insignianin icini baska bir anahtarliga yerlestirebilirmisiniz böyle şık tasarimli renault un anahlirgi gibi ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*